امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۷ Monday, 4 December 2023

محمدرضا عارف، بنياد اميد ايرانيان، ورزش پهلواني و زورخانه‌اي

محمدرضا عارف، بنياد اميد ايرانيان، ورزش پهلواني و زورخانه‌اي

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه “برخی بداخلاقی‌ها در مواضع سیاسی مردم را خسته کرده است”، تاکید کرد: اگر روحیه اخلاقی و پهلوانی کنار برود از دانش و علم به عنوان ابزار قدرت و زور، بهره‌برداری می‌شود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ،محمدرضا عارف در دیدار با رئیس فدارسیون پهلوانی و زورخانه‌ای و اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی، با تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و اهالی رسانه گفت: امیدوارم این قشر کوشا و تأثیرگذار بتوانند همانند همیشه فرهنگ و اخلاق را در جامعه ترویج دهند، به ویژه اهالی رسانه می‌توانند مروجان خوبی برای فرهنگ پهلوانی در سطح قشرهای گوناگون کشور باشند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: امسال هم‌زمان با روز فرهنگ پهلوانی (17 شوال)، رویداد و مناسبت روز مقاومت اسلامی را داریم. به عنوان یک ضرورت و نیاز در جامعه جهانی باید بگویم بسیاری از نهادهای بین‌المللی که وظیفه اصلی‌شان ترویج اخلاق است در مقابل جنایت‌های یک رژیم غاصب و مجعول بویژه در 30 روز گذشته، سکوت اختیار کرده‌اند.

 

وی با انتقاد از سکوت و بی‌تفاوتی برخی نهادهای بین‌المللی در برابر نسل‌کشی و کودک‌کشی رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: برخی نهادهای مدعی چگونه می‌توانند در برابر اینگونه وحشی‌گری رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کنند؟ متأسفانه اخلاق در سطح جهانی کم رنگ شده است، اگر اعتقاد به اخلاق، مرام جوانمردی و فرهنگ پهلوانی در جهان ترویج بشود، دیگر نباید شاهد چنین بی‌اعتنایی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها باشیم.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران به عنوان یک انقلاب فرهنگی در جهان معرفی می‌شود؛ بنابراین باید امور فرهنگی و از جمله ترویج مرام و روحیه “پهلوانی” باید در همه زمینه‌ها و کارها از جمله ورزش در اولویت قرار بگیرد.

 

وی با بیان اینکه قهرمان پروری، بدون در نظر گرفتن آموزه‌های اخلاقی، آسیب‌های جدی در ورزش ایجاد کرده است، گفت: در حالی که با تأسی به الگوی پهلوانی‌مان، همچون امام علی (ع) که در مقابل ضعیفان و ستمدیدگان با محبت رفتار می‌کردند، باید پهلوان‌پروری در همه رشته‌های ورزشی کشورها ترویج شود. هدف‌گذاری برای “پهلوان‌پروری” ما را به هدف “قهرمان‌پروری” هم می‌رساند.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، زنده‌یاد تختی را نمونه‌ای از یک پهلوان دانست که با پیروی از پیشوای پهلوانان – امام علی (ع) – توانست حتی در آوردگاه‌های جهانی در مقابل حریفانی که ضعیف بودند مرام جوانمردی داشته باشد.

 

عارف تاکید کرد: روحیه پهلوانی و اخلاق‌مداری باید در همه فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و حتی سیاسی در ایران و پس از آن در سطح جهان ترویج شود، چون اگر روحیه اخلاقی و پهلوانی کنار برود از دانش و علم هم به عنوان ابزار قدرت و زور، بهره‌برداری می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در ایران اسلامی، الگوگیری از معصومین (ع) در اوج الگوهای فرهنگ پهلوانی در نزد مردم نهادینه شده است. اکنون هم با استفاده از عقبه و پیشینه غنی فرهنگ پهلوانی و با توجه به این که انقلاب مردم کشورمان یک انقلابی فرهنگی بوده، می‌توانیم در دنیا فرهنگ پهلوانی را ترویج کنیم و افتخارمان این است که فرهنگ پهلوانی، سرشار از آموزه‌های فرهنگ اسلامی و ایرانی است که باید در همه قشرهای جامعه ترویج شود.

 

عارف تصویب آئین‌نامه ترویح فرهنگ پهلوانی در شورای فرهنگ عمومی و راه‌اندازی ستادی به همین نام با حضور نهادهای کارگزار فرهنگی کشور را تبریک گفت و ادامه داد: امیدوارم فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای که همواره با بودجه کم – نسبت به دیگر فدراسیون‌ها – توانسته تلاش‌های فرهنگی و اخلاقی مؤثری را در سطح ورزش کشور ترویج کند، باز هم بتواند با پشتیبانی همه فدراسیون‌های ورزشی و دیگر نهادهای کشوری، فرهنگ پهلوانی را ترویج کند.

 

وی با بیان اینکه “مردم ذهنیت خوبی نسبت به آئین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای دارند”، یادآور شد: البته برخی بداخلاقی‌ها در مواضع سیاسی مردم را خسته کرده است اما با عناصر فرهنگی انقلاب اسلامی مان که یکی از همین نمادها، فرهنگ پهلوانی است، می‌توانیم این روند را اصلاح کنیم و فرهنگ غنی کشورمان را به دیگر کشورها هم صادر کنیم.

 

وس با بیان اینکه در شواری عالی انقلاب فرهنگی ستاد مهندسی فرهنگی کشور در حال راه‌اندازی است”، افزود: پیشنهادم این است که ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی با این ستاد همکاری ویژه‌ای برقرار کند و حتی مسئولیتی را در ستاد مهندسی فرهنگی کشور بپذیرد تا بتوانیم فرهنگ پهلوانی را در سطح قشرهای گوناگون کشور بویژه جوانان ترویج دهیم و در همه برنامه‌ها و طرح‌های عملیاتی بدنبال پهلوان‌پروری باشیم. بر این باورم که روحیه پهلوانی و حاکمیت فرهنگ پهلوان‌پروری می‌تواند برخی از مشکلات و کمبودهای ما را در اجرای برنامه‌ها حل کند و انگیزه خدمت و تلاش را در همگان و بویژه جوانان بالا ببرد.

 

عارف تاکید کرد: باید نمایندگان محترم نهادها در ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کاملا با همدلی در همه دستگاه‌های کشور به فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای برای گسترش اخلاق یاری دهند. ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی هم باید تلاش کند تا همه تلاشگران جوانمرد و پهلوان نهادها را شناسایی کند.

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان ابراز امیدواری کرد که فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای در میان فدراسیون‌های ورزشی کشور یک الگوی شایسته برای ترویج اخلاق و مرام جوانمردی در کشور باشد.

 

در آغاز این دیدار فرهاد طلوع کیان رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای کشور گزارشی از عملکرد این فدراسیون ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به فرهنگ پهلوانی شد.

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین