امروز: یکشنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۲ Sunday, 25 September 2022

علیپور: کادر فنی و سرپرستی ۶ تیم در خطر محرومیت هستند

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال حرفه‌ای از احتمال محرومیت برای کادر فنی و سرپرستی شش تیم لیگ دسته اول به اتهام تبانی خبر داد. به گزارش  بنيانيوز و به نقل ازخبرگزار فارس، تبانی در لیگ دسته اول و بحث‌هایی که در روزهای گذشته پیرامون این مسئله در محافل فوتبالی...

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال حرفه‌ای از احتمال محرومیت برای کادر فنی و سرپرستی شش تیم لیگ دسته اول به اتهام تبانی خبر داد.

به گزارش  بنيانيوز و به نقل ازخبرگزار فارس، تبانی در لیگ دسته اول و بحث‌هایی که در روزهای گذشته پیرامون این مسئله در محافل فوتبالی به وجود آمد، شک و شبهه‌ بسیاری را به وجود آورد که نتایج کل دیدارهای لیگ دسته اول را در فصل گذشته زیر سؤال برد به همین دلیل با حجت‌الاسلام علیرضا علیپور دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال گفت‌وگویی در این زمینه انجام دادیم.

* فدراسیون فوتبال در قضیه تبانی روسفید است

ـ در طول فصل بارها از طریق شفاهی و کتبی با باشگاه‌های خاص صحبت و مکاتبه کردیم و اینگونه نبود که مسئله تبانی به یکباره و در هفته‌های پایانی که حساسیت‌ فراوانی دارد، رو شود. در طول مسابقات حساسیت‌های زیادی در تمام موارد و حتی بر روی چینش داوران داشتیم و تذکراتی هم به همه باشگاه‌ها داده بودیم به همین دلیل اکنون کسی نمی‌تواند فدراسیون را متهم به حمایت از یک تیم خاص برای حضورش در لیگ برتر و یا سقوط یک تیم از لیگ دسته اول بکند. فدراسیون فوتبال در این زمینه کاملا روسفید است.

گزارش‌هایی که در طول فصل از باشگاه‌ها و استان‌های مختلف دریافت کردیم اکنون به صورت مستمر گردآوری شده است. نمایندگان، ناظران و مسئولان برگزاری مسابقه تمام موارد را رصد کردند.

* با کمک نهادهای خاص مستندات تبانی را جمع‌آوری کردیم

ضمن اینکه در کنار تمام مقامات رسمی برگزاری مسابقات، گروهی کارشناس خبره هم داشتیم و مجموع این گزارش‌ها و مستندات این را ثابت می‌کند که چند مسابقه از لیگ دسته اول زیر سؤال بوده است. که آن هم بر اساس اعتراض‌ها، گزارش ناظران و حتی مطالب رسانه‌ها به این جمع‌بندی رسیده‌ایم. تمام این مواد اولیه اکنون به طور مستند در اختیار لیگ است. ضمن آنکه باید بگویم در جمع‌آوری این مستندات حراست فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش، حراست وزارت ورزش و استان‌ها و همچنین چند نهاد خاص ما را کمک کردند که اکنون این پرونده در حال تکمیل شدن است تا امروز (یکشنبه) به کمیته انضباطی برود.

* یک گروه کارشناسی فیلم مسابقات را بازبینی کردند

طبق ماده 41 آیین‌نامه انضباطی برای بررسی حقی که ضایع شده و احقاق حق می‌توان یک گروه کارشناسی تشکیل داد که در پرونده تبانی نیز با درخواست کمیته انضباطی و تعیین حوزه ریاست فوتبال که در غیاب رئیس، نایب رئیس می‌تواند دستور صادر کند یک گروه کارشناسی متعهد و خبره را تشکیل دادیم که این کمیته در 5 روز گذشته فیلم‌های مسابقاتی را که مشکوک بودند بازبینی کرد. با مربیان و بازیکنان مختلف در این زمینه بحث و گفت‌وگو شد و مستندات و مشاهدات این گروه کارشناسی به اضافه سایر مستندات حداکثر تا امروز ظهر (یکشنبه) به کمیته انضباطی ارسال می‌شود و اگر کمیته انضباطی مستندات را کافی بداند، ‌ممکن است تا روز دوشنبه رای پرونده تبانی صادر شود.

* خطر محرومیت برای کادر فنی و سرپرستی 6 تیم دسته‌ اولی

چند روز قبل گفتم 5 – 6 نفر در خطر محرومیت هستند اما با بازبینی فیلم مسابقات توسط گروه کارشناسی مکاشفات جدیدی به دست آمده است به همین دلیل به نظر می‌رسد در مجموع 5 – 6 مجموعه کادر فنی تیم‌ها در خطر محرومیت قرار دارند یا به طور دقیق‌تر باید بگویم کادر فنی و سرپرستی شش تیم ممکن است محروم شود. زیرا هر اقدام نامشروعی که مانع از نتیجه‌گیری تیم می‌شود نوعی تبانی محسوب می‌شود. در مجموع با تمام این عوامل که در بین آنها مربی، بازیکن و سرپرست تیم‌ها هستند، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت.

* سرمربی معترض خودش زیر سؤال است

جالب است یکی از مربیان تیم‌های دسته‌ اول که در رسانه‌های گروهی و مخصوصا تلویزیون بارها نسبت به مسائل تبانی در لیگ دسته اول اعتراض کرده است، اکنون خودش زیر سؤال است و ممکن است خودش نیز محروم شود. باید یک نکته را هم بگویم اینکه دقت نظر کمیته انضباطی در این پرونده قابل تقدیر و ستایش است و اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در این پرونده دقت نظر خاصی از خود نشان داد.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید