امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۰ Saturday, 9 December 2023

علی لاریجانی: جیغ بنفش آمریکا و انگلیس در مقابل تروریستم دروغ است

علی لاریجانی: جیغ بنفش آمریکا و انگلیس در مقابل تروریستم دروغ است

علی لاریجانی اظهار کرد: جیغ بنفش آمریکا و انگلیس در برابر تروریسم دروغ است و این‌ها خود تروریسم را در منطقه پایه گذاری کرده‌اند.

 

به گزارش  سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، رییس مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه و در جریان سفر به استان بوشهر و در همایش بزرگداشت شهید رییس علی دلواری در جمع مردم دلوار خاطرنشان کرد: مردم دلوار زنده و پرتلاش هستند و سابقه آن‌ها نشان داده است که این مردم اهل ایثار و مجاهدت در راه اسلام‌اند و این مدال افتخار بر سینه این ملت می‌درخشد که شخصیتی مثل رییس علی دلواری را در میان خود داشتند.

 

او افزود: مردم بوشهر در به ثمر رساندن انقلاب در اسلام نقش مهمی داشتند و قیام رییس علی دلواری از نمونه‌های روشن آن است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاریخ در قرن بیستم شاهد تاریک‌ترین عصر بشریت بود گفت: در این قرن جنگ جهانی اول و دوم رخ داد و طی آن چندین میلیون انسان کشته شدند و در همین قرن بود که استکبار، رژیم جعلی صهیونیستی را به منطقه تزریق کرد و به ویتنام و کوبا حمله کرد؛ و در همین قرن بیستم بود که از بمب اتم استفاده شد و تجربه تلخی را برای دنیا ثبت کرد و در همین قرن بود که در ایران کودتا شد و در نهایت جنگ 8 ساله به کشورمان تحمیل شد.

 

وی ادامه داد: فعالیت‌های آزادی‌خواهان در زمان مشروطه با دخالت غربی‌ها به دیکتاتوری وابسته پهلوی انجامید و بعد از آن تا جنگ جهانی دوم گرفتار رضاخان بودیم و سپس پهلوی دوم سرکار آمد و در این میان مرحوم مصدق و آیت الله کاشانی با تلاش خود توانستند صنعت نفت را از چنگال انگلیس خارج کنند اما باز هم با کودتای دیگری نهضت آزای‌خواهان کشور را به سمت شکست بردند تا این که با قیام امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. و در این میان یعنی از زمان آغاز نهضت‌های انقلابی در ایران خیزش‌هایی مثل میرزا کوچک خان در گیلان و ستارخان و باقرخان در آذربایجان و رییس علی دلواری در بوشهر شکل گرفت که باعث بیداری شد و انقلاب اسلامی از درون همین بیداری‌ها به پیروزی رسید.

 

این نماینده مجلس تأکید کرد: یکی از نکاتی که در زمان همه این خیزش‌ها مهم بود این بود که اساس آن‌ها مبتنی بر تفکر دینی و آیینی بوده است و روحانیت در پیشاپیش آن حرکت کرده است و راهی که امروز نیز باید دنبال کنیم همین است و همین روحانیت بود که در انقلاب اسلامی با جلوداری حضرت امام خمینی (ره) توانست توده‌های مردم را همراه کند زیرا اگر علما در صحنه انقلاب نباشند توده مردم همراهی نخواهند کرد.

 

او افزود: سیاستداران امروز باید بدانند اگر علمای اسلام در پیشاپیش حرکت‌های‌شان نباشند ممکن است دچار اعوجاج شوند و دشمنان نیز به درستی این نقش روحانیت را درک کردند.

 

رییس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد:‌ استکبار به دنبال غارت منطقه است و این موضوع را از گذشته تا به امروز به اثبات رسانده و امروز هم کشورهای مسلمان منطقه باید به هوش باشند که حضور آنان در خلیج فارس برای تسلط بر منابع و گرفتن نان از سفره‌های مردم است.

 

وی با بیان این که امروز کشورهای غربی خود را نگران تروریسم نشان می‌دهند گفت:‌ وقتی که این دیوانگان داعش در عراق و سوریه قدرت گرفتند جیغ بنفش زدند اما تاریخ نشان داده است که حامیان تروریسم همین‌ها هستند که امروز مدعی حقوق بشرند و ژست می‌گیرند و انگلیس و آمریکا پایه‌گذار تروریسم در منطقه بودند و رییس علی دلواری از نمونه‌های همین قربانیان تروریسم استکبار است که تا همین امروز نیز ادامه داشته است و قربانیان زیادی را گرفته است.

 

رییس مجلس خاطرنشان کرد: مسلمان تروریست نیستند و همواره حفاظت از جان و مال و ناموس مردم از هر کشور و نژادی مورد تأکید آنان بوده است اما کشورهای غربی آن را وارونه جلوه می‌دهند چرا که آن‌ها بیداری مسلمان‌ها و ملت‌ها را نمی‌خواهند و روحیه مجاهدت را در مقابل افکار استعمارگرانه خود می‌دانند.

 

لاریجانی تصریح کرد: دنیا باید بداند ملت ایران راه جوانمردی و مجاهدت را دنبال خواهد کرد و همراه و همگام روحانیت بر سر آرمان خود و چیزی که به آن قسم خورده است یعنی استقلال می‌ایستد و پایبند به وصیت نامه امام است و با ولایت فقیه همراه خواهند بود.

 

او در پایان اظهار کرد: امروز برای برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی نیاز به وحدت داریم و همه مردم در سراسر کشور باید با یکدیگر متحد باشند و مسوولان نیز باید با دقت نظر به مشکلات آنان برسند و بدانند که استکبار نمی‌خواهد ایران به توسعه اقتصادی و پیشرفت برسد و هر روز مساله‌ای را برای ممانعت از این پیشرفت بهانه می‌کند.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین