امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۸ Saturday, 9 December 2023

هشدار وزیر نیرو به مشترکان پرمصرف آب

هشدار وزیر نیرو به مشترکان پرمصرف آب

وی با بیان اینکه اگر آب مشترکان پر مصرف قطع شود آنها هشدار لازم را دریافت می کنند، گفت: اما اگر مصرف کننده هیچ اعتنایی به هشدارها نکند از مصرف بی رویه جلوگیری خواهیم کرد.

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌،‌  وزیر نیرو با هشدار نسبت به مشترکان پرمصرف آب در کشور، گفت: شاید ناچار شویم با تصویب دولت، جرایمی را برای مصرف کنندگان بالا داشته باشیم.
:
به گزارش مهر، حمید چیت چیان امروز در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای کار دولت یازدهم پرداخت بیش از 16 هزار میلیارد تومان بدهی‌های بخش برق مورد توجه قرار گرفت؛ با این حال در حال حاضر این بدهی ها بیشتر شده اما در لایحه حمایت از تولید و خروج از این رکود به این موضوع توجه شده و حل و فصل آن در دستور کار دولت قرار دارد.
:
وزیر نیرو اظهار داشت: هزینه های تولید برق بالا است و به همین دلیل در قانون برنامه پنجم و اصل 44 به این موضوع تاکید شد که دولت بنگاه‌ها را ملزم کند بهره وری را افزایش دهند. از سال 89 که هدفمندی اجرا شد، این موضوع به اجرا درنیامد و دولت درصدد است بتواند در این زمینه اقداماتی را انجام دهد.
:
وی با اشاره به لایحه پرداخت بدهی های صنعت آب و برق که از سوی دولت به مجلس خواهد رفت، گفت: درصدد استفاده از انرژی های تجدید پذیر مانند باد و خورشید هستیم.
:
وزیر نیرو در خصوص وضعیت مصرف آب در کشور اظهار داشت: مردم می دانند کشور با دوره خشکسالی طولانی مواجه است و در تمام نقاط محدودیت منابع آبی داریم اما تاکنون اقدامات بسیار گسترده ای از ساخت سدها و احداث شبکه های آبرسانی انجام شده است.
:
وزیر نیرو ادامه داد: با حدود 20 درصد صرفه جویی می توان بسیاری از هزینه های دولت را در بخش آب کم کرد. در حال حاضر متوسط سرانه آب شرب در کشور 250 لیتر برای هر نفر است که این میزان در کشوری مانند آلمان 159 لیتر است و این موضوع نشان می دهد الگوی مصرفی مردم به نحوی شده که منجر به هدرروی آب می شود.
:
چیت یان با اشاره به اینکه مردم در زمینه کاهش مصرف آب همکاری می کنند اما متاسفانه برخی در مصارف بالا توجه چندانی ندارند، گفت: شاید ناچار شویم با تصویب دولت جرایمی را برای مصرف کنندگان بالای آب داشته باشیم.
:
وی با بیان اینکه اگر آب مشترکان پر مصرف قطع شود آنها هشدار لازم را دریافت می کنند، گفت: اما اگر مصرف کننده هیچ اعتنایی به هشدارها نکند از مصرف بی رویه جلوگیری خواهیم کرد .
:
چیت چیان به اقدامات خوب وزارت جهاد برای تخصیص اعتبار به تغییر روش های آبیاری اشاره کرد و بیان داشت: حذف کشت های پر آب و جلوگیری از کشت برنج در برخی مناطق از جمله این اقدامات است.
:
وزیر نیرو درباره امکان استفاده از منابع آبی کشورهای همسایه گفت: در این زمینه مطالعاتی صورت گرفته و ما منتظر روشن شدن نتایج هستیم.
:
وی با اشاره به اقدامات اتاق فکر آب وزارت نیرو برای استفاده از آب مجازی، تصریح کرد: آب مجازی منابعی است که در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اما محدودیت منابع ما را وادار می کند که به این سمت حرکت کنیم.

./.

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین