امروز: شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۰ Saturday, 9 December 2023

هواپیمای ایران 140 نباید پس از 8:30 پرواز می‌کرد!

هواپیمای ایران ۱۴۰ نباید پس از ۸:۳۰ پرواز می‌کرد!

هواپیمای مدل 140 آنتونوف شرکت هواپیمایی سپاهان در حالی امروز پس از سقوط منجر به فوت 38 نفر از هموطنان‌مان شد که تیم سپاهان با همین هواپیما برای بازی مقابل گسترش فولاد به تبریز سفر کرده بود.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، رسول خوروش، سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری، با بیان اینکه به ما اعلام کرده بودند که بعد از ساعت 8:30 صبح نمی‌توان با این هواپیما پرواز کرد، گفت: در حالی امروز این اتفاق افتاده است که ما شنیدیم هواپیما ساعت 9:20 پرواز کرده است.

 

وی ادامه داد: به ما اعلام کرده بودند که به علت گرما و فشار هوا امکان پرواز بعد از ساعت 8:30 صبح کم می‌شود، یعنی ما اگر بعد از ساعت 8:30 صبح می رفتیم ممکن بود هواپیما به پرواز درنیاید. شاید آن‌ها می‌خواستند تا به موقع برسیم اما این در حالی است که پرواز چارتر در اختیار خودمان است و ما خودمان ساعت پرواز را تعیین می‌کنیم اما برای اولین بار ساعت پرواز را خود آن‌ها تعیین کردند. من از نظر فنی این مسائل را نمی‌دانم و درست نیست که در این خصوص اظهار نظر کنم.

 

سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان با ابراز تاسف از حادثه صبح امروز عنوان کرد: همه بازیکنان تیم و اعضای باشگاه سپاهان از حادثه صبح امروز ناراحت و متاسفند مخصوصا اینکه ما سه یا چهار روز قبل با خدمه این هواپیما به تبریز رفته بودیم.

 

خوروش در مورد چگونگی پروازهایشان با هواپیمای این شرکت هواپیمایی گفت: ما کلا سه پروازمان را به تبریز، کرمان و بندرانزلی در طول سال اگر نمی‌توانستیم از شرکت‌های هواپیمایی همچون ایران ایر، ماهان و… بلیت تهیه کنیم، از این هواپیما استفاده می‌کردیم.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه ممکن بود این اتفاق برای تیم سپاهان بیفتد خاطرنشان کرد: به هر حال اتفاق است و می‌افتد اما ما از این موضوع بسیار ناراحتیم. تمامی بازیکنان و کادر فنی و همچنین اعضای باشگاه سپاهان از این موضوع بسیار متاثرند و امیدواریم که غم آخر بازماندگان آن‌ها باشد.

 

سرپرست تیم فولاد مبارکه سپاهان با تاکید بر اینکه باید شرکتهای هواپیمایی‌ نسبت به این شرکت‌ها سخت‌گیرانه‌تر تصمیم‌گیری کنند، گفت: هرچند دلیل این اتفاق مشخص نیست اما شاید می‌توانستند از این قضیه جلوگیری کنند. به هر حال ما برنامه‌ای در آینده برای خانواده این عزیزان از دست رفته داریم و از صمیم قلب به آن‌ها تسلیت می‌گوییم.

 

رحمان احمدی، دروازه‌بان سپاهان اصفهان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا با اشاره به اینکه این حادثه تنها جای تاسف دارد، عنوان کرد: به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که خداوند به آن‌ها صبر عطا کند. حادثه بسیار دردناکی بود. به جز اینکه بتوانیم با آن‌ها همدردی کنیم کاری از دستمان برنمی‌آید.

 

وی در مورد اینکه ممکن بود این حادثه برای بازیکنان سپاهان رخ دهد، گفت: فاجعه، فاجعه است. این همان هواپیمایی است که ما چند روز قبل با آن به تبریز رفته بودیم. اگر این اتفاق برای بازیکنان سپاهان هم می‌افتاد یک فاجعه بود.

 

شجاع خلیل‌زاده، مدافع میانی تیم فولاد مبارکه سپاهان نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این هواپیما دقیقا همان هواپیمایی بود که ما چند روز قبل با آن به تبریز رفتیم، اظهار کرد: پس از شنیدن این خبر از صبح در شوک به سر می‌بریم و باورمان نمی‌شود. به خانواده تمامی عزیزان از دست رفته تسلیت می‌گوییم. ممکن بود این اتفاق برای ما بیفتد. بنابراین از خداوند منان برای بازماندگان آن‌ها طلب صبر می‌کنیم و برای تمامی از دست رفتگان از خداوند مغفرت و آمرزش می‌خواهیم.

 

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۲ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۲ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۲ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۲ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۷ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۷ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۷ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۷ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۷ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین