امروز: سه شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰ Tuesday, 26 September 2023

ظریف: کشورهای موثر اسلامی مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان شوند

ظریف: کشورهای موثر اسلامی مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان شوند

اشراقه سید محمود، وزیر امور منابع انسانی و کار سودان که بنا به دعوت وزیر کار و امور اجتماعی کشورمان به تهران سفر کرده است، عصر دوشنبه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف با اشاره به روابط بسیار خوب تهران و خارطوم تاکید کرد: ما به روابط دو کشور نگاهی راهبردی داریم و برای مناسبات خوب خود با دولت و مردم سودان اهمیت زیادی قائلیم و این روابط مبتنی بر منافع و دیدگاه‌های مشترک در عرصه دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی است.

 

او با اشاره به مواجهه ایران و سودان با چالش‌های مشترک از جمله فشارها و تحریم‌های ظالمانه غرب تاکید کرد: تجربه سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ما ثابت کرده است که تنها با تکیه بر توان کشور و مردم و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی می‌توانیم بر مشکلات و موانع فائق آییم و روی پای خود بایستیم و روند توسعه و پیشرفت کشور را تداوم بخشیم و باید از این فرصت برای توسعه و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور استفاده کنیم.

 

ظریف وجود زمینه‌های متعدد و متنوع همکاری بین دو کشور به‌خصوص در عرصه‌های فنی و حرفه‌یی و کارآفرینی، کشاورزی و دامپروری را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد این سفر و هم‌چنین تداوم سفرهای متقابل مسوولان ایرانی و سودانی و پیگیری جدی توافقات زمینه‌ساز همکاری‌های بسیار خوب دو کشور در همه عرصه‌ها باشد.

 

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این ملاقات با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان کرد: آن چه در حال وقوع است جنگ بین شیعه و سنی نیست، بلکه توطئه‌ای خارجی با هدف جلوگیری از ظهور مقتدرانه جهان اسلامی در عرصه تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی است و از این رو کشورهای موثر اسلامی باید با هوشمندی و با نگاهی راهبردی به این تحولات بنگرند و مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان جهان اسلام بین فرق اسلامی شوند.

 

خانم اشراقه سید محمود، وزیر امور منابع انسانی و کار سودان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های رییس‌جمهور و وزیر خارجه کشورش به دولت و مردم ایران و ظریف، از سفر به جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد.

 

او با قدردانی از مواضع و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سودان تاکید کرد: هیچ عاملی نمی‌تواند در روند روابط تاریخی، دوستانه و برادرانه دو کشور مسلمان خللی وارد کند و سودان همواره متحد و در کنار ایران خواهد بود.

 

وزیر امور منابع انسانی و کار سودان ابراز امیدواری کرد با پیگیری و اجرایی شدن توافقات موجود شاهد تقویت و گسترش همه جانبه روابط بین ایران و سودان باشیم.

 

اشراقه سید محمود با ابراز خرسندی از روند مذاکرات بین ایران و غرب درباره موضوع هسته‌ای ابراز اطمینان کرد دولت و مردم ایران با ایستادگی و پایداری و سربلندی در تثبیت حقوق مشروع خود موفق خواهند شد.

 

وی هم‌چنین در این دیدار به تشریح روند تحولات داخلی و خارجی این کشور و دستاوردها و موفقیت‌های دولت و مردم و ارتش سودان با وجود فشارها و تحریم‌های کشورهای بیگانه پرداخت و افزود: دولت سودان همه تلاش خود را برای تثبیت شرایط سیاسی و بهبود اوضاع اقتصادی را به‌کار گرفته است.

 

وزیر امور منابع انسانی و کار سودان با اشاره به تلاش‌ها و توطئه‌های بیگانگان برای خلل در صفوف کشورهای اسلامی، لزوم هوشیاری و همکاری بیش از پیش کشورهای بزرگ اسلامی از جمله ایران و سودان برای مقابله با چالش‌های مشترک را خواستار شد.

 

انتهای پیام

توییت بینا

11:55 (۳ ماه قبل) ۱

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۳ ماه قبل) ۲

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۳ ماه قبل) ۳

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۴ ماه قبل) ۴

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۴ ماه قبل) ۵

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۴ ماه قبل) ۶

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۴ ماه قبل) ۷

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۴ ماه قبل) ۸

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۴ ماه قبل) ۹

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۴ ماه قبل) ۱۰

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۴ ماه قبل) ۱۱

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۴ ماه قبل) ۱۲

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۴ ماه قبل) ۱۳

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۴ ماه قبل) ۱۴

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۴ ماه قبل) ۱۵

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۴ ماه قبل) ۱۶

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۴ ماه قبل) ۱۷

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۴ ماه قبل) ۱۸

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۴ ماه قبل) ۱۹

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۴ ماه قبل) ۲۰

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

آخرین عناوین