امروز: چهارشنبه، ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲ Wednesday, 30 November 2022

ولادیمیر پوتین: در شگفتم چرا غرب از شورشیان آدمخوار حمایت می کند

رئیس جمهور روسیه جلسه مطبوعاتی دیدار با نخست وزیر انگلیس را به صحنه مواخذه از طرفهای غربی تبدیل کرد تصمیم غرب برای ارسال سلاح به شورشیان سوری ابراز نگرانی کرده و گفت: در حالی که شورشیان سوری وحشیانه‌ترین رفتارها را از خود نشان می دهند و حتی از خوردن اعضای...

رئیس جمهور روسیه جلسه مطبوعاتی دیدار با نخست وزیر انگلیس را به صحنه مواخذه از طرفهای غربی تبدیل کرد تصمیم غرب برای ارسال سلاح به شورشیان سوری ابراز نگرانی کرده و گفت: در حالی که شورشیان سوری وحشیانه‌ترین رفتارها را از خود نشان می دهند و حتی از خوردن اعضای بدن کشته ها دریغ نمی کنند نمی دانم چرا غرب اصرار بر حمایت از این شورشیان دارد.

 

به گزارش بینانیوز به نقل از شبکه ایران ، ولادیمیر پوتین در دیدار با دیوید کامرون در داونینگ استریت لندن در حالی که با قدرت از مواضع خود درباره حمایت از دولت سوریه و بشار اسد دفاع می کرد، گفت: مسکو طبق قوانین بین المللی و بر اساس تفاهمنامه‌هایی که در گذشته با سوریه امضا کرده برای دولت قانونی سوریه سلاح ارسال می کند و هیچ عمل غیرقانونی تا کنون از ما سر نزده است در حالی که غرب از شورشیانی حمایت می کند که هیچ وجاهت قانونی ندارند.
به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران به نقل از دیلی تلگراف، رئیس جمهور روسیه ادامه داد: ما همچنین علاقمند به رسیدن به یک راهکار دیپلماتیک برای حل بحران سوریه هستیم و در این راستا حاضر به همکاری با کشورهایی که صادقانه راهکار ارائه می‌دهند هستیم و در این زمینه نیز روسیه اعتقاد دارد که اجلاس کشورهای عضو G8 که از امروز در ایرلند شمالی آغاز شده یکی از مناسب ترین محافل برای پایان دادن به درگیری های سوریه باشد.
پوتین که همچنین از بیان اختلاف نظر خود با باراک اوباما درباره مسلح کردن شورشیان سوری ابایی نداشت وقتی درباره سخنان پیشین کامرون که ادعا کرده بود کسانی که دولت اسد را مسلح می کنند دستشان به خون کودکان سوریه آلوده است از او سوال شد، گفت: خون کودکان سوریه روی دستان کسانی که شورشیان سوری را مسلح می کنند نیز است و حتی آنها بیشتر مقصرند زیرا آنها از کسانی حمایت می کنند که به جسد سربازان سوری نیز رحم نمی کنند و اعضای درونی جنازه‌ها را می خورند
وی ادامه داد: در حالی که اروپا ادعای پایبندی به ارزش های اخلاقی و انسانی را می کند واقعا جای تعجب دارد که چگونه از رفتارهای وحشیانه شورشیان سوری که هیچ بویی از اخلاقیت و انسانیت نبرده اند حمایت می کند.
در این نشست دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس دریافت که اختلاف نظرهای بسیار بزرگی بین دیدگاه‌های مسکو و لندن در زمینه بحران سوریه وجود دارد اما اعلام کرد: با تمام این اختلاف نظرها ما باور داریم که جامعه جهانی می تواند بر این بحران غلبه کند.
کامرون که خود را در مقابل اظهارات شفاف و صریح پوتین بی‌دفاع می دید، اعلام کرد: لندن هنوز تصمیمی برای همراهی با آمریکا برای مسلح کردن شورشیان نگرفته است و ما تنها قصد داریم از مخالفان میانه رو سوریه حمایت کنیم نه از شورشیانی که رفتارهای غیرانسانی و غیراخلاقی دارند.
وی ادامه داد: برای روسیه و غرب امکانپذیر است که اختلاف نظرها را به تفاهم تبدیل کرده و به پیشرفت های خوبی در زمینه بحران سوریه برسند و اجلاس G8 نیز بهترین فرصت است.

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید