امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۱ Saturday, 9 December 2023

طیب ​نیا: در آستانه جهش اقتصادی هستیم

طیب ​نیا: در آستانه جهش اقتصادی هستیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای دستیابی به رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی، یکی از راهبردها، افزایش توان ثروت‌آفرینی کشور از طریق بهبود محیط کسب‌ و ‌کار، ارتقاء نظام مالی کشور، خصوصی‌سازی و توانمندسازی موثر است.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌،‌  علی طیب نیا با تبریک روز کارمند با بیان اینکه در آستانه جهش اقتصادی از طریق خروج از رکود هستیم، گفت: از این راهبرد بزرگ، کوچک‌ترین سهم هر کدام از ما، تکریم مراجعان به ویژه مردم و فعالان کسب وکار است. هیچ کدام از “ما” همه “ما” نیست. طیب نیا افزود: هیچ کدام از ما نمی‌تواند یک راهبرد را به تنهایی عملیاتی کند. کارهای کلان از طریق تجمیع تصمیم ها و اقدامات کوچک محقق می شود.
:
وزیراموراقتصادی و دارایی تصریح کرد: در این شرایط، فقط در صورت به کارگیری خردجمعی و تعاون همگانی موفق خواهیم شد. فرا رسیدن روز کارمند را غنیمت می‌شمرم و ضمن عرض شادباش و نکوداشت روز کارمند، تندرستی و بهروزی همگان را از پروردگار بزرگ خواهانم. طیب نیا افزود: تعالی نظام اداری کشور وابسته به تلاش صادقانه بزرگ مردان و زنانی است که در سکوت، بی‌مدعا به خدمت مشغولند. باید اعتراف کرد که در ازای این تلاش، صداقت و خدمت، هیچ دولتی نتوانسته است بطور شایسته و آنگونه که استحقاق مجموعه کارکنان شریف و پر تلاش بوده است جبران زحمت کند.
:
وزیر اقتصاد افزود: فرا رسیدن روز کارمند، فرصتی است برای مدیران دستگاه‌های اجرایی تا با به اشتراک گذاشتن اولویت‌ها و دغدغه های کلیدی سازمان و کارکنان که سرمایه های اصلی محسوب می شوند بتوانند به صورت همزمان اهداف و ماموریت های سازمان و مسایل اساسی کارکنان را یکبار دیگر مرور و در جهت تحقق آنها توان و تلاش خویش را بکار گیرند.

:

./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

  1. یکی از مهمترین دلائل عدم پیشرفت معقول و متوازن در کشورهای جهان سوم فرار مغزها و سپردن کارها به افراد کم شایسته است. این است که شاید خیلی ضروری نباشد مرتب بر زبان برانیم درجاده فلان افتادیم، به قله فلان رسیدیم و در آستانه چه و چه هستیم. این خود و دیگران را گول زدن است. رشد درخانه ها باید رخ دهد، در کوچه ها خود را نشان بدهد، در شهرها تبلور پیدا بکند و در بین کشورهای دنیا انگشت نما بشود. اگر آمار رسمی داشتیم می فهمیدیم آمریکا چند تن مغز (مغز نخبه) از تمام دنیا به کشور خود برده و تکثیر کرده است. چند دهه ائی است تنها مشتری خرید و پیش خرید روزانه مغزها و ژنهای برتر دنیا برای برتری طولانی مدت دنیا آمریکا و دیگر کشورهای غربی است. اگر این مغزهای بظاهر کوچک (میانگین وزن مغز یک فرد بالغ 1.3 تا 1.4 کیلوگرم است)روی هم قرار می گرفتند در هیبت یک تپه ماهور قابل رویت بودند. من آن را کوه مغز دنیا در نزد آمریکا و کشورهای غربی می نامم. و اگر پدیده تخلیه مداوم نیروهای مادی و معنوی کشور را دقیق تر محاسبه بکنیم و برحسب تعداد کروموزم و ژن محاسبه کنیم خواهیم دید پدیده فوق یک پدیده منحصر بفرد است که نوع انسان را در هر کجای دنیا کوچ بکند متکامل می کند(بدش ناقص می کند). پشت پرده تبادل ژنی از عجایب خلقت است و هرکس بهتر از آن بهره برداری کرد خود را سرور و بیمه عالم کرد. وارد جزئیات این مقوله نمی شوم اما اجمالا ژن آن جوهر اصلی وراثت و آدمیت که تعداد آنها در انسان بین 20 تا 25 هزار ژن کد کننده پروتئین است(برحسب کتاب و کتابخانه، کتابخانه ژنوم انسان شامل 46 جلد کتاب (کروموزوم) و هر کتاب بین400 تا 3340 صفحه (ژن) است). با یک حساب سر انگشتی معلوم می شود در هر سال مثلا از کشور ایران چه تعداد کتاب از کتابخانه ژنومی(کروموزم) ایران خارج می شود. به عبارت دقیق تر چند هزار متر DNAمحتوی چند تریلیارد ژن ایرانی حاوی چند گیگا جفت باز در داخل سلولهای افراد غیر ایرانی(ژنهای خارجی) تکثیر و تکامل می یابند. نتیجه طولانی مدت این عارضه مخوف و مخملی، ضعیف و ضعیف تر شدن کشورهای دهنده ژن یا جهان سوم و غنی و غنی تر شدن کشورهای گیرنده ژن یعنی کشورهای پیشرفته کم چالش برای خود و پر چالش برای ما است! اینک پیدا کنید پرتقال فروش را. مخرب ترین فرارها، فرار مغزها و بعد سرمایه است. شاید هم هر دو. چون این دو با هم کار می کنند. در واقع لازم و ملزوم هم هستند. در یک جمله نجات خانواده ها با ژنهای برتر است. نجات دانشگاه ها با ژنهای برتر است. تاریخ تکامل کشورها با ژنهای برتر است. کاش می شد چون باشگاههای فوتبال، بابت خروج بی سرو صدای نخبگان کشور حق ترانسفر گرفت و یا بابت نخبه کشی از مسببین آن غرامت گرفت.

    0
    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین