امروز: سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۵ Tuesday, 3 August 2021

سیدحسن نصرالله:از جنگ با اسرائیل نمی‌ترسیم

سیدحسن نصرالله:از جنگ با اسرائیل نمی‌ترسیم

نصرالله همچنین عنوان داشت: صهیونیست‌ها باید بدانند که معادله جدیدی وجود دارد، مقاومت لبنان شجاع بوده و از رویارویی با اسرائیلی‌ها نمی‌هراسد.
:
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنان خود خطاب به عزاداران حسینی در منطقه السفیر واقع در ضاحیه جنوبی بیروت تاکید کرد که تکفیری‌ها در منطقه هیچ آینده‌ای ندارند و در تمام کشورها شکست خواهند خورد.
:
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت عاشورای حسینی عنوان داشت: خطاب به اسرائیلی‌ها می‌گویم که آنها باید تمام فرودگاه‌ها و بنادر خود را از ترس موشک‌های مقاومت ببندند چرا که هیچ مکانی در فلسطین اشغالی وجود ندارد که موشک‌های مقاومت اسلامی در لبنان به آن نرسد. اسرائیلی‌ها باید معادلات خود را در خصوص شرایط جدید بررسی کنند و به آنها می‌گویم که یک درگیری جدی وجود دارد.
:
ما از جنگ نمی‌ترسیم چه برسد به تبلیغات اسرائیلی برای ترساندن ما. آنچه که مانع حملات اسرائیل علیه لبنان و سوء استفاده از شرایط موجود در سوریه برای رسیدن به اهداف خود می‌شود، این است که صهیونیست‌ها به خوبی می دانند مقاومت لبنان کاملا بیدار است و یک لحظه از مرزهای مشترک لبنان با شمال فلسطین اشغالی غافل نمی‌شود. مقاومت لبنان در بالاترین درجه بیداری و آگاهی خود قرار دارد.
:
یکی دیگر از عوامل عدم حمله اسرائیل قدرت بازدارنده مقاومت لبنان است که آنرا در حوادث اخیر ثابت کرده است. ما هرگز حمله و تجاوز به لبنان را قبول نخواهیم کرد.
:
نصرالله همچنین عنوان داشت: صهیونیست‌ها باید بدانند که معادله جدیدی وجود دارد، مقاومت لبنان شجاع بوده و از رویارویی با اسرائیلی‌ها نمی‌هراسد. این مقاومت برخاسته از تحولات اخیر است که باعث شده یقین ما افزایش یابد. ما آمادگی بیشتری برای رویارویی در هرگونه جنگ آتی داریم. در خصوص سوریه نیز باید بگویم که ما به دقت تحولات منطقه را بررسی می‌کنیم. اخیرا تعداد اعضای عشیره سنی البنمر در عراق که به دست داعش طی هفته گذشته کشته شده‌اند به بیش از 500 تن رسیده است که در میان آنها زنان و کودکان نیز به چشم می‌خورند. تحولات جاری در اطراف ما به یقین ما و درستی انتخاب‌های ما می‌افزاید. ما با توجه به این تحولات بیشتر پی به درستی جنگ خود می‌بریم و معتقدیم که می‌توانیم دستاوردهای بزرگی را محقق کنیم چرا که در قلب این دستاوردها در سوریه حضور داریم.
:
وی تاکید کرد:اینکه دشمن مدام از جنگ حرف می‌زند دلیلی برای ضعف وی و نگرانی‌اش است. قدس و مسجد الاقصی یک مسؤولیت برای تمام مسلمانان جهان به شمار می‌آید و اگر قبله نخست مسلمانان مورد هتک حرمت یا یهودی سازی قرار بگیرد این لکه ننگی به شمار می‌آید. صهیونیست‌ها از شرایط موجود در جهان اسلام برای تحقق رویایشان در تخریب مسجد الاقصی سوء استفاده می‌کنند. ما به دشمنان خود می‌گوییم هیهات منا الذلة. هیچ چیزی میان حسین(ع) و محبان وی فاصله نمی‌اندازد. همواره شاهد آن هستیم که انفجارهایی در مراسم روز عاشورا صورت می‌گیرد همانطور که در عربستان و نیجریه صورت گرفت این انفجارها دلیل وحشی گری و ترس عوامل آنها است.
:
نصرالله تاکید کرد: برخی از همان ابتدای بحران در سوریه می‌گفتند که نظام این کشور طی دو ماه سقوط می‌کند اما در حال حاضر چهار سال از آن زمان می‌گذرد، آنها می‌خواستند کنترل سوریه و به ویژه دمشق را به دست بگیرند. سوریه به دست این محورهای بین المللی و منطقه‌ای سقوط نکرد. تکفیری‌ها می‌خواستند کنترل سوریه را به دست بگیرند و پیروان ادیان دیگر و مذاهب اسلامی و حتی اهل تسنن که با آنها موافق نیستند را از بین ببرند اما تا الان نتوانستند به هدف خود برسند. آیا این یک دستاورد بزرگ نیست؟ ما معتقدیم باید به پیروزی نهایی دست یابیم.
:
دبیر کل حزب الله لبنان عنوان داشت: تکفیری‌ها در منطقه‌ افرادی هستند که دست به ذبح مردم می‌زنند و زنان را به اسیری می‌برند. ما در کنار ارتش، ملت و عشایر سوریه هستیم. برخی افراد در لبنان توهم این را دارند که حزب الله از سوریه بیرون می‌آید یا شکست می‌خورد. تکفیری‌ها از ماه قبل تا کنون بر سر به دست گرفتن کنترل تنها یک روستا در منطقه قلمون با ارتش سوریه مبارزه می‌کنند. ما احساس می‌کنیم که بخشی از این معرکه‌ای که به وجود آمده هستیم و هدف از این معرکه هدف قرار دادن منطقه است. از همینجا می‌گویم که تکفیری‌ها هیچ آینده‌ای ندارند و طرح آنها قابلیت اجرا شدن را ندارد. آنها در همه مناطق و کشورها شکست خواهند خورد و ما بخشی از این روند خواهیم بود. تمام زخم‌های ما، اشک‌ها، تفنگ‌ها و قلب‌های ما می‌گوید «لبیک یا حسین».
:
./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید