امروز: جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۴ Friday, 22 October 2021

غرضی: حمایت از تیم مذاکره‌کننده قدرت چانه‌زنی را بالا می‌برد

غرضی: حمایت از تیم مذاکره‌کننده قدرت چانه‌زنی را بالا می‌برد

یک فعال سیاسی با تاکید بر اینکه حمایت از تیم مذاکره‌کننده ایران، قدرت چانه‌زنی در مقابل 1+5 را ارتقا می‌دهد، گفت که هرچقدر توان سیاسی کشور از تیم مذاکره‌کننده حمایت کند، قدرت چانه‌زنی این تیم بالاتر رفته و می‌توانند پای میز مذاکرات امتیاز بیشتری از طرف مقابل خود بگیرند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز  ، سیدمحمد غرضی در گفت‌وگو با ایسنا ، با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 و ادامه روند مذاکرات طی هفته‌های آتی، تاکید کرد: امروز رئیس‌جمهور آمریکا به دست یافتن به توافق نهایی محتاج‌تر از ایران است. همانطور که همگان می‌دانند، این غرب و 1+5 بودند که طرح مذاکره با ایران را مطرح کردند.

 

وی با بیان اینکه “طیف راست آمریکا مخالفتش نسبت به مذاکرات با ایران به دلیل درگیری پیشتر با اوباماست”، خاطرنشان کرد: در داخل کشور ما نیز طیف راست در تلاش هستند که در مذاکرات ایران با 1+5 امتیاز کسب کند، چراکه آنها نتوانستند در دولت‌های‌ نهم و دهم امتیازی به دست بیاورند.

 

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه “جامعه ایران فارغ از طیف‌های چپ و راست، به دست یافتن به توافق نهایی با 1+5 تمایل بسیاری دارد”، به تیم مذاکره‌کننده ایران اشاره کرد و گفت: استعداد سیاسی که امروز برای مذاکره با غرب مأمور شده است، توانایی بسیار خوبی دارد و می‌تواند مسائل را هرچه بهتر از گذشته جلو ببرد.

 

 

غرضی اضافه کرد: هرچقدر که توان سیاسی کشور از تیم مذاکره‌کننده حمایت کند، قدرت چانه‌زنی این تیم بالاتر می‌رود و می‌توانند پای میز مذاکرات امتیاز بیشتری از طرف مقابل خود بگیرد.

 

وی با اشاره به حمایت‌های رهبری از تیم مذاکره‌کننده، به تحلیل دلیل مخالفت برخی در داخل کشور با این تیم پرداخت و افزود: در داخل کشور ما عده‌ای برای خود شأن و جایگاه سیاسی بالایی قائل هستند. این افراد معتقدند با وجود اینکه در همه امور تابع رهبری هستند، ولی باید نقاط ضعف موجود را نیز بیابند و به اینکه این نقاط به ضرر یا به نفع نظام است توجهی ندارند بلکه به این واسطه انتقادات و مخالفت خود نسبت به تیم مذاکره‌کننده را مطرح می‌کنند تا بتوانند در این معامله سیاسی سهمی کسب کنند.

 

وزیر اسبق نفت با تاکید بر اینکه “امروز زمان امتیازخواهی در داخل کشور نیست”، اظهار کرد: من به همه کسانی که در مخالفت با تیم مذاکره‌کننده ایران انتقاداتی را مطرح می‌کنند و با هدف کسب منافع شخصی بر طبل مخالفت با این تیم می‌کوبند توصیه می‌کنم که امروز زمان امتیازخواهی نیست بلکه باید همگان تلاش کنند که مذاکرات پایان خوبی داشته باشد.

 

غرضی با بیان اینکه “ایران همواره آمادگی دستیابی به توافق در مورد مسأله هسته‌ای را داشته است”، خاطرنشان کرد: ما همواره آمادگی لازم را داشته‌ایم و اینکه امروز به نظر می‌رسد آمریکا هم این آمادگی را دارد، موقعیت مناسبی است. در نتیجه ما در دور آتی مذاکرات نباید تلاش کنیم که امتیازاتی را که تیم مذاکره‌کننده‌مان از طرف مقابل می‌گیرد، بواسطه اظهارات عده‌ای در داخل تضعیف کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به افرادی که بواسطه تحریم‌ها منافع بسیاری را کسب کرده‌اند، اظهار کرد: در کشور ما گروه‌های رانت‌خوار به شدت در تلاش هستند که به گونه‌ای به قدرت نزدیک شوند که همواره از دیده‌ها پنهان بمانند. این افراد در انتظار زمانی هستند که آب گل‌آلود شود تا بتوانند بیشترین بهره را از شرایط ببرند.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه “کاسبان تحریم و گروه‌های مافیایی در سطح کشور بصورت وسیعی حضور دارند”، تاکید کرد: این گروه‌ها نه تنها در تلاش هستند که در شرایط تحریم، منافع شخصی خود را دنبال کنند بلکه در موارد دیگر نیز سعی می‌کنند که گروه‌های سیاسی مختلف را تحت سلطه خود قرار دهند.

 

وی با اشاره به تصمیم نمایندگان مجلس برای مناظره تیم‌های مذاکره‌کننده قبلی و جدید، گفت: تا زمانی که این مناظره‌ها و مذاکرات به قدرت سیاسی آسیب نرساند و تا زمانی که صرفاً برای روشن شدن موضوع در اذهان اینگونه مسائل مطرح شود، برگزاری چنین جلساتی اتفاق بسیار خوب به حساب می‌آید اما چنانچه قرار بر این باشد که این جلسات از ارزش سیاسی نظام اسلامی بکاهد و بحث‌های مطرح شده موجب شود که رسانه‌های دشمن ما را مورد هجمه قرار دهند، هیچگاه برگزاری چنین جلساتی به صلاح نیست.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه “ما یک کشور و یک انقلاب اسلامی هستیم و طرح بحث و مناظره وظیفه شرعی و قانونی ماست”،‌ ادامه داد: هر چقدر که طرح اینگونه مباحث موجب تیز شدن تیغ دشمن علیه نظام و انقلاب ما شود،‌ به انقلاب و نظام اسلامی ضررهای بسیاری وارد می‌شود.

 

غرضی با تاکید بر اینکه امروز ایران به عنوان یک قدرت سیاسی در سطح منطقه و جهان مطرح است”، خاطرنشان کرد: امروز فضای سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران دوران بی‌نظیری در طول تاریخ خود را تجربه می‌کند، چراکه امروز ایران تقریباً در منطقه نسبت به اوضاع و مسائل، مسلط است و در سطح جهان نیز در مقابل قدرت‌های بزرگ یعنی 1+5 قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه “امروز هیچکدام از قدرت‌های سیاسی منطقه و جهان از جمله اروپا و آمریکا توان روبرویی با ما را ندارند”، یادآور شد: ما باید همواره متوجه این موضوع باشیم که کسانی که با جمهوری اسلامی مبارزه می‌کنند، می‌خواهند این قدرت سیاسی بزرگ و قدرتمند را تضعیف کنند.

 

غرضی در پایان با بیان اینکه “امروز جمهوری اسلامی ایران در شرایطی قرار گرفته که منطق و قدرت سیاسی‌اش سازمان‌یافته‌تر شده و توان اجرایی در کارهای سیاسی در آن بسیار رشد پیدا کرده است”،‌ افزود: ما در مذاکرات خود با 1+5 باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا غیرمنطقی بودن اقدامات اروپا و آمریکا را به مردم دنیا نشان دهیم.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید