امروز: سه شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۵ Tuesday, 6 December 2022

عارف: امیدوارم مسأله حصر با تدبیر حل شود

عارف در پاسخ به پرسش دیگری درباره مسأله میرحسین موسوی و مهدی کروبی نیز گفت: امیدوارم مسأله حصر آقایان موسوی و کروبی با تدبیر و با محوریت دولت حل شود.

عارف در پاسخ به پرسش دیگری درباره مسأله میرحسین موسوی و مهدی کروبی نیز گفت: امیدوارم مسأله حصر آقایان موسوی و کروبی با تدبیر و با محوریت دولت حل شود.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: امیدوارم مسأله حصر آقایان موسوی و کروبی با تدبیر و با محوریت دولت حل شود.

:
به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف چهارشنبه شب در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی این دانشگاه، گفت: اگر به اختلاف نظر و تضارب آرا احترام گذاشته شود و تحمل یکدیگر را داشته باشیم، مشکلات حل می‌شود.
:
رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه “لازمه رشد و ارتقا، نقد است”، تصریح کرد: اگر مشکلات در فضای آرام و منطقی و فارغ از مسائل سیاسی صرفاً بر اساس دیدگاه کارشناسی مطرح و بررسی شود، در مسیر رو به جلو و پیشرفت حرکت خواهیم کرد.
:
عارف در برابر پرسش یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه “آمار ناهنجاری‌های اجتماعی نگران‌کننده است؛ دیدگاه شما چیست؟” پاسخ داد: متأسفانه همین‌طور است. باید هزینه تقابل گروه‌ها را به حداقل کاهش دهیم و بر اساس وجوه مشترک برای رفع مشکلات حرکت کنیم.
:
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگری درباره مسأله میرحسین موسوی و مهدی کروبی نیز گفت: امیدوارم مسأله حصر آقایان موسوی و کروبی با تدبیر و با محوریت دولت حل شود.
:
عارف خطاب به دانشجویان تاکید کرد: لازمه رشد و ارتقای سیاسی، انتقاد است. دانشجویان ما خط قرمزها را رعایت می‌کنند و البته خط قرمز ما چیزی جز قانون اساسی و ارزش‌ها نیست.
:
وی همچنین در بیان ارزیابی خود از عملکرد دولت حسن روحانی، گفت: قضاوت در این رابطه زود است؛ چراکه این دولت در نیمه دوم سال گذشته در حالی روی کار آمد که جدای از مشکلات، وضعیت بودجه خوبی نداشت.
:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شاید در اواخر امسال بتوان ارزیابی منصفانه‌تری نسبت به عملکرد دولت داشت اما اگر قرار باشد روندها را بررسی کنیم، نمره کنونی قابل قبول است؛ چراکه با وجود موانع موجود، فضای آرام و معتدلی بر کشور حکمفرماست و قیمت‌ها ثبات نسبی دارد.
:
عارف، دلیل انصراف خود از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برای جلوگیری از چنددستگی و تفرق آرا عنوان کرد و ادامه داد: برای حل مشکلات باید همه متحد و هم‌صدا باشیم؛ چراکه در زمان حاضر دولت فقط به پیمانکاران 20 هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
:
رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به پرسش دانشجویی درباره نگرانی از ردصلاحیت‌ها در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی، گفت: گرفتاری اصلی ما نداشتن سعه‌صدر است و اساساً نباید نگران بود زیرا همانطور که رهبر معظم انقلاب رأی مردم را حق‌الناس فرمودند، به طور طبیعی دستگاه‌های نظارتی نیز بر اساس و محور قانون باید حرکت کنند و امیدواریم اینچنین شود.
:
وی ضمن توصیه به دستگاه‌های اجرایی کشور برای شفافیت در کارها، خطاب به دانشجویان نیز اظهار کرد: با وجود گذشت بیش از سه دهه از عمر انقلاب و پیشرفت‌های حاصله، هنوز نظام بوروکراتیک بر کشور ما حاکم است و بهتر است دانشجویان در کنار رسالت اجتماعی خود در تولید علم و شاخص‌های توسعه و نشر امید و نشاط در جامعه تلاش بیشتری به خرج دهند، چراکه جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به نشاط و امید نیاز دارد.
:
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به اظهارت یکی از دانشجویان که نظر وی را درباره اینکه آیا حوادث سال 88 فتنه بوده است، جویا شد، گفت: در حوادث 88 فتنه صورت گرفت اما باید دید که چه مسائلی و چه سخنانی قبل از برگزاری انتخاب 88 زمینه‌ساز این حوادث شد. باید ریشه‌های آن بررسی و سهم و نقش افراد و گروه‌ها در پدید آمدن حوادث 88 مشخص شود.
:
عارف خاطرنشان کرد: من در جریان مناظره‌های انتخابات سال گذشته صراحتاً گفتم که باید حوادث سال 88 در یک محیط علمی، البته نه برای مچ‌گیری، بررسی شود تا دیگر چنین اتفاقاتی در کشور رخ ندهد.
:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به یکی دیگر از دانشجویان که درباره نظرات اخیر مصباح یزدی درخصوص جمهوریت نظام پرسش خود را مطرح کرده بود، گفت: هرکس در این کشور می‌تواند نظرات خود را بیان کند اما قانون اساسی که فصل‌الخطاب است، درباره رأی مردم به صراحت و شفافیت تاکید کرده و ملاک ما قانون اساسی است.
:
وی همچنین با انتقاد از برخوردهایی که در دولت قبل با دانشجویان و اعضای هیأت علمی صورت می‌گرفت، ابراز امیدواری کرد که وزارت علوم در دولت تدبیر و امید نسبت به اصلاح رویه‌های پیشین اقدام کند و در ادامه تاکید کرد: باید به مسئولان وزارت علوم فرصت داد تا مشکلاتی را که در گذشته در دانشگاه‌ها وجود داشت، حل کند.
:
رئیس بنیاد امید ایرانیان در برابر پرسش یک دانشجوی اهل استان سیستان و بلوچستان که گفته بود “دلواپسی ما جوانان معلوم است؛ شما دلواپس چه هستید؟” پاسخ داد: دلواپس جوانانم.
:
بر اساس این گزارش، عارف همچنین در سخنان ابتدایی خود در این نشست، به سیر تاریخی جنبش دانشجویی و نقش آن در پیروزی انقلاب و مقاطع زمانی مختلف بعد از انقلاب اشاره کرد.
:
در این جلسه چند نفر از دانشجویان قصد برهم زدن جلسه را داشتند که با توصیه عارف مبنی بر تحمل یکدیگر و شنیدن همه نظرات و نیز فرستادن چندباره صلوات از سوی حاضران، مراسم بدون مشکل خاصی ادامه پیدا کرد.
:
عارف خطاب به دانشجویانی که پلاکاردهایی مبنی بر اعدام برخی افراد در داست داشتند نیز گفت: من از همه دانشجویان که پلاکاردهایی در دست دارند خواهش می‌کنم این پلاکاردها را پایین بیاورند. مگر ما قاضی هستیم که بخواهیم حکم اعدام و آزادی صادر کنیم؟
:
./.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید