امروز: پنج شنبه، ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳ Thursday, 18 August 2022

علی دایی؛ از رفتن به کما تا ترور شدن

علی دایی؛ از رفتن به کما تا ترور شدن

در چند روز گذشته در فضای مجازی شایعه شده بود که علی دایی به کما رفته است.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز، خبرورزشی نوشت:علی دایی برای حضور در مراسم خاکسپاری هادی نوروزی عازم بابل شد. با گذشت دو روز از این ماجرا و بازگشت دایی به اردوی تیمش در تنکابن، به سرعت خبری همراه با عکس تصادف او در جاده قم – کاشان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و شایعه‌سازان مدعی شدند آقای گل جهان تصادف کرده و به کما رفته است!
:
اين خبر ابتدا از سوي بهمن دهقان نماينده تام‌الاختيار علي دايي تكذيب شد و سپس باشگاه صبا در اين رابطه بيانيه صادر كرد. محمد دايي هم در گفت‌وگو با خبرورزشي اين موضوع را تكذيب كرد. اينكه چه كسي نخستين بار اين شايعه را به وجود آورد، كار پليس فتاست اما موضوعي كه بيشتر مورد توجه قرار مي‌گيرد، اين است كه علي دايي در سال‌هاي اخير بيش از هر ‌فرد مشهور ديگري قرباني شايعات تلخ اين‌چنيني شده است، شايعاتي كه گاه خانواده او را به شدت شوكه و وحشت‌زده كرده است. به بهانه انتشار شايعه به كما رفتن او نگاهي به مهم‌ترين شايعاتي مي‌اندازيم كه در چند سال اخير درباره او ساخته شده است:
:
دايي ترور شد!
اين اتفاق سال 81 افتاد، يعني زماني كه علي دايي در الشباب امارات بازي مي‌كرد. شايعه شد كه او ترور شده است. به همين سادگي! زماني كه اين شايعه دهان به دهان مي‌چرخيد، علي دايي پس از بازگشت از تمرينات الشباب به خانه موبايل خود را خاموش كرده و به خواب عميقي فرو رفته بود، بي‌خبر از آنكه خانواده‌‌اش بي‌تابانه در جست‌وجوي او و اطمينان از سلامتي‌‌اش هستند. دايي بعداً در گفت‌وگويي اعلام كرد خانواده‌‌اش جان به لب شدند تا او را پيدا كنند!
:
شايعه فوت دايي… 
چهار سال بعد يعني در سال 85 اين اتفاق تكرار شد. بدون هيچ دليلي باز هم شايعه فوت علي دايي يك كلاغ و چهل كلاغ شد و اين كار غيراخلاقي باز هم علي دايي و خانواده‌‌اش را وادار به واكنش كرد. هرگز مشخص نشد چه كسي و يا چه كساني اين شايعه را منتشر كرده بودند.
:
شايعه 70 ميليوني
اين شايعه اصلاً خبر ناگواري درباره علي دايي نبود اما او را بسيار ناراحت كرد. در فضاي مجازي با انتشار تصاويري از جشن تولد دختر خردسال علي دايي شايعه شد كه او براي برگزاري جشن تولد دختر خود 70 ميليون پول خرج كرده است. بسياري بابت اين ولخرجي به علي دايي اعتراض كردند اما دايي به اطرافيان خود گفت كه هرگز براي دختر خود تولد 70 ميليوني نگرفته و اين شايعه در جهت تخريب او بوده است.
:
شايعه خانوادگي
سال گذشته خبري در يكي از سايت‌هاي ورزشي منتشر شد كه در ارتباط با مسائل خانوادگي و خصوصي يك فوتباليست سابق تيم‌ملي بود. با كدهايي كه در اين خبر داده شد، بسياري به اين نتيجه رسيدند كه ‌فرد مورد نظر كسي نيست جز علي دايي در صورتي كه آن خبر درباره يكي ديگر از بازيكنان سابق تيم‌ملي تنظيم شده بود اما باز هم علي دايي در كانون شايعه‌اي قرار گرفته بود كه اصلاً ارتباطي با او نداشت. خبر مربوط مي‌شد به دعواي حقوقي يك فوتبالي مشهور با همسرش بر سر گرفتن حضانت فرزند!
:
حضور در انتخابات مجلس!
يكي از جالب‌ترين شايعات در مورد شهريار كانديداتوري او براي انتخابات مجلس بود! او بارها تأكيد كرده به توصيه پدرش نه حرف سياسي مي‌زند و نه به سياست ورود مي‌كند ولي چند سال پيش برخي‌ها براي رأي آوردن در شهر اردبيل شايعه كردند دايي حامي آنها شده و حتي قرار است خودش هم كانديدا و به جاي فوتبال و مربيگري وارد عرصه سياست شود!
:
و اين جريان كماكان ادامه دارد. امروز خبر به كما رفتن او منتشر مي‌شود و فردا شايعات ديگري در راه است. نه تنها شايعات كه برخي از حركات حساب شده و تخريبي عليه علي دايي و حتي برخي ديگر از چهره‌هاي شاخص فوتبال در فضاي مجازي شكل گرفته است. با وجود همه اين اتفاقات تلخ هنوز اراده‌اي براي برخورد با شايعه‌سازان وجود ندارد. با ادامه اين روند منتظر شايعات داغ ديگري درباره علي دايي و ديگر چهره‌هاي شاخص هنري و ورزشي در فضاي مجازي باشيد.
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید