امروز: دوشنبه، ۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۶ Monday, 26 February 2024

ولایتی: مبارزه با داعش با همکاری ایران موفقیت‌آمیز خواهد بود

ولایتی: مبارزه با داعش با همکاری ایران موفقیت‌آمیز خواهد بود

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: عراق و سوریه اجازه ندادند آمریکا به بهانه مبارزه با داعش از فضای این کشورها استفاده کند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار عصر شنبه خود با کارلوس گونزالس، معاون وزیر خارجه مکزیک که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ایسنا در رابطه با ائتلاف بین‌المللی علیه داعش و سیاست‌های ایران در قبال آن به بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این ائتلاف بین‌المللی پرداخت.

 

وی گفت: آن چه که در رابطه با داعش و گروه‌های تروریستی نظیر آن می‌دانیم این است که گروه‌های تروریستی ابتدا توسط آمریکا و با طراحی آن‌ها و متحدان غربی‌شان در منطقه به وجود آمدند.

 

ولایتی با بیان این که آمریکا و متحدان غربی آن همان‌طور که القاعده را به وجود آوردند گروه‌های تروریستی داعش را نیز ایجاد کرده‌اند، افزود: پس از آن که آمریکا موفق نشد از طریق این گروه‌های تروریستی حکومت‌های قانونی منطقه مانند حکومت‌های سوریه و عراق را سرنگون کند اقدام به دادن شعارهایی خلاف اقدامات خود کرد و این در حالی است که اهداف آن‌ها (گروه‌های تروریستی و آمریکا) یکی است.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: تصور آمریکایی‌ها این است که به بهانه مبارزه با داعش می‌توانند در امور کشورهایی مانند عراق و سوریه دخالت کنند ولی دیدیم که حکومت‌های سوریه و عراق با این که آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با داعش و بدون اجازه حکومت‌های این کشورها هواپیماهای‌شان را به داخل فضای قانونی عراق و سوریه وارد کنند مخالفت کردند.

 

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره حمله به سوریه به بهانه مقابله با تروریسم نیز اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده است که از حکومت‌های قانونی حمایت می‌کند و این راه را همواره ادامه خواهد داد و علاوه بر این حمایت‌های ایران از دولت قانونی و مردم سوریه نیز ادامه خواهد داشت.

 

 علی اکبر ولایتی در دیدار خود با کارلوس گونزالس، معاون وزیر خارجه مکزیک به بررسی روابط دوجانبه در سال‌های اخیر پرداخت.

 

او با اشاره به فرصت‌های موجود میان ایران و مکزیک خاطرنشان کرد: فرصت‌های زیادی در هر دو کشور برای گسترش فعالیت‌ها و روابط دوجانبه وجود دارد از جمله آن می‌توان به روابط اقتصادی بین دو کشور که از اهمیت زیادی برخوردار است اشاره کرد.

 

هم‌چنین معاون وزیر خارجه مکزیک گفت: من با هیاتی اقتصادی متشکل از نمایندگان تجاری به ایران آمدم و می‌گویم که دولت مکزیک علاقه دارد علاوه بر شرکای سنتی خود در منطقه با سایر کشورها نیز تعامل داشته باشد.

 

وی ادامه داد: دولت مکزیک علاقه دارد روابط بهتری با دنیا و به ویژه ایران داشته باشد و ما امیدوار هستیم که بتوانیم روابط موثری را با ایران برقرار کنیم.

 

ولایتی با اشاره به حجم تجارت ایران و کشورهای آمریکای لاتین در سال‌های اخیر افزود: حجم تجارت ایران با کشورهای آمریکای لاتین در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته است و مکزیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و هر دو کشور می‌توانند در زمینه‌های اقتصادی و فنی همکاری داشته باشند.

 

در بخشی از این دیدار گونزالس نظر رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع را در رابطه با تحولات منطقه خواستار شد و ولایتی در پاسخ به این سوال گفت: آن‌هایی که به وجود آورنده داعش بودند و کمک کردند که آن‌ها به فعالیت‌های خود در سوریه و عراق دامن بزنند امروز اقدام به مقابله با همین گروه تروریستی کردند ولی باید گفت مقابله با داعش با همکاری ایران موفقیت‌آمیز خواهد بود.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

10:34 (۴ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۴ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۴ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۴ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۸ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۸ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۸ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۹ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۹ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۹ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۹ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۹ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۹ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۹ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۹ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۹ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۹ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۹ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱۰ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین