امروز: چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۸ Wednesday, 19 May 2021

سکونت 2.2 میلیون آواره سوری فقط در ترکیه

سکونت ۲.۲ میلیون آواره سوری فقط در ترکیه

نئومان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه روز جمعه شمار آوارگان سوری دراین کشور را دو میلیون و 225 هزار و 147 نفر اعلام کرد و مدعی شد هزینه آنان برای ترکیه بالغ بر 7 میلیارد و 158 میلیون دلار است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، نئومان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه روز جمعه شمار آوارگان سوری دراین کشور را دو میلیون و 225 هزار و 147 نفر اعلام کرد و مدعی شد هزینه آنان برای ترکیه بالغ بر 7 میلیارد و 158 میلیون دلار است.
:
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی این مطلب را پیش ازنشست هماهنگی در مساله سوریه، عنوان کرد. او با ادعای اینکه ترکیه با لحاظ دریافت کمک‌های خارجی به پذیرش آوارگان سوری اقدام نکرده است، گفت: جامعه جهانی باید در خصوص تامین هزینه های هنگفت پناهجویان در ترکیه کمک کند واین یک وظیفه انسانی است.
:
کورتولموش اذعان کرد: موضوع پناهجویان سوری، حتی درصورت خاتمه یافتن جنگ درسوریه نیز به پایان نخواهد رسید.
:
معاون نخست وزیر ترکیه هدف از نشست امروز را بررسی رهیافت و گام‌هایی که ترکیه باید در قبال این مساله بردارد، عنوان کرد و گفت: ترکیه از آوریل سال 2011 میلادی رویکرد انسانی به مساله آوارگان سوری دارد و این رویکرد که بالطبع هزینه‌های مادی، سیاسی و اجتماعی براین کشور داشته، پذیرا شده است.
:
کورتولموش با اعلام شمار آوارگان سوری ثبت شده درترکیه به میزان دو میلیون و 225 هزار و 147 نفت، گفت : شمار آوارگان سوری که درشهرک‌های کانتینری برپا شده درنواحی مرزی به سر می‌برند را 258 هزار و 977 نفر اعلام کرد و گفت: نزدیک به دو میلیون سوریه‌ای نیز در شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر ودیگر شهرهای ترکیه به سر می‌برند. شمار سوریه‌ای ها فقط در استانبول 350 هزار نفر است.
:
وی گفت: ترکیه از آوریل سال 2011 میلادی تاکنون برای سوریه‌ای ها 7.6 میلیارد دلار هزینه کرده است که فقط 418 میلیون دلار آن از سازمان‌های بین المللی تامین شده و بقیه از خزانه ترکیه تامین شده است.
:
کورتولموش شمار سوریه‌ای‌هایی که برای پناهندگی به کشورهای اروپایی مراجعه کرده‌اند را 428 هزار و 735 نفر اعلام کرد و گفت: تقاضای 150 هزار نفر از این افراد پذیرفته شده است.
:
معاون نخست وزیر ترکیه با اشاره به خطرات جدی فرار پناهجویان از ترکیه به کشورهای اروپایی از طریق دریا و فجایع پیش آمده، گفت: نیروهای گارد ساحلی ترکیه تاکنون 53 هزار و 228 پناهجو را از غرق شدن در دریا نجات داده‌اند.
:
او شمار آوارگان سوری که درسال جاری درسواحل ترکیه دردریای اژه و مدیترانه غرق شده اند، 274 نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه شمار پناهجویانی که در این دوره در آب‌های بین المللی دریای مدیترانه جان سپرده‌اند قریب به شش هزار نفر می‌باشد و شمار پناهجویانی که توانسته خودرا به اروپا برسانند 380 هزار نفر است.
:
کورتولموش در خصوص موج حرکت آوارگان سوری از طریق زمینی از خاک ترکیه به سوی مرز یونان و بلغارستان، گفت: متاسفانه انتشار برخی ادعاهایی در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه اروپا شمار زیادی از پناهجویان را خواهد پذیرفت، موجب تحریک این افراد درحرکت به سوی مبادی مرزی ترکیه با اروپا شده است.
:
وی با اشاره به اینکه 2300 پناهجوی سوری درشهر مرزی ادرنه و پایانه اتوبوس استانبول تجمع کرده اند، گفت : مقامات ترکیه در استانبول و ادرنه ضمن تامین نیازهای اولیه این انسان‌ها، سعی می‌کنند این افراد را به بازگشت قانع کنند.
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید