امروز: شنبه، ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳ Saturday, 23 October 2021

نعیم قاسم: داعش برندی آمریکایی است/ خطر اصلی اسرائیل است

نعیم قاسم: داعش برندی آمریکایی است/ خطر اصلی اسرائیل است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی عنوان داشت: داعش برندی آمریکایی است که از سوی واشنگتن حمایت می‌شود و ماموریت اول آن تقسیم و تجزیه منطقه است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با مصطفی حسین، از نمایندگان سابق پارلمان لبنان و هیاتی از مرکز اسلامی ارشاد در خصوص آخرین تحولات داخلی، منطقه‌ گفت: در لبنان دستاوردهای امنیتی مهمی در وارد کردن ضربه‌های مهلک به تروریسم تکفیری رقم خورد و علت این دستاوردها، فعالیت گسترده ارتش و دستگاه‌های امنیتی و همکاری آن‌ها و فضای سیاسی یکپارچه در لبنان بوده است.

وی افزود: با این وجود برخی در مواضعشان با دستپاچگی عمل می‌کنند و در تلاشند تا با مطرح کردن سخنان تحریک آمیز افکار عمومی را برای آزار رساندن به مقاومت تغییر دهند اما در همین حال می‌دانند زمانی که داعش لبنان را هدف قرار دهد نوبت آن‌ها نیز فرا می‌رسد.

 

معاون دبیرکل حزب الله گفت: ما می‌خواهیم آنچه که در عراق رخ می‌دهد و هدفی که داعش در تمام منطقه دنبال می‌کند، مورد بررسی قرار گیرد تا بحران آفرینان مجددا در دام تحلیل‌های اشتباه و امیدهای واهی خود نیافتند و آنچه که به دلیل مواضعشان در سوریه و پیوستن به جبهه تخریب سوریه برایشان رخ داد تکرار نشود.

 

نعیم قاسم عنوان داشت: داعش برندی آمریکایی با نظارت و رهبری واشنگتن است و اولین ماموریت آن تقسیم منطقه و غوطه‌ور کردن آن در فتنه‌ها، جنگ‌ و آشوب‌ است که پیامدهای آن مثل روز روشن است و هر کس که گمان می‌کند می‌تواند از داعش آنطور که می‌خواهد بهره کشی کند دچار توهم شده است. کسانی که داعش را به حرکت واداشته‌اند بهای سنگین خواهد پرداخت.

معاون نصرالله گفت: تنها راه حل، همکاری میان ما به عنوان گروه‌های ملی و اسلامی است تا کشور خود را به دور از تنش‌ و مانع تراشی‌ها بسازیم و در آن هنگام ما عرصه را بر داعش و امثال آن تنگ خواهیم کرد و کشور را از رویاها و خطر داعش حفظ می‌کنیم.

 

وی افزود: تکفیری‌ها به توجیه اقدامات جنایت کارانه خود در لبنان احتیاجی ندارند، همانطور که به توجیه رخدادهای “الضنیه”، اردوگاه شهر البارد، طرابلس، سوریه و عراق نیاز نداشتند. طرح آن‌ها مبتنی بر این است که هر کس جز خودشان را با بریدن سر و آواره کردن مردم و تحمیل باورها و تصمیماتشان کنار بزنند.

 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: لبنان نیاز دارد تا رئیس جمهور خود را انتخاب کند و تنها راه دستیابی به توافق است و هر راه دیگری جز این صرفا وقت تلف کردن است.

 

وی گفت: متاسفانه برخی فراموش کرده‌اند که اسرائیل بزرگترین خطر بوده و علت تمام مشکلات در منطقه ما است. اینکه دست به جنایت علیه بشریت در حق مردم فلسطین می‌زند و هیچ مانع بین‌المللی در این خصوص وجود ندارد و این امر نشان می‌دهد که مقاومت تنها راه حلی برای حفظ کرامت و دستاوردهای کشورمان است و سر گرم شدن به امور دیگر به نفع اسرائیل است. ما باید برای مقابله با طرح آمریکایی اسرائیلی تکفیری یک دست باشیم.

 

انتهای پیام

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید