امروز: سه شنبه، ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۴۱ Tuesday, 21 May 2024

ظریف: غرب به بهانه حقوق بشر، قدرت ایران را نشانه گرفته است

ظریف: غرب به بهانه حقوق بشر، قدرت ایران را نشانه گرفته است

وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر گفت: امام خمینی اولین شخصیت مذهبی و سیاسی دنیا بود که تغییر وضعیت دوقطبی حاکم به جهان را درک و پیش‌بینی کرد و با ارسال نامه به گورباچف ایران را به یک کنش‌گر در صحنه بین‌المللی تبدیل کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف که در جلسه عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر سخنرانی می‌کرد با اشاره به این که غربی‌ها در پنجاه سال گذشته و به‌خصوص در دو دهه‌ای که از فروپاشی شوروی می‌گذرد از حقوق بشر در راستای اهداف خود استفاده کره‌اند گفت: غربی‌ها فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را پیروزی بزرگ لیبرال دموکراسی قلمداد و همه تلاش خود را کردند تا در همین وضعیت موقتی که خودشان هم می‌دانند موقت است دیدگاه‌های خود را درقالب‌های مختلف از جمله حقوق بشر نهادیه و القاء کنند و این وضعیت موقت را به دائمی بدل کنند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچف که دکتر جواد لاریجانی حامل آن برای رهبر شوروی بود گفت: حضرت امام (ره) در آن نامه به آقای گورباچف، در واقع آینده وضع جهان را پیش‌بینی کردند و در شرایطی که جهان هنوز در شرایط گذشته به سر می‌برد، ایشان کنش‌گری در آینده نظام جهانی را آغاز کرده بود و این از برجستگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد امام (ره) و انقلاب اسلامی ما بود که از همان زمان بازی نقش‌آفرینی جهان بعدی را شروع کرده بودند.

 

وزیر امور خارجه گفت: در جهان انتقالی اولین کسی که شرایط ویژه را درک کرد حضرت امام (ره) بود. ایشان به خوبی فهمید در این بازی ایران خارج از ظرف قدرت نظامی، اقتصادی و سیاسی می‌تواند نقش‌آفرینی کند، چرا که ما یک دیدگاه فرهنگ محور داریم و در این دنیا حرف جدید داشتن می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

او اضافه کرد: غرب از طریق تکیه بر بحث حقوق بشر، قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته است و آن‌ها می‌خواهند دقیقاَ در جایی که ما می‌توانیم نقش‌آفرینی کنیم با بهانه‌های حقوق بشری نقش ما را خراب کنند.

 

ظریف در ادامه افزود: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره نشان داده است که کشوری ویژه، منحصر به فرد و دارای تفکر و صاحب پیام جهانی برای بشریت است و آن چه آمریکایی‌ها را اذیت می‌کند این است که ما می‌گوییم پیام جهانی داریم و یکی از دلایل اصلی فشارهای مختلف و از جمله فشارهای حقوق بشر بر کشور ما همین موضوع است.

 

وی در ادامه با اشاره به وجود فشارها و تبعیضات جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: فشار و تحریم نگرانی ما نیست، ما در حوزه‌هایی که حرف برای زدن داریم و دیدگاهی برای ارائه کردن داریم تعلل نخواهیم کرد.

 

وزیر امور خارجه سپس به فرمایش مقام معظم رهبری پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری قبل از انتخابات بحث حق‌الناس را مطرح کردند، این حرف نو، علمی و آکادمیک در عرصه حقوق بشر است که شما می‌توانید فوق همه نظارت‌ها و مکانیزم‌های نظارتی رایج یک نظارت بالاتر داشته باشید و در واقع بحث حق‌الناس یک مبنای جدید حقوقی در سطح بین‌المللی می‌تواند باشد.

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۲ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۲ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۲ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۲ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۲ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۲ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۲ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۲ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین