امروز: پنج شنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۶ Thursday, 25 July 2024

نگرانی وزیر بهداشت از بودجه سلامت

نگرانی وزیر بهداشت از بودجه سلامت

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در تشریح آخرین اقدامات انجام شده در طرح تحول سلامت و میزان رضایت‌مندی بیماران از این طرح،‌ گفت: اکنون برای ارایه آمار و ارقام و میزان رضایتمندی بیماران کمی زود است، در این زمینه مرکز تحقیقات ملی سلامت را مامور کردیم تا این مهم را مورد ارزیابی قرار دهد. بنابراین پس از جمع‌آوری این آمار تا دو ماه آینده نتایج آن مشخص شود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، هاشمی ادامه داد: البته در نظرسنجی‌ که از سوی یکی از رسانه‌ها به صورت محرمانه صورت گرفته و نتایج آن به دولت گزارش شده بیش از 40 درصد از بیماران از اجرای این طرح رضایتمندی خود را اعلام کردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: گاهی گزارشات نمایندگان از اجرای طرح نظام سلامت در بخش‌های مختلف کشور میزان رضایتمندی یا عدم رضایتمندی اجرای این طرح را مشخص می‌کند، زیرا نمایندگان مجلس وسیع‌ترین ارتباط را با مردم دارند که در این میان با توجه به گزارش‌های نمایندگان تاحدودی این طرح رضایتمندی را بین بیماران ایجاد کرده است.

هاشمی با یادآوری برخی ایرادات در طرح نظام سلامت،‌ افزود: طبیعی است که برخی نواقص در اجرای این طرح وجود دارد؛ یکی از مهم‌ترین مشکلات در اجرای این طرح آن است که سطح توقع عمومی بسیار افزایش پیدا کرده و از سویی دیگر شرایط خزانه هم مشخص است؛ لذا ما بخشی از اهدافی که گمان می‌کردیم تا این زمان بتوانیم انجام دهیم هنوز محقق نشده است.

وی به خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: به تعبیری دیگر شاید ما به عنوان متولیان وزارت بهداشت که داخل سیستم هستیم کاستی‌های موجود این طرح را بیشتر احساس کنیم؛‌ اما به هر صورت می‌توان این نوید را داد که در تلاش هستیم تا ماه‌های آینده بتوان با سرعت بیشتری حرکت کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره برخی انتقادات نسبت به کمبود اعتبار در این طرح و پیش‌بینی وی از اختصاص اعتبارات در بودجه سال آینده به حوزه سلامت،‌ افزود: تصمیم‌گیری نهایی در میزان اختصاص اعتبارات بر عهده مجلس است و این مهم به تشخیص نمایندگان بستگی دارد.

هاشمی تاکید کرد: گمان می‌کنم شرایط مردم حکم می‌کند که همه قوا به موضوع سلامت جامعه و کاستی‌ها و مشکلات موجود حوزه سلامت، توجه ویژه‌ای داشته باشند و نباید این‌گونه تصور کرد که مشکلات این بخش در طول یکسال رفع می‌شود، زیرا لازم است سال‌ها برای اجرای درست طرح تحول سلامت تلاش شود تا این طرح بتواند خود را به استانداردهای منطقه برساند.

وی تصریح کرد: اگر پراکنده‌کاری صورت نگیرد خواهیم توانست حداقل یکی از حوزه‌های بهداشت و درمان یعنی بخش سلامت و بیمه‌ها را اصلاح کنیم و اقدامات اثربخشی انجام دهیم.

هاشمی با بیان اینکه چنین نگرانی از بابت میزان اختصاص بودجه در سال آینده وجود دارد، تصریح کرد: این نگرانی نه تنها برای اختصاص اعتبارات در سال آینده است بلکه برای تحقق بودجه در سال جاری نیز وجود دارد؛ زیرا ما در رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف اعداد و ارقامی را اعلام کرده‌ایم که اگر تحقق نیابد می‌تواند موجب سرخوردگی در جامعه ‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره توجه ویژه رئیس جمهور به حوزه سلامت، تاکید کرد: اطمینان دارم که حوزه سلامت یکی از دغدغه‌های مهم رییس جمهور است. بنابراین گمان می‌کنم در بودجه سال 94 پیش‌بینی لازم خواهد شد. امید است مجلس هم از عملکرد وزارت بهداشت راضی باشد و در قالب بودجه سال آینده این وزارتخانه را یاری کند.

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین