امروز: چهارشنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳ Wednesday, 7 December 2022

قالیباف: سوء‌ مدیریت میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است

قالیباف صبح امروز در جمع مردم ارومیه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور گفت: امروز همه اتفاق نظر دارند که روی منابع عظیمی نشسته‌ایم و منابع انسانی زیادی در کشور وجود دارد. اما سوء‌مدیریت، نارسایی‌ها و دوری از فرهنگ جهادی میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است. به...

قالیباف صبح امروز در جمع مردم ارومیه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور گفت: امروز همه اتفاق نظر دارند که روی منابع عظیمی نشسته‌ایم و منابع انسانی زیادی در کشور وجود دارد. اما سوء‌مدیریت، نارسایی‌ها و دوری از فرهنگ جهادی میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، محمدباقر قالیباف نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود به این استان در جمع هواداران خود با بیان این که از تمامی مردمی که در این منطقه حضور پیدا کرده‌اند تشکر می‌کنم گفت: امیدوارم با تلاش و همت جهادی بتوانم محبت شما را جبران کنم.

وی خاطر نشان کرد: سفر به ارومیه مرا به یاد همه شهدا به خصوص هم رزم و دوستم شهید باکری انداخت. قالیباف اظهار داشت: امیدوارم بتوانم زحمات مردم این شهر را به خوبی جبران کنم.

رئیس‌جمهور باید بداند که در کدام حوزه‌ها نباید فضولی کند

“محمدباقر قالیباف” نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفر خود به ارومیه درجمع فعالان اقتصادی این استان با اشاره به اینکه در هیچ حوزه‌ای بدون نظر صاحبان آن صنایع تصمیمی نخواهم گرفت، گفت: باید بستر قانونی در تمامی زمینه‌های لازم در کشور ایجاد شود تا ما بتوانیم به دستاوردهایی که نیاز داریم دست پیدا کنیم.
وی افزود: انقلاب کردن و به دست آوردن قدرت کار سختی بود اما سخت‌تر از آن تداوم انقلاب است و این زمانی مهیا می‌شود که استقلال کشور حفظ شود و لازمه این موضوع این است که کشور مولد باشد.
قالیباف اظهار داشت: به طور حتم اگر ما نتوانیم تولید را در عرصه کشورمان رونق دهیم شکست خواهیم خورد. وی افزود: کشوری که می‌خواهد استقلال پیدا کند باید تولید، ثروت و منزلت را سرلوحه کار قرار دهد.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که بخش عمده‌ای از مشکلات کشور ما تولید ثروت است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشور ظرفیت بسیاری وجود دارد، ما می‌گوییم کشورمان بهشت معادن است و دومین دارنده نفت و گاز جهان است اما متاسفانه به مانند ۶۰، ۷۰ سال پیش ارائه می‌شود و ما مانند خانواده‌ای هستیم که پول داریم اما نمی‌توانیم خرج کنیم.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رئیس‌جمهور باید ظرف شش ماه بداند که در کدام حوزه‌ها نباید فضولی کند و نباید در کدام حوزه‌های نیز باید ثابت قدم باشد. وی تصریح کرد: دولت باید کوچک و چابک باشد و نباید دایناسوری عمل کند زیرا به طور حتم منقرض می‌شود.
قالیباف با بیان این که ثروت، قدرت، معنویت و منزلت باید در دولت حکمفرما شود، تصریح کرد: چابکی، کوچک و هوشمند بودن از مهمترین ویژگی‌هایی است که دولت آینده باید داشته باشد.
وی اظهار داشت: به طور حتم در زمان تشکیل دولت شورای گفتگویی را که مصوب مجلس نیز است تشکیل خواهم داد و از صاحبان بخش‌های مختلفه در آن استفاده می‌کنم.
سوء‌ مدیریت میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است

استقبال مردم ارومیه از قالیباف

قالیباف در ادامه سفر خود به آذربایجان غربی در جمع هزاران نفری مردم ارومیه در سالن شهید آهندوست خاطر نشان ساخت: همانطور که ملت ما از تمامی اقشار، طوایف، مذاهب و ادیان کنار هم ایستادند و از این کشور دفاع کردند امروز نیز این وعده را به شما می دهم که با حول و قوه الهی و با همان پشتوانه بتوانیم بدون هیچ حذف و فرصت سوزی از همه اقشار و گروه ها استفاده کرده و برای همه آن ها فرصت مناسب را فراهم کنیم. باید تلاش کنیم تا بدون هیچ تبعیضی مردم و مخصوصا جوانان عزیز و تحصیل کرده را با حماسه اقتصادی وارد کار کنیم. همان طور که ما جوانان ۲۰ ساله دهه اول انقلاب بودیم و در دوران دفاع مقدس مجاهدت کردیم امروز نیز در دهه چهارم انقلاب مکلف هستیم فضا را آنچنان فراهم کنیم تا فرصت مناسب و بدون هیچ تبعیضی برای همه جوانان کشور فراهم شود. همان طور که بنده یک روستازاده بودم و این فرصت برای من فراهم شده است، امیدوارم بتوانیم این فرصت را برای جوانان امروز نیز فراهم کنیم تا آنها بتوانند در تمامی عرصه‌ها حضور پیدا کنند و به کمک آنها کشور را بسازیم.
قالیباف با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور گفت: امروز همه اتفاق نظر دارند که روی منابع عظیمی نشسته‌ایم و منابع انسانی زیادی در کشور وجود دارد. اما سوء‌مدیریت، نارسایی‌ها و دوری از فرهنگ جهادی میان ما و کارهای بزرگ فاصله انداخته است.
وی در ادامه خطاب به مردم استان آذربایجان غربی گفت: من کاملا شما را درک می‌کنم؛ آنقدر حرف، شعار و وعده بدون عمل شنیده‌اید که ممکن است با شک و تردید به حرف من نگاه کنید، این طبیعی است. اما کارنامه من در دوران دفاع مقدس، دوران خدمت در نیروی انتظامی و شهرداری تهران برای دوستان، همرزمان و جوانان مشخص است. هرگز در هیچ مسئولیتی قول و وعده ای به مردم ندادم که پس از آن نتوانسته باشم به وعده خود وفا کنم. ضمانت این وعده نیز کارنامه ۳۵ ساله بنده است. بین من و خدا، خون همسنگران شهید ما قرار دارد. برنامه ما نیز تنظیم شده و مشخص است. انشاءالله دولتی را مستقر کنیم که این دولت حضور مردم در همه تصمیم‌گیری‌ها و مشارکت اجتماعی مردم به عنوان مهم ترین رسالت انقلاب اسلامی را دنبال کند.
قالیباف افزود: شرایط ما شرایط خوبی نیست، اما ما همیشه امیدوار بوده‌ایم و این موضوع را اسلام، امام راحل و شهدا به ما یاد داده‌اند. همت و غیرت مردم ایران نشان داده است که همیشه در سختی‌ها سرافراز بوده‌ایم و به آینده امید داشته‌ایم. امروز نیز به آینده امید داریم. ما به منابع مادی افتخار نمی‌کنیم، به آنچه افتخار می‌کنیم منابع انسانی و مردم خونگرم و بامحبتی است که در کشور وجود دارد.
قالیباف تاکید کرد: هرکجا توفیق داشتم که کار کنم این حرف را زده‌ام که وظیفه یک مدیر و مسئول در نظام اسلامی سخنرانی، نصیحت، نظریه‌پردازی و وعظ کردن نیست. یک نفر مسئول شد باید با کارش بتواند وفای عهدش به مردم را نشان دهد، گفتار درمانی مشکلی را از مشکلات مردم حل نمی‌کند.
من هم رعیت و روستا زاده هستم
قالیباف تاکید کرد: من هم مثل اکثر شما، از افراد زحمتکش و روستا زاده شرق کشور هستم. جوانان ما را پشت تریبون نبینند! من هم رعیتی هستم که مثل شما کار و تلاش کردم. من هم با زحمت و رنج آمده‌ام، اما می‌خواهم بگویم باید روحیه جهادی باید در محیط کاری وجود داشته باشد و مدیران حتما باید به این موضوع توجه کنند. گرفتاری ما از نبود منابع و امکانات نیست. ما گرفتار سوء تدبیر و ضعف در مدیریت هستیم. به جای آنکه دغدغه ما مسوولان دغدغه مردم باشد، سراغ حاشیه‌ها رفتیم. به همین دلیل اختلافات، تنش‌ها و ماجراجویی ها را می‌بینیم؛ اختلافاتی که اساسا به دغدغه‌های مردم ربطی ندارد.
قالیباف ادامه داد: مردم در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و نتیجه آن نیز شهدای بزرگی است که به کشور و انقلاب تقدیم شد. مگر شهیدان باکری ،امینی ،فعال و … از کجا آمده بودند؟ همه این شهیدان از آحاد مردم بودند، اما امروز دیگر در عرصه اقتصادی حضور مردم را نمی بینیم. در عرصه سیاسی نیز تنها حضور مردم در پای صندوق‌های رأی را شاهد هستیم، اما پس از آن مردم تا ۴ سال دیگر آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرند. همچنین هم اکنون در صحنه های اجتماعی شاهد حضور مردم نیستیم، این در حالی است که اساس انقلاب ما تبلور عینی مردم در همه صحنه های تصمیم‌سازی و تصمیم گیری است.
دولتی متکی بر مردم تشکیل خواهم داد
قالیباف درباره ویژگی‌های دولتی که تشکیل می‌دهد گفت: دولت آینده ما، دولت متکی بر مردم با محوریت نگاهی اجتماعی است. در این شرایط وقتی کارگران، صنعتگران، روستاییان، نخبگان ، بازاریان و همه اقشار مردم به دولت نگاه کنند زبان گویا و درد خود را در دولت می‌بینند و اطمینان پیدا می‌کنند که این دولت متعلق به آنهاست. مردم می‌دانند که در شهرداری تهران بنده هیچ دغدغه‌ای جز دغدغه مردم نداشتم؛ در حقیقت باید بگویم که مردم شهر را اداره کردند، نه من.
وی در ادامه گفت: قول می‌دهم ظرف دو سال آینده حتما ثبات و آرامش اقتصادی را برای همه صنوف فراهم کنیم و بتوانیم اقدامات سیاست‌پیشگانی را که سیاست‌زدگی را در کشور حاکم کردند، فرصت ها را از بین بردند و به وعده ها عمل نکردند جبران کنیم. البته اگر بگوییم دیگران کاری نکرده اند خلاف منطق و انسانیت است، آنها نیز به سهم خود زحمت کشیده اند، اما این زحمات کفایت کار را نکرده است و برآیند این زحمت‌ها نیز این وضعیتی است که امروز وجود دارد. باید بپذیریم نیازمند تغییر اساسی و جدی در ابعاد مادی و معنوی زندگی مردم هستیم.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید