امروز: سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹ Tuesday, 3 August 2021

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران/جدول

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران/جدول

در بنگاه‌های املاك، برای فروش يا اجاره يك واحد مسكونی، «قيمت‌ پيشنهادي» تعيين و به مشتری اعلام مي‌شود.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، تجربه نشان داده، «قيمت پيشنهادي» معمولا چيزي در حدود ۵ تا ۱۵درصد بالاتر از رقمي است كه در نهايت مورد توافق طرفين معامله قرار مي‌گيرد و در قراردادها نوشته مي‌شود. رقمي كه بعد از توافق متعاملان، در مبايعه‌نامه‌ها درج مي‌شود، «قيمت قطعي» نام دارد كه هميشه پايين‌تر از «قيمت ‌پيشنهادي» است.

:

ستون «نبض‌بازار» روزنامه دنیای اقتصاد، با چاپ ليست قيمت‌هاي قطعي، زاويه جديدي پيش‌روي فعالان بازار مسكن براي رصد دقيق وضعيت قيمت‌ها قرار مي‌گيرد. با اطلاع از قيمت قطعي، از يكسو مي‌توان به سطح كاذب قيمت‌هاي پيشنهادي پي برد و از سوي ديگر، از سطح واقعي قيمت مسكن در مناطق مختلف شهر آگاه شد. همچنين دسترسي به قيمت‌هاي درج شده در مبايعه‌نامه‌هاي مربوط به آپارتمان‌هاي فروخته شده، مي‌تواند مانع گران‌فروشي مالكان شود و به گمراهي‌ ديرينه متقاضيان مصرفي مسكن از قيمت‌ عرف منطقه، پايان دهد.

:

همان‌طور كه تاكنون «قيمت پيشنهادي» آپارتمان‌هاي آماده فروش را براساس تحقيقات ميداني در بنگاه‌هاي املاك، آگهي روزنامه‌ها يا سامانه مجازي ايران‌فايل، به‌دست مي‌آورد، از امروز «قيمت قطعي» آپارتمان‌هاي فروش‌رفته را نيز از سامانه بازار املاك ايران -كه تحت نظر معاونت مسكن وزارت راه‌وشهرسازي مديريت و اداره مي‌شود- برداشت و منتشر مي‌كند.

:

گزارش امروز به قيمت قطعي آپارتمان‌هاي منطقه۵ اختصاص دارد. براساس اين گزارش، ماه گذشته بیشترین معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی تازه ساخت ( ۲ تا ۳ سال ساخت ) در منطقه ۵ تهران ، به آن دسته از واحدهای مسکونی اختصاص داشت که بازه قیمت هر متر مربع آنها بین ۴ میلیون تا کمتر از ۵ میلیون تومان بود و همچنین در این منطقه از تهران کمترین حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در دی ماه به واحدهایی با قيمت قطعي فروش بیش از ۶ میلیون تومان به ازاي هر مترمربع تعلق داشت.

:

در حال حاضر که متوسط قیمت قطعي هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۴ میلیون تومان برآورد شده است، در منطقه ۵ این رقم به‌عنوان کمترین قيمت پيشنهادي واحد مسکونی در مقایسه با دیگر قیمت‌های معامله شده در بازار خرید و فروش مسکن، از سوی فروشنده‌ها اعلام می‌شود و همچنین این میزان قیمت از لحاظ نزدیک بودن با توانایی قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن نسبت به دیگر قیمت‌ها در اولویت انتخاب خریداران قرار دارد.

:

طبق اطلاعاتي كه سامانه املاك و مستغلات وزارت راه و شهرسازی از داده‌هاي سامانه رهگیری معاملات مسکن، برداشت و منتشر مي‌كند، مي‌توان گفت فروشنده‌هايي كه در منطقه ۵، طي ماه گذشته، قيمت پيشنهادي فروش آپارتمان‌هاي خود را به مراتب بيش‌از متري ۵ ميليون تعيين كرده بودند، تحت‌تاثير ركود و ناتواني قدرت خريد، مجبور شدند نرخ مدنظر خود را كاهش دهند و به رقم مورد قبول خريدار نزديك كنند.

:

در كنار این دسته از واحدهای مسکونی در منطقه۵ تهران، قيمت فروش متري ۶ ميليون تومان به ندرت ديده مي‌شود. علاوه براین ارقام ثبت شده در سامانه اعلام قیمت‌های قطعی خرید و فروش واحدهای مسکونی حاکی از این موضوع است که واحدهای متراژ بزرگ ( بیش از ۱۰۰ متر مربع ) از کمترین حجم خریدار بهره مند هستند. در جدول امروز ستون نبض بازار ، نرخ‌های معامله شده واحدهای مسکونی تازه ساخت در منطقه ۵ تهران عنوان شده است.

:

maskan1

./.

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید