امروز: سه شنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۲۰ Tuesday, 18 January 2022

فرمانده ناجا: دولت پاکستان در ربایش سربازان مقصر است

فرمانده ناجا: دولت پاکستان در ربایش سربازان مقصر است

فرمانده نیروی انتظامی توضیحاتی را درباره سربازان ربوده شده در مرزهای شرقی کشور،‌ تمهیدات پلیس برای شب عید، تاثیر پرداخت بموقع بودجه از سوی دولت در جلوگیری از حادثه ربایش سربازان، فعالیت‌های شرکت‌های هرمی، شایعات مربوط به سردار رویانیان و غیره ارائه کرد.

 

 

به گزارش  سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه همایش ملی خدمت سربازی با اشاره به ربودن چهار سرباز و یک نیروی درجه دار مرزبانی از سوی گروهک تروریستی جیش العدل اظهار کرد: در این خصوص پیگیری‌های اولیه انجام شده و نیازمند یک سری اقدامات اطلاعاتی و دیپلماتیک است که جلساتی در این زمینه برگزار شده و مسئولیت اصلی بر عهده وزارت کشور است.

 

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه قطعا و بلاشک کشور پاکستان در جریان این حادثه مسئول است گفت: البته در گذشته اقدامات مثبتی از سوی این کشور در برخورد با متخلفان و … انجام شده است.

 

احمدی‌مقدم درباره بکارگیری سربازان در استانهای محل سکونتشان و برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر اینکه این طرح اجرا نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این طور نیست که سربازی را برای خدمت از جنوب به شمال ببرند و ما در این خصوص مقرر کرده‌ایم که هر سرباز در استان محل سکونتش به کار گرفته شود و در صورتی که نیروی مورد نیاز نباشد از مشمولان استان‌های همجوار استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به وضعیت بکارگیری سربازان در استان سیستان و بلوچستان نیز خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان استان پهناوری است که مرزهای زیادی نیز دارد و از سوی دیگر جمعیت این استان کم است و ما مجبوریم برای تامین سرباز از استانهای همجوار کمک بگیریم.

 

فرمانده ناجا اضافه کرد: اما با توجه به وسعت سیستان،‌ استان همجوار آن خراسان جنوبی و کرمان می‌شود اما به طور کلی تلاش ما بر این است که سرباز برای رسیدن به محل خدمت خود بیشتر از شش ساعت زمان صرف نکند.

 

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس کشور درباره نحوه خدمت سربازان در مرزبانی نیز گفت: پس از مدت شش ماه این افراد را به محلی دیگر برای ادامه خدمت منتقل می‌کنیم.

 

وی در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره پرداخت به موقع بودجه مرزبانی و احتمال جلوگیری از وقوع حادثه ربایش مرزبانان در سیستان و بلوچستان نیز اظهار کرد:‌ این طور نیست که بر فرض بخواهیم بگوییم چون تورم پیش آمد و ثروت‌ها زیاد شد پس یک عده مقصرند و ما باید به دنبال مقصر باشیم، اما با بروز مشکلات در سال گذشته یک سری از محدودیت‌هایی برای اقدامات در مرزبانی ایجاد شد، اما به نظرم شاید درست نباشد چون این مشکلات بود و پرداخت به موقع انجام نشد پس دولت مقصر است و بخواهیم مسئولیت‌های خود را به گردن دیگران بیندازیم.

 

احمدی مقدم درباره طرح پلیس در برخورد با سرقت در ایام منتهی به پایان سال نیز اظهار کرد: قطعا هرچه به روزهای پایان سال نزدیک می‌شویم حضور ماموران در مراکز خرید و اماکن شلوغ و پرتردد افزایش یافته و در معابر و گذرگاه‌ها حضور خواهیم داشت از سوی دیگر سعی می‌کنیم در روزهای پایانی سال محدودیت‌های خرید در ایام ساعات شب را برداریم.

 

وی درباره فعالیت‌ جدید برخی شرکت‌های ثبت شده در قالب شرکت‌های هرمی نیز خاطر نشان کرد: در گذشته نیز این امر بوده و امکان دارد در حال حاضر نیز اقداماتی انجام شود که وزارت اقتصاد این موضوع را زیر نظر دارد و ما نیز در صورت اطلاع قطعا با آن برخورد خواهیم کرد.

 

احمدی مقدم در پاسخ به پرسشی پیرامون حضور سعید شیرینی در کنار رویانیان در ایام مدیرعاملی پرسپولیس و تهدید وی مبنی بر دستگیر کردن افراد به خاطر داشتن سابقه در نیروی انتظامی گفت:‌ به یاد ندارم چنین فردی عضویتی در ناجا داشته باشد اما به طور کل وقتی فردی در گذشته در سازمانی بوده نمی‌تواند در مسئولیت جدیدش از اختیاراتی که در آن ایام داشته استفاده کرده و فردی را تهدید به دستگیری کند.

 

فرمانده نیروی انتظامی درباره آموزش‌های ارائه شده به مرزبانان نیز خاطر نشان کرد: از بدو تاسیس مرزبانی دو مرکز آموزشی برای سربازان مرزبانی را در غرب و شرق کشور راه‌اندازی کردیم و سربازان مرزبانی در این دو مرکز آموزش‌های لازم و مخصوص مرز را می‌بینند اما با این وجود در برخی از پاسگاه‌های مرزی افرادی را برای ارائه آموزش‌ها معرفی کرده‌ایم.

 

انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید