امروز: جمعه، ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲ Friday, 12 August 2022

مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش/فایل صوتی

مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش/فایل صوتی

مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش با موضوع عملکرد رسانه ها درباره روز ۹ دی در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار شد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،‌ خبرگزاري اصولگراي مهر با مخابره خبر اين مناظره،‌عمدتا اظهارات بذرپاش را منتشر كرده كه چكيده آنرا مي‌خوانيد.

 

دانلود فایل صوتی(سخنان زیباکلام) – mp3 – شماره یک – 5.98 mb

دانلود فایل صوتی(سخنان بذرپاش) – mp3 – شماره دو – 6.12 mb

دانلود فایل صوتی (سخنان زیباکلام) – mp3 – شماره سه – 6.21 mb

دانلود فایل صوتی(سخنان بذرپاش) – mp3 – شماره چهار – 7.60 mb

 

به گزارش مهر، بذرپاش در این نشست گفت: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظری را که مخالف نظر و آرای آن ها باشد محکوم به شکست می دانند و از آن با عنوان اقلیت، تازه به دوران رسیده، بی سواد و… نام می برند. تعجب من این است که چرا زمانی که در سال ۸۸ نتیجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب می کنند ولی در سال ۹۲ همه چیز عادلانه و بدون تقلب بود. اين نماینده گروه پايداري در مجلس در ادامه صحبت های خود گفت: مخالفان ۹ دی می‌خواهند با دین مردم بازی کنند تا جامعه دو قطبی شود و خود به قدرت برسند.

 

بذرپاش با اشاره به عملکرد رسانه ای مانند صدا و سیما نیز گفت: اینکه طرح می شود صدا و سیما به عنوان رسانه ملی می توانست قضیه را زودتر ختم به خیر کند، درست است، ما هم نمی گوییم رسانه ها و بویژه صدا و سیما اشکالی در تصمیم گیری نداشته اند. وی گفت: با این حال توقع ما از رسانه ها این بود که فرق بگذارند میان ۱۳ میلیونی که به نامزد دیگر رای دادند و عده قلیلی که شعار نه غزه و نه لبنان سر داده بودند. این تعداد خوراک رسانه های غربی شدند برای سیاه نمایی علیه ایران و وضع تحریم های بسیار و اظهارنظرهای تند و وقیحانه که پس از فتنه ۸۸ کلید خورد.

 

بذرپاش گفت: فتنه فرق میان دو طرز تفکر است؛ یک عده شاکر خدا هستند که صدا و سیما و نماز جمعه مبلغ آن هاست و گروه دیگر تفکری که فخر می فروشد به حمایت های بی بی سی و الجزیره. تقریبا نمونه این اظهارنظرهای آقای زیباکلام را بارها و بارها شبکه های ماهواره ای که معمولا مورد حمایت رژیم صهیونیستی هستند مطرح کرده و می کنند. بذرپاش اضافه کرد: فرق میان تفکر ۹ دی و تفکری که این باورها را بر نمی تابد این است که یکی به اکبر گنجی می رسد که حتی به امام خمینی(ره) توهین می کند و دیگری به قاسم سلیمانی و شهید احمدی روشن و… ته تفکر فتنه می شود.

اظهارات صادق زيباكلام


صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران در اين مناظره گفت: بهترین تعریف برای راه پيمايي نه دی سمبلی است که ما بزرگش کرده ایم تا اسطوره ای باشد و آن را باد کرده ایم تا واقعیت‌های جامعه را فراموش کنیم.

 

زیباکلام در این مناظره با انتقاد از در اختیار قرار ندادن تریبون برای بیان حرف ها و اظهارات منتقدان گفت: به نظر من اگر در این پنج سال که بر ایران گذشته، به ازای هر یکسال اصولگرایان یک دقیقه به مخالفان و متهمان فتنه که ۹ دی آن ها را به زباله دان تاریخ فرستاده، فرصت حرف می دادند، خیلی از مسائل مرتفع می شد، اما متاسفانه این پنج دقیقه هم در اختیار آن ها قرار نگرفت. وی اضافه کرد: به عنوان مثال می توان گفت ۹ دی مانند تکه ای از لباس یک عزیزی است که ما برای تقدیس نگهش داشته ایم و دیگر کاری نداریم که آن فرد چه بوده و چه کرده است.

 

زیباکلام در بیان دلیل اظهارات خود مبنی بر اینکه مردم ۹ دی را باور نکرده اند، گفت: بزرگترین و واضح ترین دلیل من ۲۴ خرداد ۹۲ است. شما ۴ سال شبانه روز درباره فتنه صحبت کردید، آیا مردم باور کردند؟ اگر باور کرده بودند، الان سعید جلیلی ۴ میلیون رای نمی آورد و روحانی ۱۸ میلیون رای. زیباکلام تاکید کرد: اتفاقا آن انتخابات نشان داد که مستمع همه چیز را باور نمی کند.

 

زیبا کلام اضافه کرد: همه عرایض من این است که شما ۵ سال است یکسری چیزها را به ما نسبت می دهید، همین الان هم دارید همین شیوه را ادامه می دهید. می گویید ما به عاشورا اعتقاد نداریم. حرف من این است که دو دقیقه هم میکروفون را در اختیار ما بگذارید تا ما هم از خودمان و باورهامان و حتی انتقادهامان بگوییم. این استاد دانشگاه تهران گفت: یکی از حرف های ما درباره حصر است. ما می گوییم اگر هم جرم اتفاق افتاده، باید دادگاه این اتهامات را رسیدگی کند و به آن بپردازد.

./.

۵ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است

 1. قتي تصور و توقع امريكا از اين بيانيه اين باشد وزارت خارجه رد كند يا نكند فرقي نخواهد داشت چرا كه امريكا با تصورات و برداشت خودش رفتار خواهد كرد نه برداشت ما.
  اين خوش خيالي مسئولين ماست كه عزت ملت را در مسير خطرات قرار داده اند و با تبليغات خود ،مردم را گرفتار توهم و جو رواني در جامعه مي كنند.
  هر چقدر حضرت آقا سفارش مي كنند گويا در گوش سنگين اين مسئولين فرو نمي رود.
  فرمودند: بايد توافق يك مرحله اي شود
  فرمودند بايد شفاف باشد
  فرمودند بايد تمام تحريمها يكجا بر طرف شود
  فرمودند در مورد مسائل موشكي بحث نشود
  فرمودند به توان داخلي بپردازيد
  فرمودند به امريكا اعتماد نكنيد
  فرمودند امريكا حد يقف ندارد
  فرمودند غني سازي تعطيل نشود آيا واقعا نشده؟
  پس كو تبعيت از ولايت ؟
  فقط دم از اطاعت توهم آميز كه دردي دوا نمي كند.
  كي مي خواهيد بفهميد غرب جز ذلت و خواري چيزي به ما نخواهد داد
  كي مي خواهيد بفهميد ما مردم وامدار احزاب چپ و راست نيستيم و نگران كشوريم و هيچ نفعي از تحريم و غير آن نمي بريم ما نگران تحقير انقلاب و عزت ملي هستيم
  چرا به مردم تهمت كاسب تحريم بودن مي زنيد ؟
  چرا بين مردم تفرقه مي اندازيد؟
  چرا ما را منتسب به جريانات سياسي مي كنيد اگر خود اينگونه ايد و وامدار افراد و احزاب و دلبسته سياست بازي ها، ما مردم دلبسته انقلاب و رهبريم.
  آيا اين مدل توافق را دولت قبل نمي توانست انجام دهد؟
  آيا مردم را جاهل تصور كرده ايد؟
  اينهمه باج دادن بابت هيچ يا خيالي كه معلوم نيست محقق شود؟
  غرب اگر هم ذره اي به توافق عمل كند در ازايش ،براحتي مي تواند ده برابر تحريمهاي فعلي را ببهانه حقوق بشر اعمال كند آنموقع چه مي كنيد باز هم مذاكره؟
  باز هم باج دادن؟
  تا كجا؟ تا وقتي كه تمام آرمانها را تسليم كنيد؟
  چرا به مردم القا مي كنيد همه مردم در غصه تحريم و نگراني اند خير مردم مثل قبل زندگي مي كنند و گرانيها هم كه سر جهيزيه زندگي مردم است چه با تحريم چه غير آن.
  برخي گويا مي خواهند ناتواني خود را سر تحريم خالي كنند تا مردم متوجه ضعف آنها نشوند بس كنيد …
  يكي از بندهاي اين توافق يا بيانيه – در ظاهر توافق دو مرحله اي- اجازه بازرسي نامحدود است و اين يعني مستعمره شدن ايران تا ابد اين يعني فروختن كشور و عزت انقلاب اين يعني سپردن ولايت كشور به امريكا؛ اين يعني اجازه جاسوسي شرم آور به اسرائيل.
  آيا اين توافق همان كاپيتولاسيون سال 1342 كه امام بخاطرش انقلاب كرد نيست؟
  آيا اين بدتر از تركمنچاي نيست؟
  آيا نبايد فرمايش امام را تكرار كرد كه من احساس خطر مي كنم؟

  • سلام دوست دلواپس ، ببینید در یک جامعه آزاد همه حق دارند اظهار نظر کنند
   شما هم انتقاد دارید و دلواپس هستید! این خیلی هم خوب هست و ما به شما احترام میزاریم
   .
   من فقط میخوام که شما به یاد بیاورید نامگذاری امسال رو
   و به یاد بیاورید که رهبر معظم فرمودند به تیم مذاکرات اعتماد دارند
   درست هست که رهبر انقلاب در مورد این بیانیه هنوز شخصا اظهار نظر نفرمودند!
   اما هم رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و هم فرمانده کل سپاه و هم رئیس مجلس و قوه قضائیه که همگی به نوعی نمایندگان رهبری محسوب میشوند از این بیانیه و توافق و یا به قول شما ترکمانچای !!!! حمایت کردند.

   در این گونه موارد بهتر است شما هم مشخص کنید که میخواهید در کدام سمت باشید؟
   سمت دولت که توافق را به دست آورده
   و یا سمت این عزیزانی که ذکر کردیم به عنوان نمایندگان رهبری!
   که هر دو سمت هم موافق با نظر مردم هستند و یعنی موافق با این بیانیه و توافق سوئیس!

 2. دوستانی که همیشه کارشان تخریب افراد دیگر هست و طرف مقابلشان را متهم به از بین بدن ایران و مثل قاجار کردن ایران می کنند ، همیشه یک طرفه و قاضی می روند و هیچ وقت به هیچ سوالی پاسخ نمی دهند، چون همیشه عادت کردند که خودشان طلبکار باشند، خودشان بپرسند و خودشان را قدّیس تلقی کرده و هرگونه طرز فکری غیر از طرز فکر خود را اساساً باطل تلقی کنند. اینقدر سوال های زیاد و قیاس های مع الفارغ می کنند که پاسخ به حجم سوالات 2 دقیقه از حرف هایشان نیاز به 2 ساعت دارد، وای به وقتی که 20 دقیقه فقط سوال بپرسند و متهم کنند.

  بله اینگونه این افراد برای خود و طرز تفکرشان نظر بقیه را جلب می کنند.
  شما را به همین ماه مبارک رمضان قسم می دهم، نظر من را تأیید کنید.

 3. ببین عزیزم دلواپس یه کلمه کلیشه ای نیست و اینکه فرمودی شما نماینده رهبری نیستی شما هم خودتونو نماینده رهبری و قوه قضاییه و مجلس گرفتید اما حرف در اینه که این توافق آیا به لحاظ محتوا به نفع هست یا خیر که علی الظاهر با توجه به متن بین گفتار تیم محترم مذاکره و محتوای در توافق زمین تا آسمان فاصلست !!!! ضمن اینکه ظاهرا حتی با این توافق بیست درصد مشکلاته اقتصادی هم حل نمیشود پس حتی با مبنای درنظر گرفتنه منافع ملی باز هم چیزی عایده ملت نمیشود مگر هوا منصورا!!! پس توافق برای چی بود?

 4. سلام.عجب حرف عجيبي جناب زيباكلام زدن براي يه استادخوب نيست انقدر فراموشكارباشن ظاهراايشون يادشون رفته كه نه دي يه حركت مردمي خودجوش بودبدون هيچ وابستگي به جريان يانهادخاصي.حتي جالبه كه يادمه ازهمان نه دي 88 براي من عجيب بودكه مسوولين استان ماحمايت نكرده بودن.ازدوستان كه منتقدنظرجناب حسن اقاهستن تقاضادارم درچندخط وبه طورمختصرچندتاازفوايدبرجام رابنويسن 17نفربدون اينكه بتواننددرستي نظرايشان رابه چالش بكشندنظرمخالف داشتن چرادلايل خودرامنتشرنكردند تابقيه استفاده كنند واحياناروشن شوند.اين نشان ميدهدكه مامعتقدم ازهردوجناح گاهي كوركورانه دنباله روي افكاروانديشه هاي ديگري هستيم وعملا قدرت تحليل نداريم.ويه انتقادبه نظرم اقاي زيباكلام بايدحدانصاف رارعايت كنند تفاوت عجيب بودجه هايي كه دولت دراختيارروزنامه هاي مخالف وموافق قرارميدهداگرحمايت رسانه اي نيست پس چيست برخي روزنامه هاي منتقدازحمايت بودجه اي دولت كاملا محرومند.وخيلي مواردديگردرزمينه هاي متشابه.لطفا وحداقل دردرون خودمان منصف باشيم همين كه همين نوشته اقاي زيباكلام ونوشته هاي ديگرشان ونيز مصاحبه اي كه باباشگاه خبرنگاران انجام دادندوساير بيانات وطرزفكرهاي ايشان كه مورد مطالعه قرارميگيرد پس ازكجا انتشارمي يابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید