امروز: پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۲ Thursday, 25 April 2024

موفقیت بزرگترین عمل جراحی ترمیم چهره در ایران + گزارش تصویری

موفقیت جراحی ترمیم چهره

بزرگترین عمل ترمیم صورت در ایران که از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز ، ساعت هشت صبح امروز بزرگترین عمل جراحی ترمیم صورت موسی شیخ، مردی که 9 سال پیش صورتش پس از انحراف موتورسیکلت وی و برخورد با گاردریل شکسته، تغییر کرده بود، آغاز شد. عمل سنگینی که پزشک معالجش پیش از این اعلام کرده بود که حدود پنج ساعت زمان می‌برد و حالا پس از گذشت چهار ساعت و 30 دقیقه از آغاز عمل، این جراحی پایان یافت.

 

دکتر فرزاد فضیلت، متخصص جراحی فک و صورت که درمان رایگان «موسی شیخ» را پذیرفته است از اتمام بزرگترین عمل جراحی ترمیم چهره در ایران خبرداد، گفت: از عمل جراحی شیخ کاملا رضایت دارم.

 

وی با بیان اینکه مهمترین قسمت عمل جراحی، جداسازی پوست از غشای مغزی این فرد بود، گفت: به لطف خدا و دعای خیر مردم، این مرحله به سلامت پشت سر گذاشته شد.

 

این متخصص جراحی فک و صورت با بیان اینکه معتقد است سخت‌ترین عمل جراحی را با موفقیت پشت سر گذاشته است، گفت: عمل جراحی غیرقابل پیش‌بینی بود و به لطف خدا، مرحله اول عمل جراحی این فرد با موفقیت به اتمام رسید.

 

همچنین دکتر نصرالله اکبر، متخصص جراحی مغز و اعصاب که دکتر فضیلت را در این عمل بزرگ همراهی می‌کرد، با بیان اینکه عمل بسیار موفقیت‌آمیز و خوب طی شد، گفت: «شیخ» راه طولانی برای درمان در پیش دارد، اما در مرحله اول که در مورد نصب قطعه طراحی شده پیشانی و گونه سمت راست بود، این عمل با موفقیت طی شد.

امروز 25 تیرماه با پیگیری خبرگزاری ایسنا و جمع‌آوری کمک خیران و ایرانیان نوع دوست در سراسر جهان، خود را به تیغ جراحان سپرد تا صورت جدیدی به دست آورد.

 

 

اتاق عمل شماره یک بیمارستان گلستان ساعت هشت صبح امروز (سه‌شنبه) میزبان مردی بود که با کمک خیران تصمیم بزرگی گرفت تا به 9 سال خانه‌نشینی‌اش پایان دهد؛ بخش جراحی بیمارستان شلوغ‌تر و پرکارتر از هر روز دیگری بود و تا ساعت هشت صبح که موسی به اتاق عمل برود، نه تنها دو نوزاد دختر و یک پسر به دنیا آمده، بلکه چندین عمل جراحی دیگر نیز روی پای بیماران انجام شد و حالا او می‌رفت تا با سپردن خود به دست تیغ جراحان مغز، اعصاب، فک و صورت، زندگی جدیدی برای خود به ارمغان آورد تا نه تنها به 9 سال خانه‌نشینی خود پایان دهد، بلکه دخترانش دیگر از دیدن چهره او خجالت نکشند.

 

موسی شیخ، لحظاتی قبل از آنکه آمپول‌های بیهوشی اثر کرده و برای عمل سخت، بیهوش شود، به خبرنگار ایسنا گفت: تنها آرزویش این است که بتواند بار دیگر چشم‌های خود را باز کرده و آن‌طور که خود می‌گوید از این عمل سخت جان سالم به در ببرد. لحظه‌ای سکوت می‌کند و بدون آن که حرفش ربطی به سخنان قبلی‌اش داشته باشد، می‌گوید که “دلش امام رضا (ع) می‌خواهد” و پس از آن یاد آخرین زیارتش می‌افتد و می‌گوید “دقیقاً یادم نمی‌آید کی بود، اما انگار سالم بودم که به پابوس امام رضا (ع) رفتم و مطمئن باشید اگر به هوش آمدم، حتما به زیارتش خواهم رفت.”

 

او می‌گوید: تنها به خاطر دخترش «سمیه» که تنها هشت سال دارد، آمده و می‌خواهد که عمل شود، چرا که سمیه‌اش تنها فردی در خانواده‌ شش نفره‌شان است که زشت بودنش را مدام به خاطرش می‌آورد و حتی “رویش نمی‌شود که مرا به عنوان پدرش معرفی کند.”

 Image00005

 Image00006

 

شیخ با وجود آن که می‌گوید از عمل جراحی نمی‌ترسد، اما به دکتر بیهوشی‌اش می‌گوید: اتاق خیلی سرد است و بهتر نیست به او پتویی دهند؟!

 

او قبل از آن که داروهای بیهوشی‌اش اثر کند، تنها به گفتن اینکه دوست دارد از خانه بیرون برود، اکتفا کرده و صدایش خاموش می‌شود و حالا اتاق عمل شماره یک، صحنه کارزار پزشکانی می‌شود که می‌خواهند یکی از بزرگترین اعمال جراحی ترمیم صورت در کشور را انجام دهند.

Image00004

Image00003

Image00001

  Image00001

Image00002

 

این متخصص فک و صورت در تشریح جزئیات درمان شیخ می‌گوید: بررسی سوابق پزشکی شیخ نشان داد که این فرد به پیوند استخوان جواب نمی‌دهد و نمی‌توانیم برای صورتش از روش پیوند استخوان استفاده کنیم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که از قطعه مصنوعی برای ترمیم فک بالا و پیشانی این فرد استفاده کرده و به همین دلیل با استفاده از 3D پرینتر و سی‌تی‌اسکن‌های دیجتالی، اطلاعات قسمت سالم صورت را به قسمت ناقص منتقل کرده و با تفریق دیتاها توانستیم مقدار نقص صورت این فرد را تخمین بزنیم و از آن پس با تبدیل دیتاها و استفاده از روش 3D پرینتر، مقدار بافت از دست رفته مشخص شده و از طراحان درخواست کرده‌ایم تا برای ترمیم صورت این فرد قطعه‌ای را طراحی کرده و پس از آن با استفاده از موادی که قابل پذیرش برای بدن باشند، این قطعه را تهیه کردیم.

 

او با اشاره به زمان‌بر بودن این درمان می‌گوید که باید بپذیرید در ایران شرکت واحدی برای طراحی، ساخت و … این قطعات وجود ندارد و ما از شرکت‌های مختلفی که حتی تجربه‌ای در عرصه پزشکی نداشتند، درخواست کردیم که در این پروژه بزرگ ما را یاری دهند.

فضیلت می‌گوید: با انجام این عمل جراحی، قسمت پیشانی، چشم و فک بالای از دست رفته این فرد ترمیم می‌یابد، به گونه‌ای که گام بزرگی در عمل جراحی شیخ انجام شده و پس از آن کار باید به سمت عمل‌های زیبایی پیش برود.

 

این متخصص فک و صورت می‌گوید: عمل شیخ باید و نبایدهای زیادی داشت، چرا که به علت از بین رفتن استخوان پیشانی، پوست صورت شیخ به غشای مغزی (مننژ) چسبیده است، به همین دلیل احتمال خروج مایع مغز وجود دارد. اما خوشبختانه با کمک دکتر نصرالله اکبر، متخصص جراحی مغز و اعصاب که در این عمل شرکت داشت، این مسئله که می‌توانست به نقطه تیره‌ای در عمل ترمیم صورت شیخ بدل شود، محقق نشد.

 دکتر فرزاد فضیلت به سابقه عمل جراحی پسری 25 ساله اشاره می‌کند و می‌گوید: پزشکان این فرد در هفت سالگی به علت تومور بدخیم چشم مجبور به تخلیه چشم او می‌شوند و مکانیزم رشد صورت این پسر 25 ساله به علت تخلیه‌شدن یکی از چشم‌هایش به صورت ناقص رشد می‌کند و باعث می‌شود که در سن 25 سالگی قسمتی از صورت این فرد کوچک‌تر از قسمت دیگر باشد و عمل موفقیت‌آمیز این جوان، انگیزه مثبتی شد برای پذیرفتن عمل جراحی شیخ.

این متخصص فک و صورت ضمن تشکر از خدا و مردم در میانه صحبت‌هایش می‌گوید: اگر تجربه عمل جراحی آن پسر 25 ساله را نداشتم، شاید من نیز پس از معاینه اولیه شیخ می‌گفتم که این عمل امکان‌پذیر نیست، اما انگار وسیله‌ای بودم بین خدا و عمل جراحی شیخ که تنها می‌توانم بگویم انجام موفقیت‌آمیز این عمل به لطف خدا صورت گرفت.

 

دکتر نصرالله اکبر، متخصص جراحی مغز و اعصاب که دکتر فضیلت را در این عمل بزرگ همراهی می‌کرد، با بیان اینکه عمل بسیار موفقیت‌آمیز و خوب طی شد، گفت: شیخ راه طولانی‌ای برای درمان در پیش دارد، اما در مرحله اول که در مورد نصب قطعه طراحی شده پیشانی و گونه سمت راست بود، باید بگویم که این عمل بسیار عالی بود.

اکنون همگان به انتظار آن لحظه‌ای هستند تا این پدر 40 ساله چشم‌هایش را باز کند و چهره خود را در آیینه بیند. سمیه هشت ساله (دخترش) مدتی است با پدرش قهر کرده و تنها به این امید که پدرش چهره خود را بازمی‌یابد، منتظر مواجهه با چهره جدید پدرش است.

 

توییت بینا

10:34 (۶ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۶ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۶ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۶ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۰ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۰ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۱ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۱ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۱ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۱ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۱ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۱ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۱ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۱ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۱ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱۱ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱۱ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۱ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین