امروز: چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۱ Wednesday, 24 April 2024

عقلای مسلمان باید غده‎های سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند

عقلای مسلمان باید غده‎های سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند

هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار نخست وزیر پاکستان، گسترش همکاری با همسایگان را اولویت ایران در سیاست خارجی دانست وگفت: ایران و پاکستان مشکل خاص سیاسی ندارند، ولی تحریمهای ظالمانه روابط دو کشور را سرد کرده است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، در این دیدار که با تقاضای آقای نوازشریف برای دیدار فوری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی انجام شد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به مشکلاتی که طالبان در افغانستان به وجود آورده بود، گفت: اگر چه دورنمای سیاسی افغانستان مبهم است، امّا وظیفه ایران و پاکستان است که نگذارند باز هم جنگ داخلی مردم مظلوم افغانستان را قربانی کند.

 

وی با ارائه تحلیلی از روابط ایران با کشورهای عربی منطقه، جایگاه ایران و عربستان را در بین کشورهای اسلامی ارزشمند خواند و گفت: سابقه همکاری دو کشور از اجلاس فوق العاده کنفرانس اسلامی در پاکستان درخشان شد و هر وقت اختلافات شیعه و سنی عمیق و نگران کننده شد، ایران و عربستان به عنوان دو کشور مرجع اسلامی میتوانند در جهت توسعه همکاریها گام بردارند.

 

هاشمی با ابراز نگرانی از گسترش تروریستها در کشورهای اسلامی گفت: تروریستها و تندروها بلای جان کشورهای اسلامی هستند و عقلای مسلمان باید غدههای سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند و مانع نا امنیها و عامل همکاریها در جهان اسلام باشند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران و شخص خودشان برای تلاش در جهت رفع نگرانیهای مسلمانان گفت: مسؤولان و علمای دیگر کشورها هم باید با برنامهریزی درست به مقابله با اقدامات تفرقهانگیز برخیزند.

 

وی با بیان ظرفیتها و اشتراکات دو کشور برای گسترش همکاریهای دو جانبه و منطقهای گفت: حق مردم ایران و پاکستان است که در همسایگی هم از امکانات یکدیگر در جهت رفاه عمومی استفاده نمایند.

 

هاشمی رفسنجانی مسایل عراق و سوریه را مایه تأسف جهان اسلام دانست و گفت: مسایلی که هیچ منفعتی برای جهان اسلام ندارند، هزینه میتراشند و علاوه بر اختلاف کشورهای اسلامی، مردم بیگناه هم کشته میشوند.

 

نواز شریف هم در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت: تعمیق روابط ایران و پاکستان بر پایه یک سابقه طولانی و بر اساس حسن همجواری است.

 

نخست وزیر پاکستان با اشاره به مذاکراتی که با مسؤولان جمهوری اسلامی ایران داشت، گفت: ظرفیت دو کشور برای گسترش روابط در مسایل تجاری، اقتصادی و صنعتی بالاست.

 

وی همکاری کشورهای اسلامی را ضرورت شرایط کنونی اوضاع منطقه و جهان دانست و گفت: اگر دست در دست هم دهیم، نه تنها مناقشات منطقهای حل میشود، بلکه میتوانیم از امکانات کشورهای اسلامی در جهت گسترش صلح استفاده نماییم.

 

نخست وزیر پاکستان با یادآوری خاطرات سیاسی کنفرانس اسلامی اسلام آباد، گفت: جهان اسلام از آقای هاشمی رفسنجانی انتظار دارد که برای کم کردن اختلافات قدم بردارد و همگان هم دوستیها و نقش شما و ملک عبدلله را میدانند.

 

نواز شریف با اشاره به همکاری‌های سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سالهای گذشته و با تأکید بر جایگاه هر سه کشور در جهان اسلام گفت: همکاریهای سه کشور در این شرایط هم میتواند از مشکلات کشورهای اسلامی کم کند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین