امروز: شنبه، ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۱ Saturday, 20 July 2024

وزیر ارتباطات: تالیا پروانه اپراتوری ندارد

وزیر ارتباطات: تالیا پروانه اپراتوری ندارد

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: از نظر ما تالیا پروانه اپراتوری ندارد و برای مدتی پیمانکار مخابرات بود که از این پیمانکاری تاریخ زیادی باقی نمانده و به هر حال نتوانسته رضایت مردم را جلب کند.

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا، محمود واعظی در فاز نهایی طرح رومینگ ملی به توضیحاتی در رابطه با این بخش پرداخت.

وی در این باره اظهار کرد: با توجه به قول هایی که داده‌ایم قرار است کیفیت ICT به حد مطلوبی برسد؛ هر چند این موضوع را قبول داریم که در حال حاضر خدماتی که ارائه می‌دهیم در حدی نیست که دوستان برای آن در وزارتخانه تلاش می‌کنند و باید به این موضوع اشاره کنم که کیفیت چه در زمینه تلفن همراه و چه در زمینه اینترنت باید افزایش یابد.

واعظی درباره فاز اول رومینگ ملی گفت:‌ اوایل تیر ماه مرحله اول رومینگ ملی را بین رایتل و دو اپراتور دیگر برقرار کردیم و این موضوع به خوبی اجرایی شد. اوایل تشکیل کابینه دولت شاید بسیاری فکر می کردند رومینگ ملی در حد یک رویا باشد چرا که اپراتورها با هم اختلاف زیادی داشتند و من آن زمان اعلام کردم دولت کاری را اراده کند و نتواند آن را به مرحله اجرا برساند وضعیت مطلوبی نخواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مورد این که هر سه اپراتور در رابطه با بحث رومینگ ملی با هم همکاری داشتند، گفت: سیاست ما این است که بتوانیم سرویس‌ها و خدمات خوب و با قیمت پایین به مردم ارائه دهیم؛ این موضوع تنها در مقوله موبایل نیست و باید سعی کنیم آن را در پهنای باند اعلام کنیم. در همین راستا 35 درصد تخفیف روی قیمت پهنای باند اعمال شد که اکثر اپراتورهای اینترنتی کشور آن را اجرا کردند؛ اگر چند اپراتور در این بین از اجرای این طرح مقاومت کردند باید با آن‌ها برخورد کرد.

واعظی با اشاره به اینکه باید روش تعرفه گذاری تغییر کند، گفت: باید روش‌های تعرفه گذاری را تغییر داد تا مردم توان خرید بیشتری داشته باشند. من از اپراتورها درخواست می کنم با ارائه بسته‌های متفاوت حق انتخاب را برای مشتری قائل شوند.

وی در ادامه رومینگ ملی را مقدمه‌ای برای ترابورد پذیری نمره‌ها دانست و گفت: این موضوع به این معنی است که هر کس بتواند شماره خود را در آینده حفظ و با حفظ شماره خود در صورت تمایل، اپراتورش را تعویض کند. ما روی این موضوع بسیار جدی هستیم اگرچه یکی از اپراتورها رضایت چندانی از این طرح ندارد.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مورد ارائه خدمت 3G توسط سایر اپراتورها گفت:‌ من قول دادم 3G را در نیمه دوم سال ارائه کنیم و قطعا این کار صورت خواهد گرفت. در مذاکراتی که سازمان تنظیم مقررات با یکی از اپراتورها دارد کارها به خوبی پیش رفته است و امیدوارم 12 مرداد که روز تحلیف دولت است اپراتوری که اعلام آمادگی کرده در چند نقطه تهران بحث ارائه خدمت 3G را اجرایی کند؛ اگر این فرایند به خوبی صورت گیرد اجازه خواهیم داد تا این اپراتور از ابتدای شهریور ماه فعالیت خود را به صورت گسترده آغاز کند.

واعظی هشدار داد: اگر اپراتوری هزینه کرده باشد ولی به قانون بی توجهی کرده و بخواهد در اواخر کار سازمان تنظیم مقررات و وزارتخانه را تحت فشار قرار دهد قطعا برای آن ها کاری انجام نخواهیم داد.

انتهای پیام

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین