امروز: جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰ Friday, 24 September 2021

ناصری: اعتماد عمومی به دلیل عملکرد سال‌های گذشته، آسیب دیده است

ناصری: اعتماد عمومی به دلیل عملکرد سال‌های گذشته، آسیب دیده است

 

یک عضو بنیاد باران با بیان اینکه “اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها یک برنامه حکومتی است”، اظهار کرد: به دلیل نوع عملکرد مسئولان در سال‌های گذشته در حوزه اجرایی و غیراجرایی، اعتماد عمومی جامعه آسیب‌پذیر شده است.

 

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینا نیوز : عبدالله ناصری در گفت‌وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه “با وجود تمام تبلیغات و توضیحات کارشناسی مسئولان درباره لزوم انصراف از دریافت یارانه نقدی، باور اجتماعی این امر را نپذیرفت”، افزود: میزان ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت یارانه نقدی می‌تواند هشداری برای حکومت باشد زیرا این امر نشان داد که اعتماد مردم به جامعیت حکومت آسیب دیده است.

 

 
وی خاطرنشان کرد: پرونده فساد مالی سه هزار میلیاردی به لحاظ تأثیرات اجتماعی آن، بسیار مهم بود که باید مسئولان مربوطه به این مسأله بصورت جدی وارد می‌شدند اما این اتفاق نیفتاد و این مسأله تأثیرات خود را بر افکار عمومی باقی گذاشت. همچنین سایر تخلفات و سوءاستفاده‌های مالی یا حضور نفر دوم دولت قبل که اتهامات زیادی متوجه اوست، موجب شده که اعتماد جامعه از بین برود. اکنون عده‌ای از مرفهین جامعه معقتدند که باید یارانه را دریافت و خودشان آن را صرف مسائل خیریه کنند.

 

 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به اینکه “اعتماد بر اساس رابطه سازماندهی شده و معنادار دوسویه شکل می‌گیرد”، تصریح کرد: جامعه باید باور کند که عملکرد دستگاه‌های حاکمیتی بصورت صحیح و شفاف است، در حالی که در بسیاری از مسائل مردم نامحرم تلقی شدند و اطلاع‌رسانی درستی در این باره به مردم نشد و همین امر موجب شد که اعتماد عمومی کاهش یابد.

 

 
ناصری با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در مجلس در روز استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دولت قبل، اظهار کرد: نوع ادبیات مسئولان نیز در کاهش اعتماد عمومی کاملاً مؤثر بوده است. اتفاقات آن روز و تقابل رئیس قوه مجریه با رئیس قوه مقننه اعتماد عمومی را خدشه‌دار کرد. باید این نکته را بپذیریم که اینگونه نبود کسانی که از دریافت یارانه انصراف ندادند توصیه رئیس دولت را نپذیرفته‌اند، بلکه آنها توسعه حکومت را نپذیرفتند زیرا بحث هدفمندی یارانه‌ها یک بحث ملی و فرا دولتی است و کل حکومت درگیر آن است.

 

 
این عضو بنیاد باران همچنین خاطرنشان کرد: مردم احساس می‌کنند که یارانه را از کل حکومت دریافت می‌کنند در حالی که برخی تفکرات مخالف دولت اینگونه دامن می‌زنند که رئیس دولت در میان افکار عمومی مرجعیت ندارد.

 

 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: البته برنامه‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی دولت نیز در این مرحله ناپخته و عجولانه بود و باید سازوکار مناسبی فراتر از قوه مجریه ساماندهی می‌شد تا مردم با واقعیات جامعه آشنا شوند و همچنین توجیه شوند که درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها در کدام بخش‌ها هزینه می‌شود.

 

 
ناصری در پایان اظهار کرد: میزان ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت یارانه نقدی نشان می‌دهد که پیش‌بینی دولت در این زمینه درست نبود و به نظر من باید بررسی جامعه‌شناسی و روان‌شناسی درباره کاهش اعتماد مردم به حکومت انجام شود زیرا این مساله یک هشدار جدی برای مسئولان است.

 

 
انتهای پیام

 

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید