امروز: شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷ Saturday, 16 October 2021

ظریف: کشورهای موثر اسلامی مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان شوند

ظریف: کشورهای موثر اسلامی مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان شوند

اشراقه سید محمود، وزیر امور منابع انسانی و کار سودان که بنا به دعوت وزیر کار و امور اجتماعی کشورمان به تهران سفر کرده است، عصر دوشنبه با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف با اشاره به روابط بسیار خوب تهران و خارطوم تاکید کرد: ما به روابط دو کشور نگاهی راهبردی داریم و برای مناسبات خوب خود با دولت و مردم سودان اهمیت زیادی قائلیم و این روابط مبتنی بر منافع و دیدگاه‌های مشترک در عرصه دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی است.

 

او با اشاره به مواجهه ایران و سودان با چالش‌های مشترک از جمله فشارها و تحریم‌های ظالمانه غرب تاکید کرد: تجربه سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ما ثابت کرده است که تنها با تکیه بر توان کشور و مردم و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی می‌توانیم بر مشکلات و موانع فائق آییم و روی پای خود بایستیم و روند توسعه و پیشرفت کشور را تداوم بخشیم و باید از این فرصت برای توسعه و تقویت بیش از پیش روابط دو کشور استفاده کنیم.

 

ظریف وجود زمینه‌های متعدد و متنوع همکاری بین دو کشور به‌خصوص در عرصه‌های فنی و حرفه‌یی و کارآفرینی، کشاورزی و دامپروری را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد این سفر و هم‌چنین تداوم سفرهای متقابل مسوولان ایرانی و سودانی و پیگیری جدی توافقات زمینه‌ساز همکاری‌های بسیار خوب دو کشور در همه عرصه‌ها باشد.

 

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این ملاقات با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان کرد: آن چه در حال وقوع است جنگ بین شیعه و سنی نیست، بلکه توطئه‌ای خارجی با هدف جلوگیری از ظهور مقتدرانه جهان اسلامی در عرصه تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی است و از این رو کشورهای موثر اسلامی باید با هوشمندی و با نگاهی راهبردی به این تحولات بنگرند و مانع از تفرقه‌افکنی دشمنان جهان اسلام بین فرق اسلامی شوند.

 

خانم اشراقه سید محمود، وزیر امور منابع انسانی و کار سودان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های رییس‌جمهور و وزیر خارجه کشورش به دولت و مردم ایران و ظریف، از سفر به جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کرد.

 

او با قدردانی از مواضع و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سودان تاکید کرد: هیچ عاملی نمی‌تواند در روند روابط تاریخی، دوستانه و برادرانه دو کشور مسلمان خللی وارد کند و سودان همواره متحد و در کنار ایران خواهد بود.

 

وزیر امور منابع انسانی و کار سودان ابراز امیدواری کرد با پیگیری و اجرایی شدن توافقات موجود شاهد تقویت و گسترش همه جانبه روابط بین ایران و سودان باشیم.

 

اشراقه سید محمود با ابراز خرسندی از روند مذاکرات بین ایران و غرب درباره موضوع هسته‌ای ابراز اطمینان کرد دولت و مردم ایران با ایستادگی و پایداری و سربلندی در تثبیت حقوق مشروع خود موفق خواهند شد.

 

وی هم‌چنین در این دیدار به تشریح روند تحولات داخلی و خارجی این کشور و دستاوردها و موفقیت‌های دولت و مردم و ارتش سودان با وجود فشارها و تحریم‌های کشورهای بیگانه پرداخت و افزود: دولت سودان همه تلاش خود را برای تثبیت شرایط سیاسی و بهبود اوضاع اقتصادی را به‌کار گرفته است.

 

وزیر امور منابع انسانی و کار سودان با اشاره به تلاش‌ها و توطئه‌های بیگانگان برای خلل در صفوف کشورهای اسلامی، لزوم هوشیاری و همکاری بیش از پیش کشورهای بزرگ اسلامی از جمله ایران و سودان برای مقابله با چالش‌های مشترک را خواستار شد.

 

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید