امروز: جمعه، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۶ Friday, 1 March 2024

ماجرای کلاهبرداری از زائران عتبات

ماجرای کلاهبرداری از زائران عتبات

متصدي يک آژانس هواپيمايي بدون مجوز با اعلام شکايت تعدادي از زائران عتبات عاليات در حالي به اتهام کلاهبرداري توسط ماموران کلانتري شهيد هاشمي نژاد مشهد دستگير شد که مدعي است افراد ديگري به خاطر يکسري اختلاف حساب هاي مالي به تعهدات خود عمل نکرده اند!
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز، روزنامه خراسان نوشت؛ روز گذشته حدود 14 تن از زائران عتبات عاليات که مدعي بودند طعمه کلاهبرداري هاي متصدي يک آژانس هواپيمايي بدون مجوز قرار گرفته اند با مراجعه به دستگاه قضايي و نيروهاي انتظامي از اين فرد که حدود 42 سال سن دارد شکايت کردند. شاکيان اين پرونده اظهار داشتند حدود يک ماه قبل مبالغ ميليوني را به متصدي اين آژانس هواپيمايي پرداخت کرده اند و همزمان گذرنامه هايشان را نيز براي انجام امور زيارتي و خروج از کشور تحويل فرد مذکور داده اند.
:
آنان گفتند قرار بود دوازدهم مهر ما را از طريق مرز هوايي به کشور عراق اعزام کند اما اکنون متوجه شديم که طعمه کلاهبرداري قرار گرفته ايم و آژانس مذکور نيز تعطيل شده است! اين در حالي است که اين فرد به تعهدات خود عمل نکرده و ما علاوه بر از دست دادن پول هايمان سرگردان مانده ايم.
:
گزارش خراسان حاکي است: به دنبال اعلام شکايت تعدادي از زائران عتبات عاليات، متصدي مذکور با صدور دستور قضايي و با راهنمايي شاکيان توسط ماموران کلانتري شهيد هاشمي نژاد مشهد دستگير شد و مورد بازجويي قرار گرفت. اين فرد که به دريافت پول و گذرنامه از شاکيان اقرار کرد مدعي است افراد ديگري که قرار بود زمينه اعزام زائران را فراهم کنند به تعهدات خود عمل نکرده اند! اين در حالي است که برخي از شاکيان نيز ادعا دارند مبالغي از هزينه هاي اعزام به کشور عراق را به صورت نقدي پرداخته اند و باقيمانده آن را نيز چک صادر کرده اند و نگران وصول چک هاي خود هستند! بنابراين گزارش به دستور قاضي کشيک دادسراي عمومي و انقلاب مشهد، متهم به کلاهبرداري در اختيار ماموران کلانتري شهيد هاشمي نژاد قرار گرفت تا بررسي هاي بيشتري درباره اين پرونده و همچنين ادعاهاي متهم صورت گيرد. اين در حالي است که شاکيان ادعا دارند با گذشت 3 روز از تاريخي که قرار بود آن ها به عتبات عاليات اعزام شوند متهم مذکور از پرداخت وجوه دريافتي و بازگرداندن گذرنامه هاي آنان به دلايل نامعلومي خودداري مي کند.
:
يک مقام قضايي در اين باره به شهروندان هشدار داد: با توجه به اين که افرادي بدون مجوز و در پوشش هاي مختلف از طريق مرزهاي زميني و يا هوايي و به صورت کارواني اقدام به اعزام زائران به عتبات عاليات مي کنند بنابراين شهروندان بايد هوشيار باشند و قبل از پرداخت هرگونه وجه و ارائه مدارک قانوني مانند گذرنامه حتما هويت دقيق افراد و مجوزهاي قانوني آنان را مورد بررسي قرار دهند چرا که در بسياري از پرونده هاي مطروحه در دستگاه قضايي افرادي طعمه کلاهبرداران شده اند که تنها با اعتماد به افراد و بدون بررسي مجوزهاي قانوني متصديان کاروان اقدام به ثبت نام کرده اند و در بعضي موارد نيز در مرزهاي زميني کشور توسط کلاهبرداران رها شده و سرگردان مانده اند در صورتي که هيچ شناختي از متصديان اعزام کاروان هاي زيارتي نداشته اند. وي اضافه کرد: بهترين راه براي اطمينان از متصديان آژانس ها تماس با سازمان حج و زيارت و يا ديگر سازمان هاي ذي ربط مانند ادارات ميراث فرهنگي و گردشگري است.
./.

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۰ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین