امروز: یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۹ Sunday, 21 July 2024

هشدار ایران به داعش و حامیان این گروه تروریستی

هشدار ایران به داعش و حامیان این گروه تروریستی

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به قرار داشتن اتاق فرماندهی جنگ‌های نیابتی منطقه در کاخ سفید و نقش برخی مجریان منطقه‌ای آن از جمله عربستان گفت: در صورت تهدید کشورمان توسط تروریست‌ها قطعا با آنها و حتی حامیانشان برخورد جدی خواهد شد.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، سردار مسعود جزایری درباره اقدامات گروه تروریستی داعش در عراق گفت: بخشی از سرریز تعدادی از گروه‌های تروریستی که از سالهای قبل در منطقه و به خصوص طی دو سه سال اخیر در سوریه سازماندهی شده بودند، امروز در عراق حضور یافته اند.حضور تروریستها در عراق را باید مبتنی بر برنامه جامعی دانست که توسط قدرت‌های مطرح جهانی و وابستگان به آنها طراحی شده است که در رأس این قدرت‌ها آمریکا قرار دارد.

 

وی ادامه داد: مسأله تروریسم با هیأت حاکمه آمریکا ارتباط مستقیمی دارد، و در چارچوب سیاستها و منویات درازمدت، میان مدت و کوتاه مدت رژیم صهیونیستی است.در این زمینه متأسفانه بعضی از کشورهای اروپایی و اذناب آمریکا در منطقه هرکدام به شکلی ایفای نقش می کنند و هریک مأموریت‌های جداگانه ای دارند که طی این سالها در منطقه شاهد آن بوده ایم.

 

جزایری خاطرنشان کرد: در سوریه بارها ایفای این نقش مشاهده شد و متأسفانه امروز یکی از کشورهای مهم و دارای تمدن قدیمی، و دارای یک پیشینه ارزشی به نام عراق، دستخوش این اتفاقات ناگوار شده است.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ادعاهای آمریکا مبنی حمایت از دولت عراق در مقابله با داعش، اظهار داشت: همه اسناد و مدارک و شواهد حاکی از حضور آمریکایی‌ها در رأس تروریسم منطقه است؛ این حضور را ما در لبنان دیدیم، در قضایای مربوط به غزه هم کاملا واضح بود، هم اکنون نیز در افغانستان این حضور به خوبی دیده می شود؛ در سوریه هم بدون تردید باید جنگ تروریستی در این کشور را جنگی نیابتی توسط آمریکا دانست، و در عراق هم همینطور است.

 

وی ادامه داد: علت اصلی این حضور این است که در آرمان‌های آمریکایی باید جلوی پیشرفت اسلام گرفته شود،.در این آرمانها باید جلو رشد اسلامگرایی مبتنی بر آموزه‌های انقلاب اسلامی و اسلام ناب گرفته شود. آمریکایی ها در این کار تبحر دارند و گاهی به صورت وارانه و غیر مستقیم عمل می‌کنند، یعنی در همان لحظه‌ای که در حال خنجر زدن به قلب یک کشور هستند، ممکن است با دست پر از گل وارد شوند. این کار را باید از جمله مهارتهای شیطانی هیأت حاکمه آمریکا و صهیونیستها به حساب بیاوریم.حضور در عراق اقدامی فریبنده به هدف امتیاز گیری است.

 

جزایری در ادامه گفت: سیاست کلان آمریکایی‌ها، ایجاد خاورمیانه جدید است. آمریکا و صهیونیزم جهانی به اشکال مختلف تلاش می کند تا نقشه خاورمیانه را عوض کنند و در چارچوب اهداف خودش قرار دهند؛ بنابراین سعی کردند با یورش به لبنان و غزه و سوریه این اتفاق شکل بگیرد؛ ولی خوشبختانه با مقاومتی که صورت گرفت آمریکایی‌ها در این کار ناکام ماندند، ولی این‌بار از عراق شروع کردند و مطمئنا آمریکا در آینده از مناطق دیگر هم وارد خواهد شد.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین افزود: آمریکا در راستای سیاستهای منطقه ای خودش هرچقدر که بتواند تلاش می کند. این تلاش ممکن است منجر به تخریب زیرساختهای یک یا دو کشور شود و یا منجر به قتل و خون ریزی و کشتار مردم بیگناه شود، ولی آمریکایی ها ابایی از این کار ندارند. ما مردم منطقه باید دقت لازم را داشته باشیم؛ شناخت تحرکات آمریکا، ابر سرمایه داری جهانی و صهیونیزم بین الملل فوق العاده مهم است و ما باید درک روشنی از ریشه‌ها و علل اصلی این گونه تحرکات را داشته باشیم و به خوبی بفهمیم که گروه‌های تروریستی تکفیری بعثی شبیه داعش، و امثال آنها از کجا آمده اند و این پدیده‌ها چگونه و با چه پشتوانه‌ای و چه منابعی و حمایت چه کشورهایی در منطقه شکل گرفته اند و آبشخور کشورهای حامی گروه های تروریستی در منطقه کجا است؟

 

جزایری خاطرنشان کرد: در اینگونه جنگ‌های نیابتی مسأله‌ای بنام هدایت، مدیریت عالی و اتاق فرماندهی و کنترل مرکزی وجود دارد که ما معتقدیم این در آمریکا و کاخ سفید است.مجریان منطقه‌ای این جنگ‌ها نیز برخی عوامل منطقه‌ای مانند عربستان سعودی هستند. نقش آفرینی کشورهای منطقه در جنگ‌های نیابتی به شکل‌ها و تاکتیک‌های مختلف صورت می گیرد. گاهی از طریق اعزام نیرو، گاهی از طریق سلاح و تجهیزات و گاهی هم از طریق اطلاعات و راه‌های مختلف، نقش‌ها ممکن است در زمان های مختلف تغییر کند ولی رصد این نقشها کار مشکلی نیست.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به عراق در مقابله با تروریسم گفت: جمهوری اسلامی ایران در درجه اول وضعیت منطقه را رصد می‌کند، و این رصد در سوریه و سایر مناطقی که اتفاقات بدی در آنجا روی داد، انجام شد . با توجه به رصد و اشراف اطلاعاتی که بر اوضاع و احوال داریم، نکات استراتژیک خودمان را با مسؤلان این مناطق و کشورها در میان می گذاریم.در مورد عراق معتقدیم که خوشبختانه با توجه به حضور مردم در عرصه دفاع، و توجه ویژه‌ای که دولت منتخب عراق در زمینه تاکتیکهای دفاعی پیدا کرده است؛ دولت و مردم عراق قادر هستند در برابر این هجمه‌ای که صورت گرفته مقاومت کنند.

 

جزایری گفت: متأسفانه اتفاقات بدی در ابتدا رخ داد؛ مسأله عراق به ماه‌ها قبل باز می گردد و زمانی که این گروه تکفیری تروریستی از بخشهایی از سوریه به شمال عراق وارد و مستقر شد و در روزهای اخیر به ناگهان برخی مناطق و استانهای عراق را در اختیار گرفتند.

 

وی در ادامه تأکید کرد: اگر به لحاظ نظامی مسأله را بررسی کنیم، اهمیت خاصی برای آن قائل نیستیم؛ ولی نفوذ بیگانه سبب شد که بی توجهی و یا کم توجهی‌هایی صورت بگیرد، لذا این گروه تروریستی داعش توانست بر بخشهایی از مناطق شمالی عراق مستولی شود.

 

سردار جزایری با اشاره به حضور دولت و مردم عراق در صحنه با توجه به فراخوان‌ها و حضور علمای شیعه و اهل سنت، گفت: مردم عراق در صحنه حضور یافتند و آمادگی دارند که از کشور و شهرهای خودشان دفاع و بیگانه را بیرون کنند؛ خوشبختانه این اهتمام نزد مردم عراق وجود دارد و آنان روی دشمن شناخت دارند؛ مردم عراق می‌دانند آبشخور کسانی که به بعضی استانها حمله می کنند و تحت اشغال در می‌آورند، کجا است.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلحبا بیان اینکه مقاومت مردم عراق سبب می شود که تروریستها راهی جز گریز نداشته باشند افزود: بین دولت عراق و دولت جمهوری اسلامی ایران از گذشته تا امروز مراودات قابل توجهی برقرار بوده است؛ و این مراودات در جنبه‌های مختلف بوده و ادامه خواهد داشت.

 

وی همچنین افزود: طبیعتا مراودات ما در عرصه‌های دفاعی، امنیتی و عرصه هایی که به حفظ امنیت و پایداری مرزها کمک می کند خواهد بود و چنانچه دولت و مردم عراق در این شرایط احساس نیاز داشته باشند، حتما جمهوری اسلامی ایران به آنها کمک خواهد کرد.

 

جزایری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان بزرگ ترور و تروریسم است، اظهار داشت: قطعا ما با تروریستها و پدیده تروریسم در منطقه برخورد می کنیم. ما در مورد سوریه هم اعلام کردیم که اجازه نمی دهیم کشورهای خارجی و بیگانه ها و تروریست‌های وابسته به سرویس‌های خارجی بر سوریه حاکم شوند، و اجازه نمی‌دهیم برخلاف میل مردم، دیگران بیایند برای دولت و مردم سوریه تعیین تکلیف کنند؛ قطعا در مورد عراق هم همین رویه را خواهیم داشت. اینگونه نیست که کشورهای خارجی و بیگانه و کسانی که به این منطقه چشم طمع دارند و به دنبال برپایی نقشه ای جدید برای منطقه هستند بتوانند هر اتفاقی را که بخواهند رقم بزنند؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران قاطعانه اعلام می کند که مخالف هرگونه اقدامات تروریستی است و موافق برقرار حکومت مردم بر مردم و دموکراسی است.

 

وی با بیان اینکه انتخابات عراق باید محترم شمرده شود و آرای مردم صیانت شود اظهار کرد:صیانت از آرای مردم یعنی مبارزه و مقابله با تروریستهایی که به دنبال تجزیه عراق هستند.تجزیه عراق به نفع هیچ کس حتی کشورهایی که حامی تروریستها هستند، نیست.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در ابتدای قضایای مربوط به سوریه، ما بر اساس اسناد و مدارکی که در اختیار داشتیم صراحتا و بارها اعلام کردیم که سرریز تروریستها دامن کشورهای صادر کننده را خواهد گرفت. تردید نداشته باشید که این اتفاق هم در اروپا و هم در آمریکا و هم در سایر کشورهای منطقه که در حال حمایت همه جانبه هستند ، رخ خواهد داد.

 

جزایری تأکید کرد: در آینده شاهد اتفاقات ناگواری در اینگونه کشورها خواهیم بود؛ لیکن تاریخ گواهی خواهد داد که جمهوری اسلامی ایران هشدار لازم را داد.مطمئنا تروریستهایی که به عراق و سوریه صادر کردند و تروریستهایی که جان و مال و ناموس مردم را مورد تعرض قرار دارند، برگشت خواهند داشت و این برگشت دولت‌های حامی خودشان را حتما تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

وی درباره پیشنهاد آمریکا به ایران برای همکاری در مقابله با تحرکات گروه داعش گفت: این پیشنهاد برای ما خیلی مبهم است. علت ابهام این است که سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد عراق کاملا مشخص است. ما مقابله و مبارزه با تروریسم را یک اصل می دانیم. عدم دخالت بیگانه در کشور عراق را هم یک اصل می دانیم. ما خواهان دفع تجاوز به عراق هستیم.آمریکایی‌ها به دنبال چه چیزی در منطقه هستند؟ براساس کدهایی که از مقامات آمریکایی در همین قضایای اخیر داریم؛ این برداشت حاصل می شود که آمریکایی‌ها به دنبال بازگشت مجدد به صحنه تصمیم سازی و تصمیم گیری برای عراق هستند.مهمترین کمکی که آمریکایی ها می‌توانند به این صحنه بکنند، عدم حمایت از تروریست ها و عدم حمایت از کشورهایی است که در منطقه به تروریستها کمک می کنند.برداشت ما این است که آمریکایی ها بدنبال دریافت امتیازات جدیدی در عراق هستند.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر آمریکا در این گفتارش صادق است، نیازی به همکاری با جمهوری اسلامی ایران ندارد. این اتفاقی را که عرض کردم، رقم بزند و شواهد آن رؤیت شود، تا در مرحله بعدی تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

 

جزایری درپاسخ به این سوال که آیا آمریکایی ها برداشت جدید یا تلاش جدیدی برای تدوین دوباره ساختار سیاسی در عراق در راستای تامین منافع خود در منطقه هستند؟ اظهار داشت: آنجه که آمریکایی‌ها در جنگ عراق بدنبال آن بودند با حضور مردم و علما از اهل سنت و شیعه و با استقرار یک دولت مردمی نقش برآب شد؛ آمریکایی ها برای عراق نقشه های دراز مدتی در سر داشته، و تلاش می کنند آن نقشه ها را پیاده سازی بکنند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه روند قضایا و جریانات در عراق بعد از جنگ 2003 دچاریک تغییر اساسی شد. همه چیز حاکی از آن است که آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند این تغییر را که درجهت استقلال دولت و ملت عراق است و درجهت رشد و پویایی و آزادگی جامعه عراق است، مجدد بازگردانند و در ریلی قرار دهند که خودشان می خواهند.

 

معاون رییس ستاد کل نیروهای مسلح درپاسخ سوالی درباره تاثیر حضور تروریست‌های داعش در مرز سوریه و عراق و تاثیر آن بر اوضاع میدانی در سوریه و نیاز به وجود یک اتاق عملیات مشترک عراقی و سوری حتی با کمک ایران برای مقابله با این گروه تروریستی گفت: خوشبختانه روند قضایای نظامی در سوریه، همانطور که پیش بینی می شد به نفع دولت و مردم سوریه درحال رقم خوردن است؛ البته دشمن همه تمهیدات خودش را بکار می برد و سعی می کند نیروهایی را که در سوریه دارد، به نوعی به عراق وصل بکند.

 

جزایری افزود: ما قضایای نظامی سوریه را به نفع دولت و مردم سوریه و روبه جلو می بینم، و مطمئنا ترویست ها چاره ای جز فرار از منطقه و سوریه نخواهند داشت.

 

وی ادامه داد: به نظر می آید همین تمهیدات نظامی و یک مقابله تمام عیار توسط دولت عراق خواهد توانست نیروهای تروریستی را که از سوریه یا سایر مناطق وارد عراق شده اند؛ در یک حلقه و منگنه قرار دهد، و مطمئنا دولت عراق می تواند به تنهایی از این مشکل عبور کند.

 

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات ما از عراق حاکی از آن است که چنانچه دولت به خوبی و به سرعت نیروهای مردمی را سامان دهد ، با کمک ارتش و جامعه اطلاعاتی عراق خواهد توانست انشاء الله این چالش و بحران را با موفقیت پشت سر بگذارد؛ البته باید این احتمال را هم داشته باشیم که عراق برای این موفقیت و عبور از بحران ممکن با هزینه هایی مواجه شود. این هزینه ها، هزینه های مادی و معنوی خواهد بود. متاسفانه تروریست ها ودشمن تلاش می کند تا اقدام به ایجاد یک زمین سوخته بکنند.

 

جزایری در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی از مدت زمان لازم برای رهایی عراق از تروریست های داعش گفت: من فکر می کنم با توجه به حمایت های خارجی که از این جنگ نیابتی تروریستی صورت می گیرد؛ نمی توانیم یک زمان کوتاه را برای دفع این بحران پیش بینی کنیم؛ لذا فکر می‌کنم که دولت و ملت عراق باید این آمادگی را درخودشان فراهم بیاورند که با این دشمن وابسته به بیگانه، به خوبی مبارزه کنند. تصور دیگر من این است که اگر عراق بتواند این بحران و چالش را پشت سر بگذارد؛ با یک تجربه گران سنگ از این جنگ نیابتی و این اتفاقات سوء که به عنوان مقدمه این جنگ برایش پیش آمده؛ می تواند روزهای آینده و سالهای آتی را با سرعت بهتر و با هوشیاری و هوشمندی بهتری انشاء الله طی کند.

 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح درپاسخ به این سوال که آیا ایران می تواند به عراق در زمینه چگونگی بسیج داوطلبانه مردمی برای مقابله با داعش مشورت دهد؟ گفت: جمهوری اسلامی ایران در مراوداتی که با مسؤولان عراقی داشته و دارد، اعلام کرده که آماده است تا همه تجریبات موفق خودش را در زمینه دفاع در برابر تهاجمات گوناگون که علیه ما صورت گرفته است؛ در اختیار دولت و ملت عراق قرار دهد.

 

وی همچنین افزود: اصولا ما معتقد به دفاع همه جانبه و مردمی هستیم. نسخه شفابخش مقاومت، حضور مردم در صحنه و عرصه است. زمانی که مردم در کنار نظامیان در سوریه وارد شدند؛ ناگهان اوضاع سوریه به نفع مقاومت رقم خورد. این اتفاق در عراق هم درحال شکل گیری است. ما فکر می کنیم که عراق باید پیشتر از این بسیج مردمی خود را راه اندازی می کرد. این بسیج اعم از همه اقلیت ها و همه قومیت ها و همه مردم است. این بسیح مسائل شیعه، سنی، کرد، ترکمن و غیره را نمی شناسد بلکه مربوط به آحاد جامعه عراق است.

 

جزایری ادامه داد: حضور مردم و مقاومت مردمی قادر است هر اقدام نظامی تجاوزگرانه را دفع کند. فکر می کنم که با این پدیدهِ مردمی شدن مقاومت در منطقه، ما در سالهای آینده، منطقه را نوعی بیمه می کنیم و اجازه نمی دهیم که هر تحرک نظامی بتواند تاثیرات قابل توجهی به ناگهان از خود بجای بگذارد.

 

وی تأکید کرد: اگر در عراق این مقاومت مردمی سامان داده شده بود؛ قطعا شاهد اتفاقات عراق نبودیم و اکنون اینگونه نبود که یک گروه اندک تروریستی بتواند بیاید و یک منطقه بزرگ را به اشغال وتصرف خودش در بیاورد و به مال و جان مردم تعدی بکند.

 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما حتما به مقاومت منطقه کمک می کنیم و حتما به مقاومت منطقه هر مشورتی را که لازم باشد ارائه می دهیم و هرعلم و آگاهی و شناختی را که از پدیده ها داشته باشیم؛ در اختیار دولتها و مردم منطقه قرار می دهیم.

 

وی تأکید کرد: قطعا کشور برادر و دوست ما عراق، مشورت های ما را خواهد داشت و ما وظیفه خود می دانیم که به مردم و دولت عراق کمک کنیم. مردم عراق اعم از شیعه و سنی مسلمان هستند. ما بایستی وحدت رویه داشته باشیم.

 

جزایری ادامه داد: ما باید فهم مشخص و روشنی از دشمنی‌ها داشته باشینم و همه توان خود را روی هم بگذاریم و با دشمن بیگانه و با کسانی که زیر یوغ آنها هستد، مقابله و مبارزه کنیم وان‌شاء الله آنها را از منطقه خارج کنیم.

 

وی در پاسخ به این سؤال که برخورد با این تروریست‌ها و حامیان آنان چگونه خواهد بود و اینکه آیا ممکن است این برخورد در خاک عراق صورت بگیرد ، اظهارداشت: متناسب با شرایط ما تصمیم خواهیم گرفت، ولی برخورد ما قطعی و جدی است؛ در این زمینه کمترین ابهام و تردیدی نداریم، و قطعا اجازه نمی‌دهیم که آنها به مرزهای ما نزدیک شوند یا ورود پیدا کنند.

 

جزایری خاطرنشان کرد: اتفاقی که در عراق افتاد از روی غفلت بود، و ما معتقدیم که اگر این غفلت صورت نمی گرفت این گروه تکفیری نمی توانست چنین اقدامی رادر عراق رقم بزند.کار این گروه تروریستی تکفیری بیش از آنکه ارزش نظامی داشته باشد، مبتنی بر پشتوانه های پروپاگاندا و تبلیغات و عملیات روانی است.البته می دانید چه کسانی این زمینه را فراهم آورده اند. شما با رصد و بررسی شبکه های خارجی، حامیان تروریسم را از همین جا به خوبی می توانید پیدا کنید.

 

وی تأکید کرد: شما رسانه های آمریکایی و به خصوص انگلیسی را رصد کنید؛ شبکه بی بی سی را چه بی بی سی انگلیسی، فارسی، عربی و بعضی از شبکه های عربی مانند العربیه و الجزیره را بررسی کنید، ببینید چگونه با این مسئله برخورد کردند؛ حتی آمریکایی ها از لفظ تروریست ها درمورد این جریان وحشی خونخوار دریغ می کنند.

 

جزایری افزود: تصرفاتی که داعش تکفیری داشت قبل از اینکه اقدام نظامی باشد اقدام مبتنی بر عملیات روانی بود. همه تلاش این بود که این گروه بسیار بزرگ، گسترده و قوی جلوه داده شود؛ و این به لحاظ روانی با رسانه‌ها اتفاق افتاد. با رسانه‌هایی که یک سرشان در آمریکا و انگلیس و یک سرشان در منطقه است.

 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: اینگونه نیست که داعش از قدرت نظامی زیادی برخوردار باشد؛ لیکن باید اذعان داشت که حامیان قابل توجهی دارد، که سرانجام خودشان نیز گرفتار اقدامات تروریستی در سرزمین هایشان خواهند شد.

 

جزایری ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که برای بغداد و برخی از مناطق عراق به لحاظ نظامی و امنیتی صورت گرفته است؛ تعدی داعش به بغداد ناکام بماند.ارتش عراق خودش را به سمت شمال سوق خواهد داد و از آن طریق تروریستها را وادار به خروج خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: شواهد نظامی حاکی از آن است که خوشبختانه دولت عراق بعد از این غفلت اولیه، بر اوضاع مسلط شده است.امیدواریم که دولت عراق با کمک مردم، مانع هرگونه پیشروی بیشتر توسط تروریست‌ها شود.

 

جزایری اظهار داشت: اطلاعات میدانی ما حاکی از آن است که بعد از پیشرفت اولیه اقدامات ضد تروریستی دولت عراق به مرور جواب داده است، و پیشرفت هایی به مرور از سوی دولت، ارتش و مردم عراق در حال انجام است و پیش بینی می کنیم طی روزهای آینده پیشروی ارتش عراق چشمگیر باشد.به مرور ارتش عراق خودش را به سمت شمال سوق خواهد داد و از آن طریق تروریستها را وادار به خروج خواهد کرد.

 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح درباره نحوه کمک جمهوری اسلامی ایران به عراق گفت: برداشت عمومی ما این است که خود عراق خود قادر به دفع تجاوز است، اما در عین حال ما برادر مردم عراق هستیم و منتظریم در صورت اعلام نیاز از سوی مقامات عراقی به آنها کمک کنیم، و قطعا از کمک کردن به مردم عراق دریغ نخواهیم کرد.

 

وی در پایان تصریح کرد: بعنوان یک حرکت راهبردی، معتقدیم که مردم عراق باید اداره این وضعیت و بحران را با کمک دولت و ارتش عراق برعهده بگیرند، و در عین حال اگر نیازی باشد، جمهوری اسلامی ایران از هیچ کمکی و در هر زمینه‌ای که عراق نیاز داشته باشد دریغ نخواهد کرد؛ در هر زمینه‌ای که عراق نیاز داشته باشد، حتی هواپیماهای بدون سرنشین.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین