امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۳ Monday, 4 December 2023

عدم وجود تفکیک جنسیتی در سازمان‌ها

عدم وجود تفکیک جنسیتی در سازمان‌ها

رئیس اتحادیه زنان کارگر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا خانه کارگر تنها در زمان انتخابات فعالیت خود را آغاز می‌کند، اظهار داشت: اگر این نهاد در حوزه قدرت نقشی نداشته باشد به مرور زمان حذف خواهد شد و نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتحادیه زنان کارگر، با بیان اینکه هیچ تفکیک جنسیتی در سازمان‌های کشور وجود ندارد، تاکید کرد: زنان با حجاب کامل می‌توانند در همه عرصه‌ها حضور فعال داشته باشند.
:
به گزارش مهر، سهیلا جلودارزاده با بیان اینکه ما مخالف دیوارکشی و حذف زنان هستیم، گفت: امام خمینی(ره) هم بارها در سخنانش برحضور زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تاکید داشتند.
:
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت خانه کارگر، گفت: این سازمان در ارائه خدماتی همچون آموزشی، خدماتی، فرهنگی و رفاهی به کارگران فعالیت می‌کند.
:
رئیس اتحادیه زنان کارگر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا خانه کارگر تنها در زمان انتخابات فعالیت خود را آغاز می‌کند، اظهار داشت: اگر این نهاد در حوزه قدرت نقشی نداشته باشد به مرور زمان حذف خواهد شد و نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهد.
:
وی با تاکید براینکه نهادهای مردمی در اصلاح قوانین نقش دارند، افزود: باید اتحادیه‌ها و تشکل‌ها در حوزه سیاسی حضور داشته باشند تا احزاب سیاسی به آفت و بلایی که امروز در کشور با آن روبرو هستند، مواجه نشوند.
:
جلودار با بیان اینکه در احزاب سیاسی که بعد از فروپاشی نظام شاهنشاهی شکل می‌گیرد بیشتر جنگ قدرت است، تاکید کرد: زمانی که اتحادیه ها در عرصه سیاسی وارد می‌شوند به لحاظ نیازهای جامعه در حوزه سیاسی ورود پیدا می‌کنند و سبب تغییر رویکرد سیاسیون می‌شوند.
:
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور خانه کارگر را در عرصه انتخابات را یک فرصت تلقی کرد و بیان داشت: باید تمامی نهادهای مدنی در عرصه سیاست اثر گذار باشند.
:
رئیس اتحادیه زنان کارگر استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت را صنعتی کردن کشور دانست و اذعان داشت : اگر نمایندگان صنعتگران در مجلس حضور داشتند امروز شاهد واردات بی رویه کالا به کشور و تعطیلی کارخانه ها کشور نبودیم.
:
وی نقش صنعت در برون رفت از مشکلات اقتصادی را اساسی دانست و افزود: خدمات در فقدان تولید ، تورم زا است و خودش نیز نمی‌تواند رونق پیدا کند و دچار رکود می‌شود.
:
جلودار زاده ادامه داد‌: اگر جامعه به سمت صنعتی شدن پیش نرود ناگزیر برای مصرف خود باید تمامی منابع و امکاناتی را که در اختیار دارد بصورت خام بفروشد که خود تبعات جبران ناپذیری را برای جامعه در پی دارد.
:
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به مشکل بیمه زنان شاغل در مراکز غیردولتی، گفت: براساس قانون تمامی کارفرمایان باید کارگران را بیمه کنند که متاسفانه بدلیل رکود اقتصادی این قانون بدرستی عمل نمی شود.
:
رئیس اتحادیه زنان کارگر، افزود : کارگران نیز بدلیل اینکه به این حقوق نیازدارند به حداقل ها راضی می‌شوند.
:
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی با پول کارگر وکارفرما شکل گرفته است، گفت: سازمان تامین اجتماعی براساس قراردادی که صورت گرفته مکلف به انجام تعهداتی شده که امروز نمی توانند برخلاف تعهدات خود عمل کنند.
:
واگذاری بیمارستان‌های کارگری خلاف قانون است
:
رئیس اتحادیه زنان کارگر واگذاری بیمارستان کارگری را خلاف قانون دانست و اذعان داشت : این بیمارستانها جزو دارایی های کارگری است و نباید دولتی شود.
:
وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار باید مجموعه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی فعال باشند ، افزود : متاسفانه در سالهای گذشته برخلاف برنامه پنجم توسعه حرکت کردیم و امروز برای رسیدن به توسعه پایدار باید برنامه ریزی های اساسی صورت بگیرد
:
مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه طرح توانمند سازی زنان بصورت پایلوت در شهرستان ری صورت گرفته است ، گفت : بانک جامع اطلاعات زنان سرپرست خانوار جهت ساماندهی این قشر از جامعه تشکیل شده است.
:
جلودارزاده از تشکیل کارگروه بانک اطلاعات ، تجمیع منابع مالی، کارآفرینی ، بازرگانی و فرهنگی خبرداد و گفت : این کارگروهها برای ساماندهی و کمک به زنان سرپرست خانوار و برنامه ریزی جهت اشتغال این افراد تشکیل شده است.

:

./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین