امروز: سه شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۸ Tuesday, 6 December 2022

ظریف: غرب به بهانه حقوق بشر، قدرت ایران را نشانه گرفته است

ظریف: غرب به بهانه حقوق بشر، قدرت ایران را نشانه گرفته است

وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر گفت: امام خمینی اولین شخصیت مذهبی و سیاسی دنیا بود که تغییر وضعیت دوقطبی حاکم به جهان را درک و پیش‌بینی کرد و با ارسال نامه به گورباچف ایران را به یک کنش‌گر در صحنه بین‌المللی تبدیل کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف که در جلسه عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر سخنرانی می‌کرد با اشاره به این که غربی‌ها در پنجاه سال گذشته و به‌خصوص در دو دهه‌ای که از فروپاشی شوروی می‌گذرد از حقوق بشر در راستای اهداف خود استفاده کره‌اند گفت: غربی‌ها فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را پیروزی بزرگ لیبرال دموکراسی قلمداد و همه تلاش خود را کردند تا در همین وضعیت موقتی که خودشان هم می‌دانند موقت است دیدگاه‌های خود را درقالب‌های مختلف از جمله حقوق بشر نهادیه و القاء کنند و این وضعیت موقت را به دائمی بدل کنند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچف که دکتر جواد لاریجانی حامل آن برای رهبر شوروی بود گفت: حضرت امام (ره) در آن نامه به آقای گورباچف، در واقع آینده وضع جهان را پیش‌بینی کردند و در شرایطی که جهان هنوز در شرایط گذشته به سر می‌برد، ایشان کنش‌گری در آینده نظام جهانی را آغاز کرده بود و این از برجستگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد امام (ره) و انقلاب اسلامی ما بود که از همان زمان بازی نقش‌آفرینی جهان بعدی را شروع کرده بودند.

 

وزیر امور خارجه گفت: در جهان انتقالی اولین کسی که شرایط ویژه را درک کرد حضرت امام (ره) بود. ایشان به خوبی فهمید در این بازی ایران خارج از ظرف قدرت نظامی، اقتصادی و سیاسی می‌تواند نقش‌آفرینی کند، چرا که ما یک دیدگاه فرهنگ محور داریم و در این دنیا حرف جدید داشتن می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

او اضافه کرد: غرب از طریق تکیه بر بحث حقوق بشر، قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته است و آن‌ها می‌خواهند دقیقاَ در جایی که ما می‌توانیم نقش‌آفرینی کنیم با بهانه‌های حقوق بشری نقش ما را خراب کنند.

 

ظریف در ادامه افزود: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره نشان داده است که کشوری ویژه، منحصر به فرد و دارای تفکر و صاحب پیام جهانی برای بشریت است و آن چه آمریکایی‌ها را اذیت می‌کند این است که ما می‌گوییم پیام جهانی داریم و یکی از دلایل اصلی فشارهای مختلف و از جمله فشارهای حقوق بشر بر کشور ما همین موضوع است.

 

وی در ادامه با اشاره به وجود فشارها و تبعیضات جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: فشار و تحریم نگرانی ما نیست، ما در حوزه‌هایی که حرف برای زدن داریم و دیدگاهی برای ارائه کردن داریم تعلل نخواهیم کرد.

 

وزیر امور خارجه سپس به فرمایش مقام معظم رهبری پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری قبل از انتخابات بحث حق‌الناس را مطرح کردند، این حرف نو، علمی و آکادمیک در عرصه حقوق بشر است که شما می‌توانید فوق همه نظارت‌ها و مکانیزم‌های نظارتی رایج یک نظارت بالاتر داشته باشید و در واقع بحث حق‌الناس یک مبنای جدید حقوقی در سطح بین‌المللی می‌تواند باشد.

 

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید