امروز: پنج شنبه، ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶ Thursday, 28 October 2021

عبدالله عبدالله: قطعه قطعه شوم دولت تقلبی را نمی‌پذیرم

عبدالله عبدالله: قطعه قطعه شوم دولت تقلبی را نمی‌پذیرم

عبدالله عبدالله نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیروزی خود را در این رقابت اعلام کرد و گفت: بدون هیچ تردیدی ما پیروز انتخابات هستیم.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، این در حالی است که روز گذشته کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اعلام نتایج اولیه، اشرف غنی احمدزی را با کسب بیش از 50 درصد آراء پیشتاز اعلام کرده بود.

 

ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله، نامزد معترض دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یک روز پس از اعلام نتایج ابتدایی، در کابل گردهمایی اعتراضی برگزار کرد.

 

عبدالله نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را “کودتا علیه آرای پاک مردم” خوانده و گفته است که نهادهای انتخاباتی مشروعیتی نزد او و تیمش ندارند.

 

وی در این گردهمایی در سخنرانی گفت: “مثلث ارگ ریاست جمهوری، کمیسیون انتخابات و یک تیم انتخاباتی (تحول و تداوم) تصمیم گرفتند که نتیجه تقلب را اعلام کنند. من به ملت با اراده، با غیرت و با شهامت و ملت آزادی دوست و حق پرست و عدالت پرست افغانستان اطمینان می دهم که نتیجه تقلب را نمی پذیریم.

 

مثلث ارگ، کمیسیون انتخابات و ستاد اشرف غنی احمدزی علیه رای پاک مردم افغانستان کودتا کردند.

 

عبدالله تاکید کرد: حکومتی که به رای پاک مردم افغانستان آمده پا برجای می‌ماند. این خواست مردم افغانستان است. مردم می خواهند و در انتظار بودند و هستند که ما حکومت خود را اعلام کنیم.

 

وی تصریح کرد: با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگوی تلفنی داشتم. کری گفته که روز جمعه می‌آید و در مورد جداسازی آرای پاک و ناپاک صحبت خواهد کرد. کری قول داده که در مقابله با تقلب و برای افشای تقلب در کنار مردم افغانستان باشد. آمریکا هم خواهان جدا شدن “آرای تقلبی” در انتخابات افغانستان از آرای پاک است. مردم از من انتظار دارند که حکومت خود را اعلام کنم و من نیز حکومت را اعلام خواهم کرد اما از هواداران خود می‌خواهم که به من برای اعلام حکومت چند روز دیگر وقت بدهند.

 

گردهمایی ستاد انتخاباتی عبدالله در تالار لویه جرگه افغانستان برگزار می شود. تالار لویه جرگه در روند انتخابات محل برگزاری تعدادی از مبارزات انتخاباتی بوده و دولت هم نشست‌های مهم خود را در آن برگزار می‌کند.پ

 

در این گردهمایی هواداران عبدالله عبدالله پوستر حامد کرزای، رئیس جمهوری افغانستان را از دیوار تالار لویه جرگه پایین و آن را پاره کردند و تصویر عبدالله عبدالله نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری را با آن جا به جا کردند. عبدالله گفت که قلبا با این اقدام مخالف است.

 

وی در ادامه سخنان خود گفت که تیم انتخاباتی‌اش آخرین تلاش‌های خود را برای جداسازی “اوراق پاک از ناپاک” به خرج داده است.

 

عبدالله تاکید کرد: تمام عمر خود را وقف وحدت ملی و تمامیت ارضی افغانستان کرده‌ایم و تجزیه افغانستان، جنگ داخلی یا بحران در افغانستان را نمی خواهیم. تعهد خود را به آرمان‌های شهدا تکرار می‌کنم و از شما خواهش می کنم که به من اعتماد کنید و چند روز وقت دهید. جز رای پاک مردم افغانستان هیچ کسی نمی‌تواند در افغانستان حکومت کند .ما تمام عمر خود را برای حفظ وحدت ملی افغانستان مبارزه کردیم و همچنان به این مبارزه ادامه خواهیم داد. برنده انتخابات بدون شک و شبهه ما هستیم. اجازه برقراری حکومت تقلبی را حتی برای یک روز نمی دهیم. فشار، تهدید و تطمیع به هیچ وجه در مورد ما موثر نخواهد بود. به مردم افغانستان اطمینان می‌دهم که حکومت مورد نظر آنها را اعلام خواهم کرد. اگر قطعه قطعه شوم دولت تقلبی را نمی پذیرم. از مردم توقع دارم چند روز به من وقت مشورت و صحبت بدهند تا تصمیمی بگیرم که صلاح مردم افغانستان در آن باشد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید