امروز: چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۱ Wednesday, 22 March 2023

مسؤلان در رابطه با نامگذاری سال جدید، به نصب پلاکارد بسنده نکنند

مسؤلان در رابطه با نامگذاری سال جدید، به نصب پلاکارد بسنده نکنند

 

یک استاد دانشگاه گفت: کشور ما در رابطه با اقتصاد و فرهنگ نیاز به کاری جدی دارد و انجام کارهای تزئینی نمی‌تواند باری را از دوش ما بردارد.

 

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز ، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با  (ایسنا)، در رابطه با علل نامگذاری امسال (اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی) توسط مقام معظم رهبری، خاطر نشان کرد: دلیل این نامگذاری، نارضایتی از پیشرفت در عرصه فرهنگ و اقتصادی است.

 

 
وی افزود: نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری تزئینی نبوده و مسؤلان نباید به نصب پلاکارد در این زمینه اکتفا کنند. زیرا همین کارها هم هزینه‌های گزافی را به همراه خواهد داشت.

 

به گفته وی،متاسفانه هر سال پس از اعلام نامگذاری سال شاهد هستیم که بسیاری از مسؤلان با نصب پلاکاردهایی، این نامگذاری را تبریک گفته و یا آن را اعلام می‌کنند که در هر صورت تمام این کارها باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد و مخالف با شعار (اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی) است.

 

 
فلاحت‌پیشه با بیان اینکه دلیل نامگذاری امسال، توجه بیشتر به بحث اقتصادی و فرهنگی کشور است، خاطر نشان کرد: یکی از هدف‌های نامگذاری امسال، رسیدن به اهداف قانون برنامه در بحث فرهنگ و اقتصاد است زیرا می‌توان گفت دولت و سایر سازمان‌ها نتوانستند به طور مطلوب در عرصه اقتصادی و فرهنگی عمل کنند و با توجه به این امر، لازم است مسؤلان عزم خود را برای رسیدگی به مسائل در این زمینه‌ها جزم کنند.

 

 

وی ادامه داد:در عرصه فرهنگی باید با تساهل و تسامح رفتارکرد و تلاش کرد تا در این عرصه جذابیت سازی شود زیرا فرهنگ را با زور نمی توان ارائه کرد. علاوه براین مجلس هشتم در قالب برنامه های کمیسیون تلفیق بسیاری از موانع و کمبود های بودجه و مالی مربوط به فرهنگ را رفع کرده است.

 

 

وی اظها داشت: به عقیده من باید فرهنگ را در حوزه آموزش و پرورش،دانشگاهها و رسانه به صورت اقناعی پیش ببریم نه جبری و حکمی.

 

 
این استاد دانشگاه در بخش‌های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: متاسفانه رشد اقتصادی در کشور ما منفی پنج درصد است و این در حالی است که طبق قانون برنامه، این رقم باید به هشت درصد می‌رسید؛ یعنی با وجود اعتبارات زیاد کشور ما نه تنها مسیر رشد را طی نکرده، بلکه می‌توان گفت در زمینه اقتصادی حتی عقب‌گرد هم داشته و از اهداف چشم‌انداز بیست ساله جا مانده است.

 

 
وی ادامه داد: در شاخص‌های دیگر نیز این عقب‌ماندگی به چشم می‌خورد و در بخش فرهنگی نیز مشکلاتی وجود دارد و طبق فصل اول قانون برنامه، بنیاد توسعه در ایران فرهنگی است؛ یعنی رفع نابهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه و تعامل سازنده با شرایط فرهنگی روز دنیا باید در برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد و در این زمینه نیاز فوری احساس می‌شود.

 

 
فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های امروز دنیا می‌طلبد که ما نیز عزم خود را در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی به کار گیریم، گفت: مسؤلان ما نباید تنها به کارهای تزئینی بسنده کننده بلکه اقتصاد و فرهنگ ما نیاز به کار جدی دارد و نصب پلاکاردها و انجام کارهای ظاهری نمی‌تواند مشکلات ما را حل کند.

 

 
وی در پایان با بیان اینکه بهتر است رئیس‌جمهور در آغاز سال جدید گزارش خود را ارائه کند، خاطر نشان کرد: همانطور که چندی پیش رئیس‌جمهور گزارش صد روزه ای از عملکرد دولت ارائه کردند ، بهتر است که گزارشی مشابه نیز در آغاز سال جدید ارائه کنند و برنامه های دولت در رابطه با مباحث اقتصادی و فرهنگی را شرح بدهند زیرا سال گذشته از نظر اقتصادی چندان مطلوب نبود و رییس جمهور می تواند برنامه های خود را برای برون رفت از تداوم رکود و تورم در سال جدید را اعلام کند.

 

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

11:22 (۱۳ ساعت قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۳ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۳ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۳ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۳ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۳ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۵ روز قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۵ روز قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۵ روز قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۶ روز قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۶ روز قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۷ روز قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۷ روز قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین