امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۴ Monday, 4 December 2023

فرجی دانا باج نداد و از وزارت علوم کنار رفت

فرجی دانا باج نداد و از وزارت علوم کنار رفت

جلسه ی استیضاح وزیر علوم در مجلس پس از پنج ساعت و نیم سخنان موافقان و مخالفان، به رفتن دکتر فرجی دانا ختم شد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، نتایج آرای نمایندگان به این شرح اعلام شد:

:
آرای ماخوزه: 270 رای
آرای موافق اشتیضاح: 145 رای
آرای مخالف استیضاح: 110 رای
آرای ممتنع استیضاح: 15 رای
:
فرجي​دانا در جلسه استيضاحش چه گفت؟
:
رضا فرجی دانا در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس که برای بررسی طرح استیضاح وی برگزار شده بود اظهار کرد: امام بزرگوار مجلس را در راس امور اعلام کرد و بر همه ما واجب است که احترام مجلس را به حد اکمل داشته باشیم. وی افزود: من برای پاسخگویی به دغدغه کسانی که با خلوص نیت و برای اصلاح امور دست به طرح استیضاح زده‌اند خدمت شما حاضر شده‌ام و گزارشی از نه ماه فعالیت وزارت علوم ارائه می‌کنم که بعضا ممکن است نقاط ابهام و چالشی ایجاد کرده باشد و امیدوارم بتوانم این نقاط تاریک را روشن کنم.
:
از خدا خواستم آنچه خیر است و عاقبت به خیری دارد بر زبان من جاری کند
:
وزیر علوم ادامه داد: من از خدا خواستم آنچه خیر است و عاقبت به خیری دارد بر زبان من جاری کند. فرجی دانا ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر در آستانه هفته دولت گفت: امروز مطلع شدیم که دور جدیدی از حملات به غزه شروع صورت گرفته که جای تاسف دارد اگرچه با شهدایی که غزه تقدیم اسلام کرده خون تازه‌ای در رگ‌های مقاومت جاری شده است. وزیر علوم همچنین از نمایندگان خواست با ذکر صلوات و قرائت فاتحه‌ای روح شهدای غزه را شاد کنند.
:
وزیر علوم با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) موسس مکتب جعفری و شخصیتی است که بر تارک علم جهانی می درخشد، همچنان که امام راحل نیز در وصیت‌نامه الهی و سیاسی خود می‌گوید که ما مفتخریم که مذهب ما جعفری است، حوزه نفوذ مکتب امام صادق تنها منحصر به فقه نبود بلکه علوم جدید هم از علوم ایشان سرچشمه گرفته و موجب شکوفایی علم در جهان اسلام شده است. وزیر علوم در ادامه یادآور شد: آنچه برای علم و فناوری در زمانی انجام می‌شود ، در سال‌های بعد بار می‌دهد و اگر خدای نکرده خطایی در سیاست‌گذاری یا فعالیت‌ها رخ دهد بعضا ده‌ها سال بعد آثارش نمایان می‌شود.
:
وی با اشاره به اینکه «کند شدن روند پیشرفت علمی کشور از محورهای استیضاح است» افزود: براساس آمار و با توجه به اینکه ایران یک درصد از جمعیت جهان را دارد به جای اینکه سهم یک درصد در حوزه مقالات علمی داشته باشد سهمش در سال 2014 به 1.6 درصد رسیده است،می‌توان این طور برداشت کرد که آنچه ما در نه ماه گذشته در وزارت علوم انجام دادیم چنین اثر شگرفی به جا گذاشته است. فرجی دانا با بیان اینکه نباید بگذاریم سکه‌های قلب به جای سکه‌های اصل در بازار رواج پیدا کند اظهار کرد: آنچه در سال 2014 دیده می شود بعضا نتیجه کاری است که 2 تا 4 سال پیش انجام شده است و این به فرآیند تولید علم برمی‌گردد، من می‌خواهم نتیجه بگیرم آنچه در صحنه آموزش عالی با آن دست و پنجه نرم می‌کنم نتیجه سیاست‌ها و عملکردهایی است که 4 تا 6 سال قبل آغاز شده است.
:
وی همچنین گفت:‌اگر رکودی می‌بینیم که هنوز دیده نمی‌شود به واسطه سیاست‌های است که سال‌ها قبل آغاز شده و من خوف آن را دارم که چنین رکودی در حوزه فناوری ایجاد شود، تمام سعی خود را به کار می‌برم که تمهیداتی بیندیشیم که رکودی را شاهد نباشیم. وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشجویان در مقطع فوق لیسانس 2 تا 2.5 سال و در مقطع دکترا 4 سال را پشت سر می گذارند اظهار کرد:‌ما در مورد یک فرآیند 10 ساله صحبت می‌کنیم تا کسی که تولید علم را انجام می‌دهد به صحنه بیاید، بنابراین آنچه الان می‌بینیم به دولت نهم و دهم هم برنمی‌گردد و دولت‌های هفتم و هشتم این سرمایه گذاری ها را کرده اند.
:
فرجی دانا اضافه کرد: وقتی ما در سال 65 یا 66 به عنوان بورس شاگرد اول برای ادامه تحصیل اعزام شدیم 10 سال از زمان اعزام گذشت تا توانستیم در صحنه علم و فناوری نقش آفرینی کنیم. رضا فرجی دانا در ادامه سخنان خود در جلسه استیضاح با استناد به مقالات چاپ شده در آی اس آی و روند رشد علمی کشور گفت: روند رشد از 2000 مقاله که زیر یک استناد بوده است به 7.9 استناد رسیده و این برای کشور غرورآفرین است.
:
متاسفانه در سال 86 منحنی رشد در ثبت پتنت از 10 هزار در سال به 3000 افول کرده است
:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که بنده اینجا مدافع برخورد علمی با فضای تولید علم و فناوری هستم گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند باید نتایج تحقیقات به سمت کاربردی شدن سوق یابد. لذا در همین راستا اولین گام برای تولید فناوری، تولید پتنت است که متاسفانه در سال 86 منحنی رشد در ثبت پتنت از 10 هزار در سال به 3000 افول کرده است و این نشان می‌دهد چرخه‌ی پتنت که باید به سمت تجاری سازی پیش رود معیوب است. وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های این وزارت‌خانه گام برداشتن در جهت اقتصاد دانش بنیان است گفت: قانونی که مجلس در مورد شرکت‌های دانش بنیان مصوب کرده‌ متاسفانه معلق مانده بود و پنج سال است که در معاونت علمی ریاست جمهوری خاک می‌خورد. لذا بنا داریم که میزان بکارگیری شرکت‌های دانش بنیان را تا پایان برنامه‌ی پنجم به 20 هزار برسانیم.
:
فرجی دانا با تاکید برتحکیم روابط مجلس و دولت اظهارکرد: اگر خطایی در اجراییات از من فرجی دانا سر زده است، با رفتن به سمت اصلاح آن از نصایح مشوقانه شما نمایندگان هم می‌توانیم استفاده کنیم و اگر می‌گوییم اصولگرا یا اصلاح طلب چنین اصلاحی را مد نظر داریم. وزیر علوم با اشاره به این که یکی از افتخارات مجوز فعالیت بیش از 700 شرکت دانش بنیان است افزود: البته متاسفانه از سال 84 تا 92 تعداد موسسات آموزش عالی رشد جهشی عجیبی داشتند و سال 84 که 950 موسسه آموزش عالی داشتیم به بیش از 22500 موسسه رسیده است. در واقع طی 8 سال سالی 200موسسه اضافه شده اما کاسه آموزش عالی همان کاسه‌ای است که از سالها قبل بوده است.
:
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آنچه انجام می‌دهیم در آینده ایران اسلامی خود را نشان می‌دهد و ما باید نگران آن باشیم چرا که مورد قضاوت تاریخ قرار می‌گیرد اظهار کرد: همه آنچه که به عنوان نقاط ضعف گفته‌اند باید تبدیل به تفاهم شود. فرجی دانا در ادامه سخنان خود به افزایش میزان نسبت دانشجو به اعضای هیات علمی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اشاره کرد و گفت: به طور کلی زمانی که سال گذشته مجموعه دانشگاهها را تحویل گرفتیم 1300 میلیارد تومان بدهی وجود داشته است به عنوان مثال حتی یک دانشگاه کوچک 30 میلیارد تومان بدهی دارد در حالی که ما باید تلاش کنیم برای توسعه هدفمند و هدایت آموزش عالی در استانهای محروم و رشد کیفی گام برداریم.
:
به شهادت وزیر کشور امروز فضای دانشگاه‌ها در امن‌ترین و آرام‌ترین شرایط قرار دارد
:
رضا فرجی‌دانا در ادامه سخنانش در جلسه استیضاح گفت: به شهادت وزیر کشور که مسئول برقراری امنیت کشور است امروز فضای دانشگاه‌ها در بهترین وضعیت ممکن از نظر امن‌ترین و آرام‌ترین فضا قرار دارد. وی افزود: تحرکات تنش‌زا در 9 ماه گذشته به 14 درصد کاهش یافته است در حالی که این عدد در سال 88، 33 درصد بود. اعتراضات دانشجویی در نیمه اول سال 1391 پنج درصد، در نیمه اول سال 92 چهار درصد و در نیمه اول سال 93 به سه درصد کاهش یافته است. دانشجویان ما به مبانی نظام اعتقاد دارند، ولی وقتی در سن 22 سالگی حکم سنگین انضباطی می‌گیرند از حیض انتفاع ساقط می‌شوند و به دلیل کم سن سال بودن رفتارهای احساسی نشان می‌دهند.
:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حال حاضر در دانشگاه‌ها 2500 دفتر دانشجویی و 231 تشکل دانشجویی وجود دارد که در سال جاری 18 تشکل جدید به آنها افزوده شده است. برای مقایسه فضای حاکم بر دانشگاه‌ها نگاه به نشریات دانشجویی منتخب نسبت به کل نشریات اهمیت ویژه‌ای دارد. فرجی‌دانا ادامه داد: در طی 9 ماهه گذشته فقط 58 درصد روسای دانشگاه‌ها تغییر کرده‌اند؛ پس چطور ادعا می‌شود که به تشکل‌های آشوب‌طلب مجوز داده شده است؟ در سخنان یکی از استیضاح‌کنندگان احیای تشکل‌های آشوب‌طلب با 40 تشکل عنوان شد، ولی در حقیقت تعداد تشکل‌ها 18 تشکل است که 9 تشکل شامل تشکل‌های دانشجویی است و بقیه تشکل‌ها نیز عناوین دیگر دارند که کاملا قانونی اقدام کرده و مجوز گرفتند.
:
وی نشاط دانشجویی در 9 ماهه گذشته را در وضعیت خوبی دانست و افزود: امروز نشاط دانشجویی در دانشگاه‌ها که در ابتدای مردادماه مورد تایید رهبری قرار گرفت و در حد قابل قبولی است. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به حرمت‌شکنی در دانشگاه‌ها در دولت گذشته، گفت: برگزاری نمایش‌های سخیف، رخدادهای نامتعارف عید نوروز، مچ‌اندازی، انجام برنامه‌های نمایشی با پای برهنه بر روی چمن دانشگاه و دیگر برنامه‌های مبتذل در دانشگاه‌ها در این دوره رشد زیادی پیدا کرد و البته دکتر علی‌اصغر زارعی خیلی خوب به این مسائل آگاه است. آیا آنچه را که بیان می‌کنم مورد تذکر نمایندگان قرار می‌گیرد؟ 9 بار خدمت شما رسیدم اما در این موضوعات خاص که ما و شما هر دو بر آن هم‌نظریم، آیا شد که به تذکرات بنده توجه کنید؟
:
مقام معظم رهبری در این دیدار در قالب گفتمانی، تحمل مخالف را مفید دانستند
:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با یادآوری دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان در ابتدای مرداد ماه، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار در قالب گفتمانی، تحمل مخالف را مفید دانستند، اما آیا وضعیت نشاط در زمان تحویل وزارتخانه با شرایط فعلی قابل قیاس است؟ طی چند سال گذشته توجه به فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌ها در دو بیانیه بسیج دانشجویی یکی بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی و دیگری بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به خوبی بیانگر فضای حاکم بر دانشگاه‌ها در دولت گذشته است. فرجی‌دانا ادامه داد: اولین بیانیه در 31 تیر 88 توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی صادر شد. در این بیانیه از اخراج اعضای بسیج دانشجویی تا کار گذاشتن شنود در دفتر بسیج دانشجویی و تا تمرد از اجرای حکم دیوان عدالت مبنی بر لغو بازنشستگی اساتید گویای فضای نامتعارف و نامناسب این دانشگاه است.
:
وی ادامه داد: در بیانیه دوم که در اردیبهشت سال 91 توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تهران صادر شد نگرشی مورد توجه مسئولان دانشگاه قرار گرفت که در این نگرش به بهانه آرامش فضای دانشگاه‌ها از هرگونه طرح مسائل سیاسی جلوگیری شد. محدودیت‌های زیادی برای دانشجویان به اجرا در آمد و جلوی حضور چهره‌های سیاسی در دانشگاه‌ها گرفته شد که این اقدامات مورد اعتراض قاضی و مخالفت دانشجویان قرار گرفت ولی این اتفاقات در دولت گذشته در دانشگاه‌های کشور اتفاق افتاد پس چرا نسبت به این مسائل توجهی نشان ندادید.
:
در یک سال گذشته سالم ترین فضا در دانشگاه‌ها با بیشترین نشاط حاکم بوده است
:
وزیر علوم در ادامه دفاعیات خود در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس گفت: یکی از نمایندگان گفتند که دانشگاهها می‌توانند خطر باشند، حتما این کلمه تسامحا از زبان ایشان بیرون آمده است، هر چیزی بالقوه می‌تواند خطر باشد ولی دانشگاهها نقطه قوت و پشتیبان نظام هستند و استادان دانشگاه نیز پشتیبان نظام هستند. چرا القا کنیم که این ها ضد ما هستند و فضای امنیتی ایجاد کنیم که آنها را کنترل کنیم؟ به کجا می‌رسیم؟ وی افزود: در یک سال گذشته سالم ترین فضا در دانشگاه‌ها با بیشترین نشاط حاکم بوده است.
:
وی با اشاره به پخش فیلمی از سوی موافقان استیضاح خاطر نشان کرد: فیلمی مربوط به سال 88 پخش شد، قبل از فرمایشات مقام معظم رهبری تجمعی در اعتراض به حمله به کوی دانشگاه بود، رئیس دانشگاه اعلام تحصن کرده بود و همه ما آنجا حضور یافتیم و آقای توفیقی هم فرمایشی در آنجا داشت، همچنین جلسه‌ای که من با دانشجویان در حال صحبت هستم این صحبت‌ها ادامه دارد چرا ادامه‌ی آن را قطع می‌کنید؟ ما از بی‌اخلاقی طرفی نمی‌بندیم، چرا که اساس دین ما بر اخلاق است.
:
فرجی دانا ادامه داد: من نمی‌دانم این افشاگری از کجا در مرام دینی ما آمد؟ شما نمایندگانی که سنتان به اندازه‌ی من است می‌دانید که اول انقلاب چپی‌های کمونیسم این کارها را می‌کردند آیا ستارالعیوب بودن از صفات خدا نیست؟ آیا امر به معروف و نهی از منکر براساس افشاگری است؟ چه کسی گفته افشاگری حلال است؟ بردن آبروی افراد وقتی کسی مجال دفاع از خود را ندارد کجای دین ماست؟ ما به کجا می‌رسیم؟ این تذهبون؟ وزیر علوم همچنین افزود: ما تجمعاتی داشتیم و بعضا هم توهین‌هایی به مسئولان عالی رتبه‌ی نظام انجام شده است.
:
متوسط اینها درتجمعات ده مورد در سال در طول 4 سال گذشته بوده که در سال تحصیلی گذشته به 5 مورد کاهش یافته است، ما می‌دانیم که دانشگاهها می‌خواهند مورد هجوم دشمنان واقع شوند، مگر می‌شود ما غافل از این موضوع باشیم اما باید با گرفتن دست دانشجویان در دست خود اجازه‌ی رسوخ ضد انقلاب در دانشگاه را ندهیم، نه این که بگوییم دانشگاه خطر است و به خاطر یک بی نماز در مسجد را ببنیدم.
:
وزیر علوم با نمایش نموداری در مورد درصد تحرکات اعتراضی غیر قانونی دانشجویی در ادوار مختلف تصریح کرد: البته آن چیزی که عزیزان می‌گویند از روی دغدغه است اما آمار توهین به مسئولان عالی رتبه‌ی نظام در تجمعات تقلیل یافته است، چه کسی می‌تواند این اتفاق را در دانشگاه تحمل کند؟ هیچ کس این را تحمل نمی‌کند اما وقتی رخ داد همه باید برای آن چاره جویی کنیم.
:
وزیر علوم در ادامه با اشاره به نموداردیگری در مورد میزان حضور تشکل‌های دانشجویی در اعتراضات اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته که من مسئولیت وزارت علوم را بر عهده داشتم بیشترین فضای عملیاتی متعلق به تشکل‌های منتسب به جریانات اصولگرا بوده که 33 مورد بیانیه و اعتراض دانشجویی داشته‌اند و تشکل‌های اصلاح‌طلب 20 مورد و دانشجویان قوم گرا و کسانی که ایده‌های خاصی در مورد قومیت‌ها دارند 7 مورد بیانیه و اعتراض دانشجویی داشته‌اند و سایر بیانیه و اعتراضات هم که صنفی بوده 7 مورد بوده است، این نشان می‌دهد فضا برای دانشجویان اصولگرا در این دولت بازتر است و مااز این استقبال می‌کنیم.
:
فرجی دانا با اشاره به فعال بودن 3 هزار و 681 نشریه دانشجویی تاکید کرد:‌عزیزان بسیج می‌گویند یک سوم اینها متعلق به بسیج دانشجویی است، همچنین 3 هزار و 595 نشیره تخلفی نداشتند. . قانون مطبوعات می‌گوید نشریات قبل از انتشار ممیزی نمی‌شوند. نشریات دانشجویی 50 تا 100 تیراژ دارند وحتی نمی‌توانند از دانشکده‌ای به دانشکده‌ی مجاور بروند و یا از دانشگاه بیرون بروند. بنابراین درست نیست که وقتی نشریه‌ای تنها 50 تا 100 شماره از آن منتشر می‌شود آن را ملاک سیاه نمایی عرصه دانشگاهها در انتشار نشریات دانشجویی قرار دهیم. چرا که تنها 86 نشریه تخلف داشتند و با آنها برخورد شده است.
:
وزیر علوم ادامه داد: من که مسئول آموزش عالی هستم ، سالها رئیس دانشگاه بودم و رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران بودم این فضاها را نشناسم! این دغدغه را نداشته باشم! آیا چنین چیزی ممکن است. وی افزود: حقیقتا برای من به عنوان وزیر علوم مایه تاسف و تاثراست که نتوانستم در طول این مدت آن مایه از تعامل و شناخت از خود را برای نمایندگان محترم ایجاد کنم تا تعلق خاطر و غیرت اینجانب بر مبانی دینی و منافع ملی مورد خدشه وتردید آنان قرار نگیرد.
:
فرجی‌دانا یاد آور شد: میدان دادن فرجی دانا به گرایشات ضد دینی و تجزیه طلبانه اتهام بزرگی است و برای این حقیر که عمر خود را در جهت تقویت عقاید دینی و منافع ملی سپری کرده‌ام بسیار تلخ است البته من این را ضعف خود می‌دانم اما دوستان عنایت کنند که به این فضای سیاه نما تن در ندهند، چرا که ما با همدلی جلو می‌رویم. وی با اشاره به رقابت شدید در صحنه‌ی علم و فناوری در جهان تاکید کرد: اگر همه ما جمع بشویم و بدون مشکل به سرعت آنها بدویم تازه فاصله‌ی حفظ می‌شود، لذا باید بیشتر فعالیت کنیم و همدیگر را تقویت کنیم.
:
وزیرعلوم استیضاح را حق قانونی نمایندگان دانست و در عین حال گفت: چقدر از وقت و انرژی وزیر علوم صرف این مسائل شود؟ همین فضای ده روز گذشته آیا همه‌ی فعالیت‌های ما تعطیل نشده است؟ البته ما باید توضیحات لازم را بدهیم اما چقدر می‌توانیم توقف ‌های مکرر این لوکوموتیو را داشته باشیم. ما برای تحقق شعارها احتیاج به فضا داریم و مهمترین فضا فضای همدلی و اتحاد است.
:
فرجی دانا با بیان این که حضرت امام اعتقاد راسخ به وحدت کلمه به عنوان رمز پیروزی داشت یادآور شد: ما جلسات متعددی با نمایندگان داشتیم و من از فرصتی که با درایت آقای لاریجانی فراهم شد استقبال کردم و به نمایندگان گفتم که با وجدان راحت اینجا هستم چه بمانم و چه بروم از هیچ کوششی برای این که به دغدغه عزیزان دغدغه دار پاسخ داده شود فروگذار نکردم.
:
وزیرعلوم ادامه داد: عزیزان گفتند وزارت خانه در بخش‌نامه‌ای در مورد فضای فرهنگی سیاست‌های خود را تبیین کند، در این بخشنامه در مورد اعطای مجوز به نشریات و نظارت بر فعالیت آنها مواردی آمده و تاکید شده که باید از درج مطالب موهن پرهیز شود. دغدغه عزیزان این بوده که من با ترکه‌ای راه بیافتم و این افراد را تنبیه کنم. آیا این امکان پذیر است؟ من باید حساسیت سیستم را بالا ببرم تا به این چیزها حساس باشد که این کار انجام شده است، این اولین دغدغه‌ای بود که عزیزان ابراز کردند و ما سعی کردیم به آن پاسخ دهیم.
:
گزارش تمام اقدامات به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شود
میزان تغییرات روسا نسبت به دولت نهم کمتر بوده است
:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: همچنین هیات‌های سه نفره اعزامی جهت بررسی به دانشگاه‌ها اعزام شدند، برخی تعبیر کردند که با اعزام هیات‌های سه نفره اخلال در روند آموزشی و پژوهشی ایجاد می‌شود و این هیات‌های سه نفره برای آبرو بردن اعزام می‌شوند. فرجی‌دانا افزود: مگر بنده پاسخگو نیستم؟ مگر شما نمی‌گویید فلان دانشگاه چرا شلوغ شده است؟ پس بدانید که بیشتر اعضای هیات علمی مطالبه داشتند که روسای دانشگاه‌ها تغییر یابند و این در حالی بود که دولت هم عوض شده بود.
:
وی در ادامه اظهار کرد: بنده پنهان نمی‌کنم چرا که چندین مورد بوده که به دلیل کثرت مطالبات در دانشگاه‌ها کنترل خارج شده است و بنده هم از این موضوع مطلع بودم لذا 54 هیات اعزام شدند و 58 دانشگاه مورد بازرسی قرار گرفتند. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: آیا مورد قبول نیست که آرامش فراهم شود؟ آیا اگر چنین نشود دانشگاه‌ها ملتهب نمی‌شوند؟
:
فرجی‌دانا در ادامه اظهار کرد: تمام اقداماتی که انجام می‌شود گزارش آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شود و در 10 ماهه نخست دولت روحانی به مشابه دولت نهم تعدادی از روسا تغییر کرده‌اند که میزان آن نسبت به دولت نهم کمتر بوده و 44 رییس دانشگاه را شامل می‌شود و این نشان می‌دهد که ما نمی‌خواهیم تغییر ایجاد کنیم. وی افزود: چرا می‌گویید اصولگرایان در دانشگاه‌ها نیستند در حالیکه اینگونه نیست.
:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: حتی یکی از نمایندگانی که استیضاح بنده را امضا کرده بود در حوزه انتخابیه‌اش وقتی فرد غیربومی تغییر کرد به بنده گفت شما آرامش را به شهر ما برگردانید؛ بنابراین در نظر داشته باشید که افراد معتدل و متدین چه شیوه‌ای خلاف آنچه شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیش گرفته است را در نظر دارند. رای و نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ما حجت است هیچ کار تقابلی با شورای عالی انقلاب فرهنگی نشده است و نمی‌شود و نخواهد شد
:
فرجی‌دانا با بیان اینکه ما برنامه‌ها و حرکت‌هایمان را ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم می‌کنیم، گفت: در مورد درخواست اعضای هیات علمی هم تعداد زیادی از اعضای هیات علمی به بنده ایمیل فرستادند و هیچ کس نمی‌داند که چه کسانی برای دانشگاه‌ها کاندیدا بودند بنابراین رای و نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ما حجت است و ما در شورای سه نفره‌ای که بنده، مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و مسئول شورای بازرسی حضور داریم افراد را بررسی کرده و آن فردی که به تایید می‌رسد به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود البته در برخی دانشگاه‌های مشهور نیز افرادی که برای ریاست انتخاب می‌شوند مستقیما به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شوند. وی در ادامه به بازبینی قانون هیات‌های امنا نیز اشاره کرد و افزود: هیچ کار تقابلی با شورای عالی انقلاب فرهنگی نشده است و نمی‌شود و نخواهد شد.
./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین