امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۹ Monday, 4 December 2023

مدیرکل دفتر موسیقی: تفکیک جنسیتی کنسرت‌ها تصمیم ناجاست

مدیرکل دفتر موسیقی: تفکیک جنسیتی کنسرت‌ها تصمیم ناجاست

مدیرکل دفتر موسیقی از برگزاری جشنواره در مناطق آزاد کشور، موضوع تفکیک جنسیتی کنسرت‌ها در شهرستان‌ها، اجرای ژان میشل ژار در جزیره کیش و… سخن گفت.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز  به نقل از ایسنا ، پیروز ارجمند درباره موضوع تفکیک جنسیتی کنسرت‌ها در شهرستان‌ها گفت: اگر ما بعضی مسائل را رسانه‌ای نمی‌کنیم به این معنا نیست که به آن موضوع اهمیت نمی‌دهیم بلکه ما به صورت قانونی مسائل را حل خواهیم کرد.

 

او ادامه داد: بحث تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها برای اولین بار در خراسان شمالی مطرح شد و باید بگویم که طرح چنین موضوعی نه از سوی وزارت ارشاد و نه از سوی نیروهای فشار است، بلکه این تصمیم از سوی نیروی انتظامی اتخاذ شده است. شورایی با عنوان شورای برگزاری کنسرت‌ها وجود دارد که این پیشنهادات را ارائه داده و مورد بررسی قرار می‌دهد که البته فقط در حد پیشنهاد بوده است.

 

تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها مورد تایید ما نیست

مدیرکل دفتر موسیقی اضافه کرد: هر گونه تفکیک جنسیتی درکنسرت‌ها مورد تأیید ما نیست و در شأن مردم شریف ایران محسوب نمی‌شود زیرا ما موظفیم به ساحت خانواده‌های ایرانی احترام بگذاریم. ما معتقدیم یکی از سالم‌ترین محیط‌ها، سالن‌های کنسرت است. اگر قرار باشد کنسرتی با تفکیک جنسیتی برگزار شود اصلا آن کنسرت را برگزار نخواهیم کرد.

 

وی افزود: درست است که بعضی‌ها در سالن‌های کنسرت هنجارشکنی می‌کنند اما به نظر ما باید در این‌باره با فرد خاطی برخورد شود نه اینکه صورت مسئله را پاک کرد. ما با هر گونه برخورد انتظامی در سالن‌های کنسرت مخالفیم.

 

او ادامه داد: مردم کشور ما شریف و فرهنگی هستند. خودشان مسائل را رعایت می‌کنند و باید به صورت فرهنگی با آن‌ها رفتار کرد و باز هم می‌گویم که این موضوع اصلا مورد تأیید ما نیست.

 

دفتر موسیقی بر کنسرت‌های مناطق آزاد نظارت می‌کند

ارجمند که در نشست خبری جشنواره تابستانه کیش و مناطق آزاد سخن می‌گفت، اضافه کرد: مناطق آزاد قشم، کیش، انزلی، ارس، اروند و چابهار دارای ظرفیت‌های گردشگری هستند. دفتر موسیقی وزارت ارشاد از عید نوروز امسال برای اولین‌بار بر کنسرت‌های جزیره کیش نظارت کرد و بدون اینکه دست‌اندازی ایجاد کند از کنسرت‌ها حمایت کرد. در واقع سعی می‌کنیم از ظرفیت‌های مناطق آزاد و همین‌طور ظرفیت موسیقی بومی منطقه استفاده کنیم.

 

او اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره تابستانه کیش و مناطق آزاد، شروع برنامه‌های قانونمند در این مناطق است. ما پیش از این، نظارت بر کیفیت این اجراها نداشتیم اما هم‌اکنون بر آنها نظارت می‌کنیم.

 

گردشگر موسیقی به کشور دعوت می‌شود

ارجمند با اشاره به امضای چند تفاهم‌نامه با کشورهای اروپایی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با چند کشور اروپایی داشتیم قرار است که توریست موسیقی به کشور دعوت شود تا از موسیقی مناطق دیدن کند و این اقدام نیز تاکنون انجام شده است.

 

مدیرکل دفتر موسیقی که صبح 13 مردادماه در برج میلاد سخن می‌گفت، درباره حاشیه لغو کنسرت‌ها در کشور اظهار کرد: بر اساس آمارهایی که جمع‌آوری کردم 80 درصد از لغو کنسرت‌ها نه مربوط به وزارت ارشاد و نه مربوط به عوامل فشار است بلکه به خود شرکت‌های برگزار کننده برمی‌گردد. بارها شده است که شرکت‌ها خودشان تصمیم به لغو اجرایشان گرفته‌اند.

 

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد بخشی از سخنانش را به بخشنامه‌ای که به تازگی منتشر کرده، اختصاص داد و گفت: تعدادی از ناشران در مصاحبه‌هایی به این آیین‌نامه اعتراض کرده بودند در حالی که این آیین‌نامه برای رعایت شان خودشان تدوین شده بود.

 

از آنها خواسته بودم با تعیین وقت قبلی به دفتر موسیقی بیایند تا ساعت‌ها پشت در اتاق من منتظر نمانند یا گفته بودیم از دفاتر نشر بازدید می‌کنیم تا جلوی دلالان را بگیریم.

 

دلالان موسیقی امضای من و مرادخانی را جعل کرده بودند

او ادامه داد: ابتدای حضورم در دفتر موسیقی شاهد حضوری افرادی بودم که در راهروها حضور داشتند. ابتدا گمان می‌کردم این‌ها بخشی از کارمندان دفتر هستند، اما بعد متوجه شدم که این افراد همان دلالان موسیقی هستند که حتی امضای من و آقای مرادخانی را جعل کرده بودند.ما از روزهای ابتدایی سعی کردیم تا جلوی دلال بازی‌های این چنینی را بگیریم و دفتر موسیقی را قانونمند کنیم.

 

او در بخشی از سخنانش به اضافه شدن بخش نماهنگ به جشنواره موسیقی فجر اشاره‌ کرد.

 

ژان میشل ژار به ایران می‌آید

پیروز ارجمند همچنین بیان کرد: با ژان میشل ژار صحبت‌هایی کرده‌ایم و قرار است او قطعه‌ای را با نام «خلیج فارس» را در جزیره کیش اجرا کند و قطعه پدرش را که همان «محمد رسول‌الله» است به روی صحنه ببرد. این برنامه همچنان پابرجاست، البته باید بگویم تمایلی به دعوت از هنرمندان پاپ غربی نداریم و معمولا از موسیقی کلاسیک و جدی استقبال می‌کنیم.

 

این مسؤول به دعوت از هنرمندانی از شبه قاره هند هم اشاره کرد.

 

مدیرکل دفتر موسیقی بخش دیگری از صحبت‌هایش را به قیمت بلیت کنسرت در شهرستان‌ها اختصاص داد و گفت: سعی ما بر این است که متوسط قیمت بلیت در شهرستان‌ها را به 25 هزار تومان برسانیم و از ظرفیت‌های این شهرستان‌ها نیز استفاده کنیم.

 

به سفره‌خانه‌هایی که قلیان دارند، مجوز موسیقی نمی‌دهیم

این آهنگساز در بخشی از سخنانش به صدور مجوز اجرای موسیقی در سفره‌خانه‌ها اشاره کرد و گفت: از آنجا که سفره‌خانه‌ها برای اجرای موسیقی باید از دفتر موسیقی مجوز بگیرند این مجوز تنها به سفره‌خانه‌هایی اعطا خواهد شد که قلیان نداشته باشند، زیرا کشیدن قلیان در چنین محافلی و اجرای کنسرت در شأن موسیقی نیست.

 

در بخش دیگری از این نشست محمدرضا خانزاده که قرار است این جشنواره را در مناطق آزاد برگزار کند، توضیح داد: برنامه‌های جشنواره از این هفته یعنی 15 مردادماه در جزیره کیش استارت خواهد خورد و تا 31 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

 

خانزاده افزود: هدف ما 30 شب اجرا در جزیره کیش است که خودش بی‌سابقه محسوب می‌شود و در نظر داریم که حتی روزهای شنبه و یکشنبه هم در کیش برنامه داشته باشیم. هدف اصلی ما روی دادن یک اتفاق جدید در کیش است که با همکاری بسیاری از خواننده‌های پاپ و موسیقی سنتی شکل می‌گیرد.

 

او اضافه کرد: مرتضی پاشایی، گرون سون، گروه چارتار، بابک جهانبخش، سیروان خسروی، احسان خواجه‌امیری، شهرام شکوهی، رضا صادقی، مازیار فلاحی، زانیار خسروی، سعید مدرس، مهدی یراحی، فرزاد فرزین،‌ بهنام صفوی، محمد علیزاده و… از هنرمندانی هستند که در این جشنواره حضور دارند و رایزنی‌هایی نیز با همایون شجریان، علیرضا قربانی، حسین علیزاده و شهرام ناظری داشته باشیم.

 

خانزاده در عین حال گفت: ممکن است که هنرمندی بیش از دو اجرا هم داشته باشد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین