امروز: یکشنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵ Sunday, 13 June 2021

وزارت کشاورزی: یارانه بدهند شیر گران نمی‌شود

وزارت کشاورزی: یارانه بدهند شیر گران نمی‌شود

در حالی که یارانه شیر خام همچنان درحال پرداخت است قیمت این محصول و فرآورده‌های لبنی برای امسال در وزارت جهاد کشاورزی در حال بررسی است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، دامداران از ابتدای امسال برای تعیین قیمت جدید شیر خام که تاثیر مستقیمی روی قیمت تمام شده فرآورده‌های لبنی دارد پیشنهاداتی به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌اند که البته در این وزارتخانه در حال بررسی است.

 

 

اگر یارانه دهند شیر گران نمی‌شود

حسن رکنی – معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی – در این باره به ایسنا گفت: برای تعیین تکلیف قیمت شیر خام در وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاداتی از دامداران دریافت کردیم که البته افزایش یا ثابت ماندن قیمت این محصول بستگی به سیاست‌گذاری‌های وزارت جهاد کشاورزی دارد چراکه اگر قرار بر این باشد که دولت یارانه‌ای برای دامداران مانند سال گذشته در نظر بگیرد قیمت این محصول ثابت می‌ماند در غیر این صورت باید به فکر تجدیدنظر قیمت شیر خام باشیم.

 

وی افزود: شیرایط سال جدید متناسب با افزایش برخی از تعرفه‌های قانونی مانند دستمزد که دولت آن را اعلام کرده و مجموعه عوامل تولید را شامل می‌شود، می‌تواند افزایش یابد اما تولیدکنندگان به دنبال افزایش بی‌رویه و ایجاد التهاب در بازار نیستند.

 

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: بر اساس اظهارات بسیاری از کارشناسان تولید باید شرایط معقول خودش را داشته باشد و بتواند متناسب با هزینه‌ها قیمت‌هایش را کنترل کند اما سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی به گونه‌ای است که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد تولیدکنندگان متضرر شوند؛ بنابراین اگر سیاست‌ها به گونه‌ای باشد که یارانه‌ای برای تولیدکنندگان و دامداران در نظر گرفته نشود تجدیدنظر در قیمت شیر خام در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

رکنی گفت: در صورت تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت شیر خام پیشنهادات دامداران به همراه بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته در جلسات کارگروه‌های تخصصی و ستاد تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی تصمیم‌گیری خواهد شد اما در صورت افزایش قیمت شیر خام، این افزایش معقول خواهد بود تا بتواند ضامن بازار، مصرف سرانه داخلی و حامی تولیدکنندگان باشد.

 

یارانه شیر همچنان در حال پرداخت!

وی اظهار کرد: براساس تصمیم گیری‌های صورت گرفته مقرر شده بود یارانه شیر در فاز نخست تا پایان فروردین ماه پرداخت شود در حالی که تنها یک سوم اعتبارات آن جذب شده و دو سوم دیگر هنوز تا پایان ماه گذشته به دست دامداران نرسیده بود.

 

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای در اختیار قرار دادن مابقی یارانه تصویب شده شیر خام، مذاکراتی با وزارت تجارت صورت گرفت تا نهایتا از معاون برنامه‌ریزی رییس‌جمهور مجوزی دریافت شد که امکان جذب کامل این اعتبار 300 میلیارد تومانی را برای وزارت تجارت فراهم کرد.

 

به گفته رکنی در حال حاضر اعتبار 300 میلیارد تومانی شیر خام که همان یارانه مصوب دولت در آذر پارسال است به صورت کامل در اختیار وزارت تجارت قرار دارد و دامداران نیز به تدریج در حال دریافت سهم خود هستند.

 

کارخانه‌های لبنی و بازار لبنیات در حال واگذاری به وزارت کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایسنا، برخی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای واگذاری بازار لبنیات و کارخانه‌های فرآورده‌های لبنی به وزارت جهاد کشاورزی طبق قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی خبر داده‌اند؛ به گونه‌ای که در آینده نزدیک تصمیم‌گیری درباره قیمت انواع لبنیات در وزارت جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید