امروز: سه شنبه، ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۴ Tuesday, 5 December 2023

موافقت هیات فلسطینی با 2 پیشنهاد درباره آتش‌بس در غزه

موافقت هیات فلسطینی با ۲ پیشنهاد درباره آتش‌بس در غزه

براساس بسته پیشنهادی دوم، به مدت یک ماه از زمان آغاز اجرای توافقنامه آتش‌بس مذاکرات درباره اسکله، فرودگاه و آزادی اسیران به تاخیر می‌افتد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌،‌ منابع آگاه اعلام کردند که پس از آنکه طرف فلسطینی دیدگاه خود را به قاهره و طرف‌های ذی‌ربط مطرح کرد احتمال دستیابی به آتش‌بس در نوار غزه از طریق چند گزینه وجود دارد.
:
به گزارش ایسنا، منابع در مصاحبه با الجزیره اعلام کردند که طرف فلسطینی با دو چارچوب یا بسته پیشنهادی موافقت کرده است که بسته نخست محدود بوده و اساسا بر مبنای پایان محاصره و بازگشایی گذرگاه‌هاست، اما بسته دوم دارای جزئیات بیشتری است و بر بازسازی غزه، پایان محاصره‌ها و گشودن تمامی گذرگاه‌ها متمرکز است.
:
بسته دوم همچنین شامل این می‌شود که اجازه داده شود مایحتاج غزه از جمله پول‌ به این منطقه منتقل، مشکل برق حل و محدوده ماهیگیری نیز بیشتر شود و دولت توافق ملی نیز نظارت بر بازسازی‌ها را برعهده داشته باشد.
:
براساس بسته پیشنهادی دوم، به مدت یک ماه از زمان آغاز اجرای توافقنامه آتش‌بس مذاکرات درباره اسکله، فرودگاه و آزادی اسیران به تاخیر می‌افتد.
:
پیشتر خبرنگار الجزیره در غزه گزارش داده بود که مصر دست به تلاش‌های جدیدی برای دستیابی به آتش‌بس در غزه زده است و چارچوب جدیدی در قاهره وجود دارد که براساس آن ورود نیروهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه متوقف می‌شود و محدوده ماهیگیری نیز گسترش می‌یابد.
:
خبرنگار الجزیره در عین حال اعلام کرد که اما مقاومت بر خواسته‌های خود پافشاری می‌کند تا از این طریق امکان دستیابی به آنچه که آرمان‌های مردم فلسطین را برآورده سازد و به اندازه جانفشانی‌هایی که داده‌اند، وجود داشته باشد.
:
از سوی دیگر، یک منبع آگاه در جنبش حماس که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با الجزیره تاکید کرد که قاهره در تلاش است به ساختار جدیدی برای از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها دست یابد.
:
این منبع اعلام کرد که قاهره در خصوص برقراری آتش‌بس و بازگشت به میز مذاکرات ظرف یک ماه صحبت می‌کند.
:
این منبع اعلام کرد که این ساختار براساس این است که تنها گذرگاه‌ها در چارچوب انسانی گشوده شود و قاهره تنها بر بازسازی در صورت ورود محدود مصالح ساختمانی تاکید دارد و به لغو کامل محاصره غزه یا ساخت اسکله و بازسازی فرودگاه و گسترش محدوده ماهگیری‌ها توجهی ندارد، بلکه می‌خواهد این مسائل در آینده مورد بررسی قرار بگیرند.
:
این منبع خاطرنشان کرد که مصر تاکنون از طرف‌ها دعوت نکرده است تا برای مذاکرات به قاهره بیایند.
:
وی خاطرنشان کرد که در صورتی که ساختاری ارائه شود که از سوی فلسطینی‌ها مورد قبول باشد حماس مشکلی برای رفتن به قاهره ندارد.
:
پیشتر مسئولان رژیم صهیونیستی به صورت ضمنی اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ترجیح می‌دهد تا مذاکرات آتش‌بس در قاهره در سریعترین زمان ممکن از سر گرفته شود و تل‌آویو تحمل پیامدهای جنگ فرسایشی در نوار غزه را نخواهد داشت.
:
سایت خبری واللا‌ عصر دوشنبه در خبری گزارش داد که بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل در حال رایزنی امنیتی در نشستی با موشه یعالون، وزیر جنگ اسرائیل و بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل درباره پیشنهاد مصر درباره آتش‌بس است.
:
این سایت به نقل از یک مقام سیاسی افزود: مصر آماده است آتش‌بس را ظرف ساعات آینده اعلام کند و فقط منتظر پاسخ دو طرف درگیر است.
:
وی ادامه داد: اگر تصمیم مناسبی از سوی دو طرف گرفته نشود دو هیات اسرائیل و فلسطین به قاهره خواهند رفت تا درباره مسائل مهم نظیر فرودگاه، اسکله و اسیران مذاکره کنند.

./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین