امروز: سه شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۵ Tuesday, 26 September 2023

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران/جدول

قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران/جدول

در بنگاه‌های املاك، برای فروش يا اجاره يك واحد مسكونی، «قيمت‌ پيشنهادي» تعيين و به مشتری اعلام مي‌شود.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، تجربه نشان داده، «قيمت پيشنهادي» معمولا چيزي در حدود ۵ تا ۱۵درصد بالاتر از رقمي است كه در نهايت مورد توافق طرفين معامله قرار مي‌گيرد و در قراردادها نوشته مي‌شود. رقمي كه بعد از توافق متعاملان، در مبايعه‌نامه‌ها درج مي‌شود، «قيمت قطعي» نام دارد كه هميشه پايين‌تر از «قيمت ‌پيشنهادي» است.

:

ستون «نبض‌بازار» روزنامه دنیای اقتصاد، با چاپ ليست قيمت‌هاي قطعي، زاويه جديدي پيش‌روي فعالان بازار مسكن براي رصد دقيق وضعيت قيمت‌ها قرار مي‌گيرد. با اطلاع از قيمت قطعي، از يكسو مي‌توان به سطح كاذب قيمت‌هاي پيشنهادي پي برد و از سوي ديگر، از سطح واقعي قيمت مسكن در مناطق مختلف شهر آگاه شد. همچنين دسترسي به قيمت‌هاي درج شده در مبايعه‌نامه‌هاي مربوط به آپارتمان‌هاي فروخته شده، مي‌تواند مانع گران‌فروشي مالكان شود و به گمراهي‌ ديرينه متقاضيان مصرفي مسكن از قيمت‌ عرف منطقه، پايان دهد.

:

همان‌طور كه تاكنون «قيمت پيشنهادي» آپارتمان‌هاي آماده فروش را براساس تحقيقات ميداني در بنگاه‌هاي املاك، آگهي روزنامه‌ها يا سامانه مجازي ايران‌فايل، به‌دست مي‌آورد، از امروز «قيمت قطعي» آپارتمان‌هاي فروش‌رفته را نيز از سامانه بازار املاك ايران -كه تحت نظر معاونت مسكن وزارت راه‌وشهرسازي مديريت و اداره مي‌شود- برداشت و منتشر مي‌كند.

:

گزارش امروز به قيمت قطعي آپارتمان‌هاي منطقه۵ اختصاص دارد. براساس اين گزارش، ماه گذشته بیشترین معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی تازه ساخت ( ۲ تا ۳ سال ساخت ) در منطقه ۵ تهران ، به آن دسته از واحدهای مسکونی اختصاص داشت که بازه قیمت هر متر مربع آنها بین ۴ میلیون تا کمتر از ۵ میلیون تومان بود و همچنین در این منطقه از تهران کمترین حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در دی ماه به واحدهایی با قيمت قطعي فروش بیش از ۶ میلیون تومان به ازاي هر مترمربع تعلق داشت.

:

در حال حاضر که متوسط قیمت قطعي هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۴ میلیون تومان برآورد شده است، در منطقه ۵ این رقم به‌عنوان کمترین قيمت پيشنهادي واحد مسکونی در مقایسه با دیگر قیمت‌های معامله شده در بازار خرید و فروش مسکن، از سوی فروشنده‌ها اعلام می‌شود و همچنین این میزان قیمت از لحاظ نزدیک بودن با توانایی قدرت خرید متقاضیان در بازار مسکن نسبت به دیگر قیمت‌ها در اولویت انتخاب خریداران قرار دارد.

:

طبق اطلاعاتي كه سامانه املاك و مستغلات وزارت راه و شهرسازی از داده‌هاي سامانه رهگیری معاملات مسکن، برداشت و منتشر مي‌كند، مي‌توان گفت فروشنده‌هايي كه در منطقه ۵، طي ماه گذشته، قيمت پيشنهادي فروش آپارتمان‌هاي خود را به مراتب بيش‌از متري ۵ ميليون تعيين كرده بودند، تحت‌تاثير ركود و ناتواني قدرت خريد، مجبور شدند نرخ مدنظر خود را كاهش دهند و به رقم مورد قبول خريدار نزديك كنند.

:

در كنار این دسته از واحدهای مسکونی در منطقه۵ تهران، قيمت فروش متري ۶ ميليون تومان به ندرت ديده مي‌شود. علاوه براین ارقام ثبت شده در سامانه اعلام قیمت‌های قطعی خرید و فروش واحدهای مسکونی حاکی از این موضوع است که واحدهای متراژ بزرگ ( بیش از ۱۰۰ متر مربع ) از کمترین حجم خریدار بهره مند هستند. در جدول امروز ستون نبض بازار ، نرخ‌های معامله شده واحدهای مسکونی تازه ساخت در منطقه ۵ تهران عنوان شده است.

:

maskan1

./.

توییت بینا

11:55 (۳ ماه قبل) ۱

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۳ ماه قبل) ۲

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۳ ماه قبل) ۳

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۴ ماه قبل) ۴

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۴ ماه قبل) ۵

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۴ ماه قبل) ۶

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۴ ماه قبل) ۷

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۴ ماه قبل) ۸

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۴ ماه قبل) ۹

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۴ ماه قبل) ۱۰

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۴ ماه قبل) ۱۱

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۴ ماه قبل) ۱۲

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۴ ماه قبل) ۱۳

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۴ ماه قبل) ۱۴

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۴ ماه قبل) ۱۵

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۴ ماه قبل) ۱۶

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

10:33 (۴ ماه قبل) ۱۷

از معلمان نمونه منطقه آزاد ماکو تجلیل شد

10:28 (۴ ماه قبل) ۱۸

بارسلونا قهرمان لالیگا شد

10:26 (۴ ماه قبل) ۱۹

انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه به دور دوم کشیده شد

10:10 (۴ ماه قبل) ۲۰

رئیسی: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن تبعیض‌آمیز عمل نکنند

آخرین عناوین