امروز: شنبه، ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳ Saturday, 10 June 2023

قلعه‌نویی: 8 سال است می‌گویند “بگم، بگم”

قلعه‌نویی: ۸ سال است می‌گویند "بگم، بگم"

“استقلال ایران” در جاده‌ی موفقیت در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا،‌ این هفته با بوریرام تایلند روبه‌رو است؛ تیمی که بر خلاف فوتبال ملی تایلند، تیم قدرتمندی را به خاطر استفاده از بازیکنان خارجی‌اش تشکیل داده و اکنون “شگفتی‌ساز” فصل جاری این رقابت‌ها لقب گرفته است.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، به نقل از ایسنا  : امیر قلعه نویی در آستانه دیدار برابر بوریرام تایلند درباره بازی پیش‌روی این تیم، بحث‌های به وجود آمده با فتح‌الله‌زاده، عدم رای اعتماد به سلطانی‌فر و … صحبت کرد:

* پس از موفقیت تیم ملی در صعود به جام جهانی اکنون همه نگاه‌ها به بازی استقلال و بوریرام است.

– به هر حال شما می‌دانید اشکالی که به این مسابقات وارد است این که تیم‌های غرب آسیا مجبورند با دو تیم در یک فصل کامل این مسابقات شرکت کند. تیم ما پارسال خیلی هماهنگ شده بود، اما متاسفانه اکنون باید با تیم جدیدی وارد رقابت‌ها شویم و این چیزی است که برای تیم‌های غربی مشکل ساز است. البته ما اکنون نسبت به اول فصل پس از پنج بازی هماهنگ‌تر شده‌ایم. طبیعی است که با تیم 100 درصدمان فاصله داریم، اما در مجموع شرایط خوبی وجود دارد. خوشبختانه سه بازیکن مصدومان رسیده‌اند و از امروز کارشان را آغاز می‌کنند.

 * البته دکتر نوروزی اعلام کرد وضعیت آندرانیک تیموریان هنوز مشخص نیست.

– آندو قول داد که از امروز در تمرینات شرکت کند تا بتوانیم در کنار ساموئل و بیگ‌زاده از این بازیکن هم استفاده کنیم، اما حالا که شما این طور می‌گویید باید تماسی بگیرم و آخرین وضعیت تیموریان را بررسی کنم.

* یک نگاه کلی که نسبت به بوریرام وجود دارد این است که این تیم تایلندی نماینده فوتبالی است که در چند سال اخیر حریف سرسختی برای فوتبال ایران نبوده است. اما نتایج این تیم از سال 2010 تا 2013 بسیار خوب بوده و سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هم از این تیم به عنوان شگفتی‌ساز این رقابت‌ها صحبت کرده.

– اول باید بگویم که بوریرام نمی‌تواند نماینده‌ای برای فوتبال تایلند باشد، همان طور که الریان قدرتمندتر از تیم ملی قطر بود. شما دیدید که الریان را بازیکنان بین‌المللی تشکیل می‌دادند. آنها سه بازیکن برزیلی داشتند. تیم تایلندی هم از هفت، هشت بازیکن خارجی استفاده می‌کند و یک تیم چند ملیتی است. البته ما هم استقلال هستیم و نماینده فوتبال ایران.

* اول فصل شما گفتید که تیمتان نسبت به فصل گذشته از بازیکنان بهتری تشکیل شده. این شاید امیدواری زیادی ایجاد کند تا یک تیم ایرانی بتواند پس از 12 سال در آسیا به مقام قهرمانی برسد.

– طبیعتا اگر شما به نتایجی که ابتدای این فصل گرفته‌ایم نگاه کنید و آن را با نتایج ابتدای فصل پیش مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که وضعیت ما امسال خیلی بهتر است و شاید اگر اشتباه‌های داوری نبود، اکنون استقلال با اختلاف فاحش در صدر جدول بودیم.

* اتفاق ویژه‌ای که در این چند سال در فوتبال ایران افتاده این است که در بازی‌های آسیایی نگاه هواداران به مسابقات ملی است. اکنون در شبکه‌های هواداری و از طریق کامنت‌ها، طرفداران پرسپولیس هم اعلام کرده‌اند که برای بازی چهارشنبه به ورزشگاه می‌آیند.

– من ممنون آنها هستم. این نگاه ملی مردم واقعا قابل احترام است. آن هم در شرایطی که متاسفانه خیلی‌ها در میان مسئولان چنین نگاهی را ندارند. شما ببینید متاسفانه در شش، هفت روز گذشته چقدر علیه ما تبلیغ و مصاحبه کرده‌اند. ای کاش آنها هم مثل مردم فکر می‌کردند. تازه جالب اینجاست که همه حرف‌هایشان را می‌زنند و می‌گویند حرفی نمی‌زنیم تا بازی با تایلند تمام شود! این که می گوییم مردم جلوتر از ما هستند، در همین مساله به خوبی دیده می‌شود. پرسپولیسی‌ها هم به ما لطف دارند. نگاه آنها ملی و معرفتی است، همان طور که استقلالی‌ها در زمان بازی‌های آسیایی پرسپولیس چنین نگاهی دارند.

 * در شرایطی که معمولا هر چند سال یک بار این اتفاق می‌افتد که یک تیم ایرانی به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کند مصاحبه‌هایی که در چند روز گذشته توسط فتح‌الله‌زاده و شما انجام شده، این نگرانی را به وجود می‌آورد که شاید این مساله برای استقلال مشکل ساز شود. نمونه‌اش هم مصاحبه دیروز فتح‌الله‌زاده و مصاحبه امروز شما با یکی از روزنامه‌های ورزشی.

– البته حرف‌هایی که من اکنون می‌خواهم بزنم درباره صحبت‌های آقای فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌هاست. ایشان درباره هواپیمای زاگرس صحبت کرده است، اما من باید اینجا بگویم که اگر کاری از طرف کسی انجام می‌شود باید ممنون‌دار آن طرف باشیم. من باید از آقای موسوی، مدیرعامل هواپیمایی زاگرس تشکر کنم که با وجود این که شرکت هواپیمایی‌شان علاقه‌ای به ورود به بحث تبلیغات نداشتند برای کمک به استقلال وارد شدند. من انتقادی از فتح‌الله‌زاده نکردم، اما باید این را هم بگویم که سال قبل در شرایطی که ما می‌خواستیم به عربستان برویم همین شرکت هواپیمایی چه کمک‌های بزرگی به ما کرد. من از شما می‌خواهم این را حتما بنویسید که اگر قرار بود استقلال خودش به عربستان برود، باید از تهران به دوحه می‌رفتیم و 11 ساعت در ترانزیت فرودگاه می‌ماندیم و پس از آن ساعت 11 شب به ریاض پرواز می‌کردیم و ساعت سه، چهار صبح به عربستان می‌رسیدیم، آن هم با داستان‌ فرودگاه های عربی که همه می دانند، اما همین شرکت هواپیمایی آمد با همان پول بلیت عادی ما را از فرودگاه مهر آباد به ریاض رساند و ما پس از دو و نیم ساعت به عربستان رسیدیم. در برگشت هم مستقیم از جده به مهرآباد آمدیم. شما می دانید که گرفتن مجوز هواپیماهای اختصاصی چه دردسرهایی دارد، اما این شرکت با همکاری خوب مسئولان هواپیمایی این کار را برای ما انجام داد. همه حرف من این است که اگر یک نفر یک لیوان به دست شما داد باید تا آخر عمر از او ممنون باشید.

* اما به هر حال شاید سوء تفاهمی به وجود آمده و این حرف‌ها زده شده است.

– من انتقادی از فتح‌الله‌زاده نکرده‌ام و در این دو سال هر زمان که دیدم تیم با مشکل مالی روبرو شده، سعی کرده‌ام به فتح‌الله‌زاده و هیات مدیره کمک کنم. مثلا درباره همین شرکت هواپیمایی باید بگویم که هیات مدیره این شرکت برنامه‌ای برای حضور در تبلیغات نداشت. اما من اصرار کردم که شما بیایید با ما قرارداد ببندید و اسپانسرمان شوید. آقای موسوی هم تنها به خاطر استقلال و به دلیل این که کمکی به این تیم پرطرفدار کند قبول کرد که اسپانسرمان شود، اما همان زمان هم گفت که هر وقت اسپانسری پیدا کردید ما کنار می‌کشیم . با این وجود همان زمان شروع کار یک میلیارد این شرکت به ما داد، یک میلیاردی که برایمان به اندازه 10 میلیارد ارزش داشت و توانستیم با همان یک میلیارد با احمد جمشیدیان، مهدی نظری، پژمان نوری و محمد قاضی قرارداد ببندیم. شما به من بگویید که در وضعیت اقتصادی که وجود دارد کدام شرکت می‌آید جلوجلو چنین پولی را برای اسپانسری پرداخت کند. می‌خواهم این را بگویم که کم لطفی کار خوبی نیست. من وقتی دیدم فتح‌الله‌زاده دارد تلاش می‌کند که مشکلات مالی را در کنار هیات مدیره حل کند، خودم هم وارد کار شدم. می‌خواهم این را بپرسم که آیا ورود به این مسائل کار من سرمربی است؟ برای بازی با داماش ما با مشکل هواپیما روبرو شدیم. 48 ساعت مانده به بازی نتوانستیم برای پرواز به رشت بلیت پیدا کنیم و مجبور بودیم با اتوبوس به رشت برویم، اما از موسوی درخواست کردم که اگر می‌تواند برای ما پروازی چارتر کند که او هم با تمام محدودیت‌های زمانی که وجود داشت این کار را انجام داد. من به مسائل مالی و این که چقدر برای این پرواز پول پرداخت شده ورود نمی‌کنم، اما همین کار شرکت “زاگرس” جای تشکر دارد. من می‌خواهم از پرسنل، نیروهای اداری و انتظامی فرودگاه رشت نیز تشکر کنم، چرا که به خاطر ما تا ساعت یک بامداد اسیر بودند. همه حرف من این است که نباید محبت‌های افراد را فراموش کنیم. اگر ما با آن شرایط به رشت می رفتیم و می‌باختیم شما می دانید که چقدر پیش از بازی با بوریرام در روحیه تیم تاثیر می‌گذاشت.

* با همه این مسائل همه اتفاق نظر دارند که شما و فتح‌الله‌زاده همیشه با هم بوده‌اید.

– فتح‌الله‌زاده خودش بهتر می‌داند وقتی که تیم در اوکراین بود یک بازیکن در دفتر او بود و گفته بود تنها اگر 250 میلیون بگیرد با استقلال قرارداد می‌بندد. من هم در اوکراین بودم و به خاطر شرایطی که وجود داشت از یکی از دوستانم 250 میلیون تومان قرض گرفتم تا این مشکل حل شود. بگذریم از این که قرار بود پنج روزه این پول برگشت داده شود و هنوز این اتفاق نیفتاده، اما می‌بینید که من برای کمک به تیم چنین کاری انجام دادم. وقتی می‌بینم فتح‌الله‌زاده در کنار دکتر نجف نژاد، زمانی، پورحیدری و شهریاری در حال تلاش است من هم با وجود این که جزو وظایفم نیست، احساس مسئولیت می‌کنم و با ارتباطاتم تلاش می‌کنم به استقلال کمک کنم. یا سال گذشته از یکی از دوستانم 700 میلیون گرفتم و قرار بود دو ماه این پول را بگردانیم و پس از یک سال 500 میلیون تومانش را برگردانده‌ایم و 200 میلیون توما ن آن باقی مانده است. همه این کارها برای کمک به استقلال است وگرنه نه یک ریال این پول به حساب شخصی فتح‌الله‌زاده می‌رود و نه برای من چیزی دارد. وقتی فتح‌الله‌زاده تحت فشار است، تلاش می‌کنم خودم با این ارتباطات ورود کنم. شکر خدا نیت‌ها هم پاک بوده و خدا هم کمک کرده است. اکنون یک آقایی آمده و گفته برایتان مجانی رختکن‌های کمپ را تجهیز می‌کنم و حالا این کار در حال انجام است. فقط این را می گویم که هشت سال است ادبیات “بگم بگم ” در مملکت رایج شده و حالا برخی می‌گویند تا بازی با بوریرام صحبتی نمی‌کنم و بعدا حرف‌هایم را می‌زنم!

* ما البته موافق این نیستیم که در آستانه بازی با بوریرام که یک بازی ملی است، خدای نکرده مشکلی بین شما و آقای فتح‌الله‌زاده ایجاد شود، اما چون فتح‌الله‌زاده گفته از شما گلایه دارد، می‌خواهیم نظر شما را هم بدانیم.

– من هم از فتح‌الله‌زاده گلایه دارم. او باید به خاطر کارمان از ما تشکر کند. اکنون چند بازیکن ما و اعضای کادر فنی و پزشکی ما پولی برای امسال نگرفته‌اند. سیاوش اکبرپور بابت پارسال و امسال از استقلال طلب دارند و برای فصل جدید هم یک ریال هم نگرفته است. پژمان منتظری ، آندرانیک تیموریان و عابدینی هم هنوز برای امسال پولی نگرفته‌اند. کادرمان هم هنوز بابت پارسال 40- 50 درصد طلب دارد و برای امسال هم ریال هم نگرفته‌ است. همه تلاش تیم موفقیت است، اما همان طور که در این مصاحبه گفته‌ام نباید محبت‌های افراد را فراموش کنیم.

* فشردگی لیگ شاید این فصل بیش از همه روی استقلال فشار بیاورد و حالا هم درخواست داده اید که بازی با راه‌آهن عقب بیفتد.

– در خواست ما برای تعویق یک روزه این بازی به یک ماه پیش بر می‌گردد. نمی‌خواهیم که بازیمان اصلا برگزار نشود. تنها می‌گوییم به جای این که بازی استقلال یکشنبه برگزار شود، به دوشنبه موکول شود و این درخواست زیادی نیست. چهار هفته‌ پرسپولیس بعد از ما بازی داشته و ما هم مشکلی با این قضیه نداشته‌ایم و حالا می گوییم پرسپولیس که درگیر لیگ قهرمانان نیست بازی‌اش یک روز زودتر برگزار شود و بازی استقلال به دوشنبه بیفتد. این چیزی نیست که با موافقت با آن منتی سر استقلال بگذارند، بلکه حقی است که باید به ما بدهند و اگر این کار را انجام ندهند کم لطفی کرده‌اند.

* یکی از موضوعاتی که ورزش ایران با آن روبرو است، بحث عدم رای اعتماد به سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی ورزش بود و اکنون رییس جمهور، صالحی امیری را انتخاب کرده است.

– سلطانی‌فر از نیروهای اجرایی قوی بود که من هم نسبت به او ارادات دارم. ذهن او کامپیوتر ورزشی است. اگر با او صحبت کنید متوجه می شوید که ذهنش پر از اطلاعات ورزشی است. او به ورزش ایران اشراف کاملی داشت و می توانست به ورزش کمک کند، اما این که چرا رای نیاورد یا کم لطفی نمایندگان مجلس بوده و یا بازی‌هایی است که عقل من آدم غیر سیاسی به آن نمی‌رسد. به هر حال برای سرپرست جدید آرزوی موفقیت می‌کنم.

* بحث شما با سازمان لیگ بر سر توپ‌ها به جاهای دیگر کشید. مثلا علیپور درباره مشخصات فنی توپ اظهار نظر کرده و شاید این یکی از اتفاقات عجیب فوتبال ایران باشد.

– برای خود من هم عجیب است. لباس و اسپانسر به باشگاه مربوط است و توپ به سازمان لیگ . حالا من نمی‌دانم که این مساله چه ربطی به علیپور دارد.

* البته او گفته شما باید ظرف یک هفته‌ حرفتان را درباره مافیا ثابت کنید. ضمن این که آن حرف‌های شما به عزیز محمدی هم برخورده است.

– به هر کسی بر خورده، بر خورده باشد. من حرفم را زدم، اما برایم عجیب است که این مساله چه ربطی به علیپور داشته است.

 

 

توییت بینا

14:15 (۳ روز قبل) ۱

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۳ روز قبل) ۲

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۲ هفته قبل) ۳

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۲ هفته قبل) ۴

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۲ هفته قبل) ۵

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۲ هفته قبل) ۶

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۲ هفته قبل) ۷

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۲ هفته قبل) ۸

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۳ هفته قبل) ۹

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۳ هفته قبل) ۱۰

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۳ هفته قبل) ۱۱

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۴ هفته قبل) ۱۲

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۴ هفته قبل) ۱۳

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۴ هفته قبل) ۱۴

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۴ هفته قبل) ۱۵

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

10:10 (۴ هفته قبل) ۱۶

وزنه برداری ایران بر بام قاره کهن

9:28 (۱ ماه قبل) ۱۷

ضوابط مالی ثبت‌ نام مدارس اعلام شد

14:27 (۱ ماه قبل) ۱۸

دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند ابلاغ شد

9:55 (۱ ماه قبل) ۱۹

جمعی از معلمان و فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

9:55 (۱ ماه قبل) ۲۰

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۱۳ اردیبهشت

آخرین عناوین