امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۸ Saturday, 9 December 2023

نفوذ نیترات فاضلاب در شبکه آبرسانی پایتخت

نفوذ نیترات فاضلاب در شبکه آبرسانی پایتخت

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: یکی از جدی ترین مشکلات عدم تکمیل شبکه فاضلاب پایتخت، نفوذ نیترات موجود در فاضلاب به شبکه آبرسانی است.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، رحمت الله حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۹ هزار کیلومتر لوله کشی فاضلاب برای پایتخت پیش بینی شده بود که تا کنون ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به بهره برداری رسیده است، گفت: برای سال ۹۳ ، احداث هزار کیلومتر از شبکه فاضلاب پیش بینی کرده ایم که این رقم در سال گذشته ۷۰۰ کیلومتر بود.
:
وی با بیان اینکه در جلساتی که با مسئولان آب و فاضلاب داشتیم یکی از دغدغه آنها ممنوعیت فعالیت در مقاطعی از سال بود، افزود: اواخر اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروز، ایام سوگواری محرم، اواخر شهریور تا اواسط مهرماه و ایام خاص امکان فعالیتهای عمرانی در خصوص توسعه شبکه فاضلاب وجود ندارد که مهمترین درخواست شرکت آب و فاضلاب به حداقل رساندن این محدودیتهاست تا کار با سرعت بالا پیشروی کند.
:
رئیس کمیسیون سلامت شهر تهران ادامه داد: به جز محدودیتها و فصل بارندگی برخی از مشکلات مانند بدهی هایی که شرکت آب و فاضلاب به شهرداری مناطق دارد سبب توقف فعالیت می‌شود که ما در این زمینه با برگزاری جلسات مشترک تلاش کردیم بین شهرداران مناطق و آب و فاضلاب تفاهم بیشتری ایجاد کنیم. همچنین برای ایمنی عابران پیاده گودبرداری تا اتمام عملیات در کوتاه ترین زمان انجام شود.
:
حافظی با اشاره به اینکه افزایش چشمگیر تعرفه های دریافتی از شرکت فاضلاب در یکی از جلسات علنی شورا بررسی شد گفت: این تعرفه ها نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر افزایش را نشان می داد که با مصوبه شورا همان قیمت های سال گذشته اعمال خواهد شد. همچنین بدهی به شهرداری سبب توقف فعالیت های عملیاتی شده بود که شورا به عنوان حکم و داور تلاش کرد این گونه مشکلات را مدیریت کند و احتمال دارد این مطالبات میان شرکت فاضلاب و شهرداری به صورت تهاتر پرداخت شود.
:
وی با بیان این که یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در خصوص عدم توسعه شبکه فاضلاب با آن روبرو هستیم نفوذ نیترات موجود در فاضلاب به آبهای زیر زمینی است، گفت: به دلیل فرسودگی شبکه آب رسانی در برخی از نقاط پایتخت ممکن است این نیترات به آب لوله کشی نفوذ کرده و هرچند وقت یک بار مشاهده می کنیم آب برخی مناطق به نیترات آلوده شده است. همچنین فاضلاب می تواند باعث ایجاد حفره هایی در زیر زمین شود و برخی از نشست هایی که در برخی از خیابان ها می بینیم ناشی از نشت فاضلاب است. همچنین احتمال انتقال سایر آلودگی ها هم وجود دارد به خصوص آلوده شدن آبهای زیرزمینی.
:
رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه با تعامل می توان سرعت تکمیل شبکه فاضلاب را بالا برد گفت: تکمیل شبکه فاضلاب باعث کاهش هزینه های دولت و شهروندان می شود و اگر با همین ظرفیت و بدون ایجاد مشکلات جدید شبکه تکمیل شود تا ۴ – ۵ سال آینده شبکه فاضلاب پایتخت تکمیل خواهد شد.
:
وی ادامه داد: با تلاشهایی که انجام شده بسیاری ازمزارع جنوب پایتخت که پیش از این با شبکه فاضلاب آبیاری می شد با آب سالم آبیاری می‌شود و استانداری با حساسیت بسیاری این موضوع را پیگیری می‌کند.
:
رئیس کمیسیون سلامت شورا در خصوص انتشار کلیپ کوتاهی در شبکه های مجازی که با وارد کردن یک یون الکترونیکی به داخل آب تهران میزان آلودگی آن را نشان می داد گفت: من این کلیپ را ندیده ام اما اینگونه آزمایشات مرجع علمی و استانداردی برای نشان دادن سلامت آب نیستند، زیرا آزمایشات آب چارچوب های علمی خود را دارد.
:
حافظی اضافه کرد: سازمان میادین میوه و تره بار که در دو سال گذشته استانداردهای مواد پروتئینی و میوه های عرضه شده در این میادین را به صورت دایم پایش می کرد قرار است پایش آب را نیز در دستور کار خود قرار دهد. بنابراین می توان پس از تکمیل گزارشات این سازمان در خصوص سلامت آب در فصل تابستان در این رابطه اظهار نظر کرد.
:
انتهای پیام ./.

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین