امروز: دوشنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲ Monday, 29 May 2023

فروش لوازم جاسوسی و شنود در تهران

با وجود تاکید قانون مبنی بر ممنوعیت تصویربرداری مخفی، اکنون تجهیزات جاسوسی مختلف در فروشگاه‌های مختلف به صورت علنی و قانونی به فروش می‌رسد. به گزارش بينانيوز از تهران، اكنون در مراكز اصلی فروش محصولات الكترونیكی شهر تهران می‌توان انواع دوربین‌های مخفی كه بدون نیاز به سیم‌كشی تصاویر را برای...

با وجود تاکید قانون مبنی بر ممنوعیت تصویربرداری مخفی، اکنون تجهیزات جاسوسی مختلف در فروشگاه‌های مختلف به صورت علنی و قانونی به فروش می‌رسد.

به گزارش بينانيوز از تهران، اكنون در مراكز اصلی فروش محصولات الكترونیكی شهر تهران می‌توان انواع دوربین‌های مخفی كه بدون نیاز به سیم‌كشی تصاویر را برای گیرنده ارسال می‌كنند را كاملا قانونی تهیه كرد. همچنین در اینترنت نیز سایت‌های فروشگاه مجازی زیادی وجود دارند که تجهیزات جاسوسی را به مشتریان خود می‌فروشند.

ert5q

دوربین‌های كوچك جاسوسی، به راحتی در هر جایی مخفی می‌شوند و تصاویر را برای گیرنده ارسال می‌كنند. حتی در صورت كشف تجهیزات، كسی آن را تعبیه كرده ناشناس باقی می‌ماند و از این جهت جزو ادوات جاسوسی محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر نیز برخی سایت‌های خبری با هشدار به سازمان‌های امنیتی كشور و انتقاد از فروش دوربین‌های مخفی در فروشگاه‌های الكترونیكی، از این محصولات به عنوان «تجهیزات جاسوسی» نام برده‌اند.

برخی فروشندگان، تجهیزات جاسوسی خود را با شعار «خانه یه محل کار خود را از راه دور ببینید» و یا «در غیاب خود از اتفاقات خانه مطلع شوید» تبلیغ و عرضه می‌کنند. یکی از دستگاه‌هایی که بسیاری از مغازه‌ها آن را ارائه می‌کنند، به پریز تلفن محل مورد نظر وصل می‌شود و صدای اطراف را برای صاحب آن ارسال می‌کند تا بتواند مکالمات آنجا را شنود کند.

rtyuiq

هرچند برخی معتقدند مردم پس از دیدن لنز ریز و بدنه كوچك دوربین و آشنا شدن با قابلیت‌های این تجهیزات نسبت به آن حساس می‌شوند و از این پس در حریم خصوصی خود یا دیگران بیش‌تر احتیاط می‌كنند، اما عرضه علنی این دوربین‌ها در فروشگاه‌های الكترونیكی ممكن است شهروندان را به استفاده از آن تشویق كند.

باید توجه داشت كه كنجكاوی افراد از نصب دوربین مخفی در اتاق اعضای كوچك‌تر خانواده و برای شوخی آغاز می‌شود، مدتی بعد افراد فامیل هم وارد دایره این شوخی می‌شوند. زمانی كه قابلیت‌های دوربین مورد توجه قرار گرفت، سپس از آن برای ورود به حریم خصوصی افرادی كه مظنون به خیانت هستند استفاده می‌شود.

اکنون بر اساس اظهارات فروشندگان، نوجوانان نیز از طرفداران این دوربین‌ها هستند و تعداد كسانی كه برای خرید این تجهیزات راهی لاله‌زار یا خیابان جمهوری می‌شوند، رو به افزایش است. با توجه به این كه اكنون به علت عدم فرهنگ‌سازی حتی گوشی‌های موبایل دوربین‌دار هم در جامعه باعث وقوع جرم‌های ناموسی می‌شوند، آزاد بودن فروش و واردات دوربین‌های مخفی به عنوان یك محصول مصرفی خانگی می‌تواند حوادث بزرگی را در آینده رقم بزند. rt12q

توییت بینا

15:12 (۲۴ ساعت قبل) ۱

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۲ روز قبل) ۲

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۲ روز قبل) ۳

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۲ روز قبل) ۴

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۲ روز قبل) ۵

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۲ روز قبل) ۶

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ هفته قبل) ۷

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ هفته قبل) ۸

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۲ هفته قبل) ۹

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۲ هفته قبل) ۱۰

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۲ هفته قبل) ۱۱

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۲ هفته قبل) ۱۲

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۳

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۲ هفته قبل) ۱۴

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۳ هفته قبل) ۱۵

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۴ هفته قبل) ۱۶

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۷

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۴ هفته قبل) ۱۸

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

9:54 (۴ هفته قبل) ۱۹

قطعی برق سرور پیام‌رسان‌های داخلی رفع شد

9:42 (۴ هفته قبل) ۲۰

جاعلان اسکناس در تهران دستگیر شدند

پربازدیدها

آخرین عناوین