امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۷ Monday, 4 December 2023

لاریجانی:در شرایط سخت امروز نیازمند بردباری هستیم

لاریجانی:در شرایط سخت امروز نیازمند بردباری هستیم

لاریجانی متذکر شد: بخشی از مشکلات اقتصادی به دلیل بی‌تدبیری و بخشی دیگر به دلیل تحریم‌ها اتفاق افتاده است و هر دو نیازمند تدبیر است. امروز به هر خانه‌ای وارد می‌شوی چند فرزند بیکار دارد. تورم و بیکاری درد بزرگ امروز کشور است. برای اصلاح امور راهی جز تلاش مجاهدانه نیست.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ ئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌مشاجرات سیاسی در مصاف سخت امروز تعجب‌بر انگیز است،‌ هر غلطی را نباید با غلط جواب داد. نیاز به حلم زیادی در اداره کشور احساس می‌شود.
:
به گزارش ایسنا، دکتر علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت شهید باهنر ، رجایی ،عراقی، اندرزگو و لاجروری از شهدای حزب موئلفه اسلامی گفت:‌ در حوزه تولید باید رونق ایجاد شود و این کار به جز ازطریق مردمی کردن اقتصاد امکان‌پذیر نیست؛ اما ببینید چه بر سر سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی آورده‌اند؛ بنگاه‌های اقتصادی را از دولت گرفتند و به شبه دولتی‌ها دادند. باید از آنان پرسید که آیا اگر نیروها از وزارت نیرو و پتروشیمی‌ها از وزارت نفت گرفته شود و به وزارت دفاع داده شود حال غیردولتی دست می‌دهد؟
:
یا در واگذاری شرکت‌های زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی به شبه دولتی آیا تولید رونق گرفت و یا در سهام عدالت دیدید که در ظاهر مقدار زیادی سهام داده شد، اما هیچ کس احساس مالکیت نداشت، تنها یک اسمی و یک ورقی از سهام عدالت باقی مانده است که شاید همان ورق هم در دست مردم نباشد.
:
وی با بیان این‌که «تا رقابت حاصل نشود پیشرفت رشد به وجود نمی‌آید» خاطرنشان کرد: پژوهش‌های دانشگاهی تغییری در تولید بوجود نمی‌آورد، گویا بخش تولید در ایران به پژوهش نیازندارد. تا رقابت و مردمی شدن اقتصاد در کشور بوجود نیاید دانشگاه و اقتصاد ما درست نمی‌شود.
:
وی افزود: دولت باید عزم خود را جزم تحقق مقاومت اقتصادی کند. در هفته دولت باید بی‌منت، تلاش کرد. امروز یکی از میادین مجاهدت،‌اقتصاد مقاومتی است که اگر این درست شد در مذاکرات توفیق پیدا می‌کنیم.
:
رئیس مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که «وضعیت نظام مدیریتی کشور چگونه است؟» گفت: میدان مبارزه مدیریتی کشور نسبت به گذشته پیچیده‌تر و سخت‌تر از ابتدای انقلاب است. مصاف در حوزه هسته‌ای و حتی منطقه درشرایط فعلی بسیار پیچیده است. مصاف هسته‌ای بسیار پیچیده و هزینه‌بر است و اصلاً‌موضوع آسانی نیست، باید از همه فنون مدیریتی استفاده کنیم تا موفق شویم. کشورهای غربی هر روز که از خواب بیدار می‌شوند سرشان را از پنجره بیرون می‌کنند و ایران را متهم به ساخت سلاح هسته‌ای می‌کنند و ماجرا درست می‌کنند! کشورهای غربی آنقدرعقل دارند که بدانند فتوای رهبر معظم انقلاب در این خصوص تغییر بردار نیست.
:
وی یاد آور شد:‌امروز بیش از گذشته به مسلک و اخلاق شهدا احتیاج داریم، باید مسائل غیراخلاقی را به خاطر امور مهم تر هضم کنیم.
:
وی متذکر شد: بخشی از مشکلات اقتصادی به دلیل بی‌تدبیری و بخشی دیگر به دلیل تحریم‌ها اتفاق افتاده است و هر دو نیازمند تدبیر است. امروز به هر خانه‌ای وارد می‌شوی چند فرزند بیکار دارد. تورم و بیکاری درد بزرگ امروز کشور است. برای اصلاح امور راهی جز تلاش مجاهدانه نیست.
:
نماینده مردم قم در بخشی دیگر از سخنانش شهیدان باهنر‌،رجایی ، لاجوردی، عراقی و اندرزگو را الگوی نظام مدیریتی کشور دانست و افزود:‌ این شهیدان در مکتبی رشد کرده‌اند که توانستند انقلاب بزرگی را به ثمر برسانند. این پنج شهید خیلی در انقلاب موثر بودند.
:
وی با اشاره به ویژگی‌های این پنج شهید گفت: این شهدا در اخلاص ، انسان‌های مخلصی بودند و هرگز هدف را گم نکردند،‌ در راه دین با فهم و درایت کار کردند. عامل به معرفت دینی بودند و واقعاً قصد خدمت به مردم داشتند و به این کار افتخار می‌کردند.
:
وی ادامه داد : شهید مطهری و شهید رجایی انسان‌های بسیار پرتوفیقی بودند که نام و یادشان هنوز بر زبان‌ها و دل‌ها جاری است. اخیراً‌ دیدم در خارج از کشور بنی‌صدر مکاتباتش با امام خمینی (ره)‌ و شهید رجایی را در قالب کتابی منتشر کرده است. وقتی مکاتبات بنی‌صدر را می‌خوانید، بدمستی وی و ادب امام(ره)‌ و شهید رجایی را به خوبی درک می‌کنید. شهید رجایی در عین استواری کلام متانت و ادب را حفظ می‌کرد. شهید باهنر همچون شهید رجایی ،حلیم بود. این شهیدان در بین مردم محبوبیت داشتند و اسوه آنان شدند. به فرموده امام علی(ع) هرکس بخواهد در دو دنیا توفیق پیدا کند، باید نهان خود را درست کند تا آشکارش را درست کند و هر کس برای دینش کار کند خدا امر دنیایش را کفایت می‌کند و کسی که بین خود و خدا را نیکو سازد خدا هم بین او و مردم رانیکو می‌سازد.
:
وی ادامه داد: به واقع این پنج شهید پیروان واقعی امام علی( ع)‌ بودند. اینان در بدترین شرایط انقلاب استوار و پایبند ماندند. آنان در راه روحانیت و مراجع تقلید حرکت کردند، آنان دانشمندان واقعی دین بودند، هرچند که ممکن است دروس حوزوی نخوانده باشند اما به کنه و باطن دستورات دینی عمل کردند. آنان مشکلات را می‌دیدند و حل می‌کردند ولی در کشور دریدگی ایجاد نمی‌کردند.
:
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در جامعه ای که پرده‌ها دریده شود حیا از بین می‌رود. آن وقت به جای هم‌افزایی در استعدادها و توانایی‌ها شرایط کشور دچار سایش می‌شود. این پنج شهید برعکس بنی‌صدر افراد حلیمی بودند، آنان تبلور دین خدا را در عمل نشان دادند و پس از به قدرت رسیدن فکر اسلامی را کنار نگذاشتند.
:
وی با بیان این‌که «بی حیایی و بی ادبی سیاستمدران موجب آشفته شدن جامعه می‌شود» گفت: انقلاب ما به دلیل سعه‌صدر و سلوک بزرگان انقلاب به ثمر نشست. خادم ملت بودن یک سیاستمدار مسلک مدیریتی کشور را متحول می‌کند. خادم ملت بر سر ملت منت نمی‌گذارد. گفتن خدمات دولت و مجلس باید در سیاستمداران تواضع ایجاد کند.
:
وی متذکر شد: خیلی اوقات وقتی افراد به قدرت می‌رسند احساس می‌کنند که باید منت بگذارند تا دیگران قدر آنان را بدانند. یقین دارم شهید لاجوردی وقتی در زندان هم بود احساسش این بود که به مردم خدمت می‌کند چنین دیدگاهی خیلی فرزانگی می‌خواهد.
:
لاریجانی گفت: در گزارش جامع آمریکایی‌ها چند سال قبل اعلام شد که ایران دنبال بمب هسته‌ای نیست ولی از جهت تأثیرگذاری بر ملت‌های منطقه جوسازی‌های غربی‌ها تأثیرگذار است، به بیان دیگر علت آن‌که غربی‌ها مدام درباره برنامه هسته‌ای ایران با هدف ساخت سلاح در گوش جهانیان می‌خوانند، این است که ملت‌های منطقه را نسبت به ایران بدبین کنند.
:
وی در بخشی دیگر از سخنانش گروه تروریستی داعش را دست پروده آمریکایی‌ها دانست و افزود:‌ بوش پدر در سال 2003 گفت ایران باید به وسیله دشمنانش محاصره شود به همین دلیل گروه‌های بدلی مجاهد را درست کردند و افراط‌گری دینی به راه انداختند تا مردم دنیا را از ایران بترسانند تا ایران موجب بیداری مردم جهان نشود.
:
وی گفت: بحران‌های منطقه ای،‌ دعوای شیعه و سنی و جریان افراطی عجیب و غریب منطقه مسئله جدیدی است که در گذشته نبود.
:
نماینده مردم قم ادامه داد: آمریکایی‌ها موجوداتی درست کردند که بریدن سر مردم،‌تیراندازی به اتوبوس حامل مسافران و ربودن زنان برای‌شان لذتبخش است. آمریکا از تروریست به صورت تاکتیکی حمایت می‌کند تا منطقه را دچار آشفتگی کند. امروز با تاکتیک های شفاف و روشنی از سوی رژیم های دیکتاتوری روبرو نیستیم. از این جهت وضع فعلی جهان پیچیده‌تر از گذشته است.

./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین