امروز: پنج شنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۸ Thursday, 30 May 2024

«صبحی دیگر» و «رادیو هفت» گاهی مدیران را هم غافلگیر می‌کنند

«صبحی دیگر» و «رادیو هفت» گاهی مدیران را هم غافلگیر می‌کنند

نشست اعلام برنامه‌های نیم‌سال دوم شبکه آموزش با حضور مدیر و جمعی از برنامه‌سازان این شبکه امروز، 26 شهریور ماه برگزار شد.

 

به گزارش سایت خبری و تحلیلی بینانیوز و به نقل از  ایسنا، در این نشست محمد مهدی قاسمی (مدیر شبکه آموزش)، اسرافیل علمداری (قائم مقام و مدیر طرح و برنامه شبکه آموزش)، منصور ضابطیان (کارگردان و تهیه‌کننده رادیو هفت)، سارا روستاپور (تهیه‌کننده و مجری گل‌آموز)، امیر قمیشی(تهیه‌کننده قندپهلو) و محمدرضا پورحسن (مدیر روابط عمومی شبکه آموزش) حضور داشتند.

 

Desktop_00002

مدیر شبکه آموزش در این نشست بیان کرد: بر اساس آمار و ارقامی که به دست ما می‌رسد، خوشبختانه رویکرد خوبی از سوی مخاطبان به شبکه اتفاق افتاده و این مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند، الان هر کاری پخش می‌کنیم دیده می‌شود و بازخوردهایش را می‌بینیم.

 

او افزود: سری جدید «قند پهلو» با تغییر دکور و … قرار است در مناسبت‌های مختلف تولید و پخش شود. سری جدید «برخط» نیز از اول مهر ماه به روی آنتن می‌رود که در مقایسه با «صفر و یک» قدم‌هایی را برداشته است و به فرم جدید رسیده است. امیدوارم آنچه که طراحی کردیم روی آنتن خوب از آب درآید. من روی علمی بودن و جامعیت این برنامه خیلی اصرار داشتم که حفظ شود.

 

قاسمی ادامه داد: سری جدید «دستان» نیز در حوزه موسیقی، قرار است این عرصه را به چالش بکشد، مشاعره نیز قرار است به صورت کاملا متفاوت در پاییز و زمستان پخش شود.

 

مدیر شبکه آموزش خاطرنشان کرد: در تک‌تک برنامه‌ها قرار است یکسری اتفاقات جدید بیافتد، مثلا سعی داریم «صبحی دیگر» و یا «دوربین 7» را که از تهران پخش می‌شد، به شهرستان‌ها ببریم.

 

همچنین قائم مقام شبکه آموزش پس از صحبت‌های قاسمی درباره برنامه‌های جدید شبکه آموزش که قرار است تولید شود، گفت: «هنر بازیگری» توسط بهرام شاه‌محمدلو ساخته خواهد شد و اگر صداوسیما تصویب کند که دو ساعت به شبکه ما اضافه شود برنامه‌های جدید را تولید خواهیم کرد از جمله یک برنامه درباره سالمندان با عنوان «بهترین دوران زندگی»، یک برنامه درباره آموزش‌های هنر و همچنین برنامه دیگری درباره زلزله که همکاری با موسسه جایکار (موسسه بین‌المللی ژاپنی درباره زلزله) و برنامه‌های نیروی انتظامی درباره پیشگیری جرایم.

 

وی افزود: همچنین برنامه «رادیو نمایش» – نمایش‌خوانی خواهیم داشت. برنامه ویژه بازگشایی مدارس نیز 31 شهریور و اول مهرماه از صبح تا غروب به پوشش روز بازگشایی مدارس از یک مدرسه خواهد پرداخت.

 

مدیر شبکه آموزش در ادامه صحبت‌های علمداری درباره برنامه ویژه بازگشایی مدارس عنوان کرد: قرار است «صبحی دیگر» از یکی از مدارس به روی آنتن برود، آمادگی داریم این ویژه برنامه را تا آخر شب ادامه دهیم اما این بستگی به شرایط آن روز دارد.

 

 

***

 

در ادامه این نشست منصور ضابطیان – کارگردان و تهیه‌کننده «رادیو هفت» درباره این برنامه توضیح داد: «رادیو هفت» همیشه در مناسبت‌ها و غیرمناسبت‌ها دچار نوزایی شده است و سعی کرده همیشه به صورت روزانه و هفتگی تغییراتی داشته باشد.

 

او ادامه داد: در فصل پاییز امسال مانند هر سال آیتم‌های جدیدی به برنامه اضافه می‌شود و یا شکل‌شان تغییر می‌کند.

 

ضابطیان همچنین اشاره کرد: «رادیو هفت» به مناسبت ولادت امام رضا (ع)، آغاز هفته دفاع مقدس و روز فرهنگ و ادب فارسی ویژه برنامه خواهد داشت. مهمترین ویژه برنامه‌ای که بینندگان منتظر آن هستند، ویژه برنامه اول مهر است که از ساعت‌های پیش از آغاز مهر برنامه شروع می‌شود و به استقبال پاییز می‌رویم و بیشتر درباره پاییز صحبت می‌کنیم تا بازگشایی مدارس. امسال از 10 شب 31 شهریور تا یک بامداد اول مهر با مردم خواهیم بود.

 

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های «رادیو هفت» استفاده از موسیقی است. اغلب موسیقی‌های این برنامه بدون مساله است و از هر شبکه‌ای قابل پخش است ولی در خیلی از شبکه‌ها بسیاری از دوستان تهیه‌کننده وارد حوزه موسیقی و دردسرهایش نمی‌شوند.

 

 

 از برنامه‌سازی دهه 80 که خاله‌ها و عموها بودند جدا شویم

 

پس از صحبت‌های ضابطیان، سارا روستاپور تهیه‌کننده «گل‌آموز» نیز درباره برنامه خود توضیح داد: شبکه آموزش شبکه فرصت‌های برابر است و این حس بین ما برنامه‌سازان که در این شبکه فعالیت می‌کنیم، دیده می‌شود. «گل‌آموز» پنج سال از شبکه آموزش پخش می‌شد. آقای قاسمی پیشنهاد یک طرح جدید دادند و گفتند ما باید متمایز از برنامه‌های کودک شبکه‌های دیگر باشیم.

 

او ادامه داد: چند بار طرح آوردند ولی رد شد، ما به این نتیجه رسیدیم از برنامه‌سازی دهه 80 که برنامه خاله‌ها و عموها بود، جدا شویم و یک ایده خوب برای متفاوت بودن این برنامه این بود که در اجرای برنامه از بچه‌ها استفاده کنیم.

 

روستاپور افزود: پیدا کردن بچه‌ها کار خیلی سختی بود، از بین بیش از 100 نفر، 25 نفر را انتخاب کردیم که همچنان به این 25 نفر اضافه می‌شود. روزهای اول من بیشتر کنار بچه‌ها بودم اما الان دو روز در هفته برنامه اصلا مجری ندارد و در روزهای بعد هم در یک یا دو پلاتو در کنار بچه‌ها هستم.

 

 

 خوشحالم که بستنی در دستم نمی‌گیرم و به بچه‌ها نمی‌گویم از این بستنی بخرید

 

این تهیه‌کننده و مجری خاطرنشان کرد: «گل‌آموز» را بر اساس حل مساله برنامه‌ریزی کردیم. زمانی که صداوسیما دچار مشکل مالی شد ما اسپانسر گرفتیم، اسپانسر ما همزمان و در راستای برنامه است و در دل برنامه حل شده است. اسپانسرهای ما کسانی هستند که کارهای فرهنگی انجام داده‌اند و به صورت غیرمستقیم تبلیغاتشان در برنامه وجود دارد و محال است که بچه‌ها بفهمند که آن‌ها اسپانسر ما هستند. خوشحالم که بستنی در دستم نمی‌گیرم و به بچه‌ها نمی‌گویم از این بستنی بخرید.

 

وی گفت: قرار است در فصل جدید جشن شکوفه‌های چند مدرسه را به تصویر بکشیم، مشکلات درسی و یادگیری بچه‌ها را با حضور کارشناس از ابتدای سال تحصیلی بررسی کنیم. همچنین بازی‌های تقویت حافظه را داریم که آخر برنامه پخش می‌شود.

 

 

***

 

در ادامه مدیر شبکه آموزش درباره برنامه «مشق زندگی» که تهیه‌کننده آن در این نشست حضور نداشت، عنوان کرد: «مشق زندگی» سه روز در هفته پخش می‌شود، آموزشی است و به مخاطبان مدرکی با همکاری دانشگاه تهران، وزارت بهداشت و شبکه آموزش داده می‌شود. در این برنامه سعی کردیم آموزش را از حوزه تخصصی و دانشجویی خارج کرده و به سطح زندگی بیاوریم.

 

او همچنین خبر داد: سعی کردیم یک باکس را در کنداکتورمان در نظر بگیریم که مسابقه‌های تولیدی شبکه‌های دیگر و شبکه خودمان را که محتوای آموزشی دارند در‌ آن ساعات شب پخش کنیم.

 

 

مبصر پنج ساله کلاس در ویژه برنامه مدارس

 

امیر قمیشی که تهیه‌کنندگی «قندپهلو» را هم عهده‌دار است، خبر داد: در حال حاضر در حال بازبینی دو لوکیشن اصلی ویژه‌برنامه‌ بازگشایی مدارس هستیم. قرار است تمام برنامه‌های زنده شبکه آموزش از آن دو لوکیشن (دو مدرسه در منطقه 6) به روی آنتن برود. همچنین استاد حسین محب‌اهری و آقای کدخدایی مبصرکلاس در برنامه حضور خواهند داشت.

 

او درباره مشاعره طنز «قندپهلو» نیز توضیح داد: قرار است در دهه ولایت حد فاصل عیاد قربان تا قدیر، «قندپهلو» در 12 قسمت با ساختار و دکور جدید و با حضور شهرام شکیبا و رضا رفیع پخش شود. بخش‌های «قندپهلو»ی جدید بصری‌تر می‌شود و تغییر پیدا می‌کند. آیتم جدید «نور، صدا، دوربین، لبخند» درباره بخش‌هایی از درام‌های کلاسیک سینمای ایران است. «پیگرد شاعرانه»‌ نیز عنوان آیتم جدید دیگر است.

 

قمیشی همچنین خبر داد: قرار است اولین «قندواره لبخند فجر» تولید شود که ویژه برنامه «قندپهلو» به مناسبت جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی و بخش خیلی نهایی آن در 22 بهمن پخش می‌شود.

 

علمداری در پایان این نشست درباره برنامه «صبح دیگر» و «رادیو هفت» خاطرنشان کرد: تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که چیزی نمی‌توانم بگویم. «صبحی دیگر» و «رادیو هفت» آیتم‌هایی اجرا می‌کنند که گاهی ما را هم غافلگیر می‌کنند.

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین