امروز: شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳ Saturday, 10 December 2022

عقلای مسلمان باید غده‎های سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند

عقلای مسلمان باید غده‎های سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند

هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار نخست وزیر پاکستان، گسترش همکاری با همسایگان را اولویت ایران در سیاست خارجی دانست وگفت: ایران و پاکستان مشکل خاص سیاسی ندارند، ولی تحریمهای ظالمانه روابط دو کشور را سرد کرده است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، در این دیدار که با تقاضای آقای نوازشریف برای دیدار فوری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی انجام شد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به مشکلاتی که طالبان در افغانستان به وجود آورده بود، گفت: اگر چه دورنمای سیاسی افغانستان مبهم است، امّا وظیفه ایران و پاکستان است که نگذارند باز هم جنگ داخلی مردم مظلوم افغانستان را قربانی کند.

 

وی با ارائه تحلیلی از روابط ایران با کشورهای عربی منطقه، جایگاه ایران و عربستان را در بین کشورهای اسلامی ارزشمند خواند و گفت: سابقه همکاری دو کشور از اجلاس فوق العاده کنفرانس اسلامی در پاکستان درخشان شد و هر وقت اختلافات شیعه و سنی عمیق و نگران کننده شد، ایران و عربستان به عنوان دو کشور مرجع اسلامی میتوانند در جهت توسعه همکاریها گام بردارند.

 

هاشمی با ابراز نگرانی از گسترش تروریستها در کشورهای اسلامی گفت: تروریستها و تندروها بلای جان کشورهای اسلامی هستند و عقلای مسلمان باید غدههای سرطانی را از بدنه اسلام جدا کنند و مانع نا امنیها و عامل همکاریها در جهان اسلام باشند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران و شخص خودشان برای تلاش در جهت رفع نگرانیهای مسلمانان گفت: مسؤولان و علمای دیگر کشورها هم باید با برنامهریزی درست به مقابله با اقدامات تفرقهانگیز برخیزند.

 

وی با بیان ظرفیتها و اشتراکات دو کشور برای گسترش همکاریهای دو جانبه و منطقهای گفت: حق مردم ایران و پاکستان است که در همسایگی هم از امکانات یکدیگر در جهت رفاه عمومی استفاده نمایند.

 

هاشمی رفسنجانی مسایل عراق و سوریه را مایه تأسف جهان اسلام دانست و گفت: مسایلی که هیچ منفعتی برای جهان اسلام ندارند، هزینه میتراشند و علاوه بر اختلاف کشورهای اسلامی، مردم بیگناه هم کشته میشوند.

 

نواز شریف هم در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت: تعمیق روابط ایران و پاکستان بر پایه یک سابقه طولانی و بر اساس حسن همجواری است.

 

نخست وزیر پاکستان با اشاره به مذاکراتی که با مسؤولان جمهوری اسلامی ایران داشت، گفت: ظرفیت دو کشور برای گسترش روابط در مسایل تجاری، اقتصادی و صنعتی بالاست.

 

وی همکاری کشورهای اسلامی را ضرورت شرایط کنونی اوضاع منطقه و جهان دانست و گفت: اگر دست در دست هم دهیم، نه تنها مناقشات منطقهای حل میشود، بلکه میتوانیم از امکانات کشورهای اسلامی در جهت گسترش صلح استفاده نماییم.

 

نخست وزیر پاکستان با یادآوری خاطرات سیاسی کنفرانس اسلامی اسلام آباد، گفت: جهان اسلام از آقای هاشمی رفسنجانی انتظار دارد که برای کم کردن اختلافات قدم بردارد و همگان هم دوستیها و نقش شما و ملک عبدلله را میدانند.

 

نواز شریف با اشاره به همکاری‌های سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سالهای گذشته و با تأکید بر جایگاه هر سه کشور در جهان اسلام گفت: همکاریهای سه کشور در این شرایط هم میتواند از مشکلات کشورهای اسلامی کم کند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید