امروز: پنج شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۱ Thursday, 2 December 2021

مولاوردی: تنها راه پيش روی دختران به دليل نبود فرصت شغلی ادامه تحصيل است

مولاوردی: تنها راه پيش روی دختران به دليل نبود فرصت شغلی ادامه تحصيل است

معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده گفت: بسياري از دختران به دليل نبود فرصت هاي اشتغال تنها راه پيش رويشان ادامه تحصيل است و ما بايد قدرت مواجهه با سرخوردگي ناشي از پاسخ ندادن به اين انتظار دختران را بيابيم.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز، شهيندخت مولاوردي در گفت و گو با ايرنا افزود: با توجه به مهاجرت مردان در روستاها، در ايران با پديده دختران بازمانده از ازدواج مواجه هستيم که اين موضوع نيز بر مشکلات دختران افزوده است و بايد اين موضوع از سوي مسئولان ذيربط پيگيري شود.

وي با بيان اينکه ازدواج در مناطق روستايي کمتر شده است، افزود: مهاجرت گسترده به شهرها يک پديده جهاني است اما در ايران يک معضلي وجود دارد که پسران و مردان به دنبال کار به شهرها مي آيند و تقريبا اکثر آنها ديگر برنمي گردند و دختران نيز علاوه بر نبود فرصت هاي ازدواج، حتي فرصت اشتغال نيز ندارند.

:

وي تصريح کرد: البته پسرهايي که براي کار و تحصيل به شهر مي روند، ديگر رغبتي براي حضور در روستاي محل زندگي خود ندارند و به همين منظور مذاکراتي با مسئولان کميته امداد امام خميني (ره) داشته ايم تا بتوانيم بخشي از مشکلات اين دختران بازمانده از ازدواج را حل کنيم.

مولاوردي با بيان اينکه آمار دقيقي از دختران بازمانده از ازدواج در کشور نداريم، گفت: ما وظيفه داريم اين مسائل و معضلات را شناسايي کنيم و آنچه که نيازمند اقدام فوري است را پيگيري کنيم.

:

معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده با بيان اينکه حساسيت سازي و شناسايي ظرفيت دستگاههاي اجرايي را از ديگر وظايف اين معاونت عنوان کرد و افزود: از اين طريق برنامه هاي مشترکي مي توانيم با کميته امداد و معاونت توسعه نيروي انساني و مناطق محروم رياست جمهوري داشته باشيم تا مشکل اين افراد مورد ارزيابي قرار گيرد و پس از آن چاره انديشي شود. وي خاطرنشان کرد: وجود دختران بازمانده از ازدواج در کشور به اين معنا نيست که رغبت يا گرايش به ازدواج در آنها وجود ندارد بلکه بايد زيرساخت ها مثل اشتغال و مسکن جوانان فراهم شود، تا آنان نيز تن به ازدواج دهند و کشور نيز به طور قطع از اين وضعيت خارج خواهد شد.

:

مولاوردي ادامه داد: در صورتي که کشور از وضعيت رکود اقتصادي خارج شود، به مرور زمان بسياري از مشکلات براي تامين زيرساخت هاي موردنياز ازدواج جوانان نيز حل مي شود.

وي تاثير رسانه ها در ترويج و ترغيب جوانان به امر ازدواج را خيلي بسيار موثر دانست و گفت: اما بايد زيرساخت ها به موازات ايفاي نقش که دستگاههاي اجرايي در اين امر مهم فراهم شود.

:

تنها راه پيش روي دختران به دليل نبود فرصت شغلي ادامه تحصيل است

معاون رئيس جمهوري در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به سرمايه گذاري هاي انجام شده در زمينه آموزش و تحصيل دختران، اکنون دختران تحصيلکرده بسياري آماده اشتغال و خدمت به جامعه هستند اما به دليل نبود فرصت هاي اشتغال تنها راه پيش روي آنها ادامه تحصيل است و ما بايد جوابگوي سرخوردگي ناشي از پاسخ ندادن به اين انتظار باشيم.

:

وي اظهار کرد: هم اکنون شاهد افسردگي در دختران به علت هاي مختلف و مهمتر از همه بيکاري هستيم که موجب گرايش آنها به سوي اعتياد شده است.

معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده اضافه کرد: دختران روستايي اغلب تحصيلکرده هستند و دختران بازمانده از تحصيل نيز شناسايي شده اند و ما پيگير امر تحصيل آنها از طريق دستگاه هاي مرتبط هستيم.

:

وي ابراز اميدواري کرد با حمايت بيشتر مسئولان اجرايي کشور و متوليان امر بتوانيم با ايجاد زيرساخت هاي مهم اقتصادي، زمينه ها را براي ازدواج جوانان فراهم کنيم تا ديگر شاهد معضل و مشکل اساسي در حوزه ازدواج در کشور نباشيم. براساس آمار سازمان ثبت احوال کشور، طي 6 ماهه نخست امسال 368 هزار و 205 واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسيد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2،7 درصد افزايش دارد.

./.

توییت بینا

0:00 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

0:00 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

0:00 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

0:00 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

0:00 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

0:00 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

0:00 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

0:00 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

0:00 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

0:00 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

0:00 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

0:00 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

0:00 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

0:00 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

0:00 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

0:00 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

0:00 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

0:00 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

0:00 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

0:00 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید