امروز: سه شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۸ Tuesday, 22 June 2021

پاتک پليس به اراذل و اوباش پايتخت/تمهيدات پليس براي ايام محرم

پاتک پليس به اراذل و اوباش پايتخت/تمهيدات پليس براي ايام محرم

پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت از سوي اکيپ‌هاي عملياتي پليس امنيت عمومي و يگان امداد تهران بزرگ به اجرا درآمد.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، اجراي پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت به اجرا در آمد و طي آن تعدادي از افراد شرور و اخلالگر نظم عمومي شناسايي و يکي پس از ديگري بازداشت شدند.

 
بامداد امروز يکشنبه 12 آبان ماه پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت از سوي اکيپ‌هاي عملياتي پليس امنيت عمومي و يگان امداد تهران بزرگ در راستاي برقراري نظم و امنيت در سطح جامعه و برابر دستورات صادره از مقامات قضايي در سطح پايتخت به اجرا درآمد.
ماموران در اين عمليات، جلب و دستگيري متهماني که در سطح جامعه اقدام به سلب آسايش، امنيت جامعه، اخلال در نظم عمومي مي‌نمودند و با اعمال خرابکارانه خود در ميان نواميس مردم رعب و وحشت ايجاد مي‌کردند را دستور کار قرار داده و موفق شدند تعداد قابل توجه‌ايي از اراذل و اوباش به نام تهران را شناسايي و يکي پس از ديگري بازداشت نمايند.

** 53 تن از اراذل و اوباش دستگير شدند

 
سردار حسین ساجدی نیا روز یکشنبه در حاشیه پنجمین طرح برخورد با اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از طرح های مستمر پلیس برخورد با اراذل و اوباش است. شب گذشته ماموران پلیس امنیت و آگاهی موفق شدند 53 نفر از اراذل و اوباش سطح دو و سه را دستگیر کنند. این طرح اکنون نیز ادامه دارد و در یک منطقه ماموران با اراذل و اوباش درگیری مسلحانه پیدا کردند.

 
وی ادامه داد: در این طرح شناسایی افراد خاص که ضمن اوباشگری اقدام به سرقت هم می کردند در دستور کار قرار گرفت چرا که این افراد ضمن اقدامات رذیلانه دست به سرقت و ایجاد ناامنی می زدند.

 
ساجدی نیا از دستگیری یک متهم به کودک آزاری خبر داد و افزود: در عملیات شب گذشته پلیس آگاهی موفق شد شروری را دستگیر کند که ضمن اوباشگری اقدام به آزار و اذیت افراد کم سن و سال می کرد. تصویر این فرد به زودی به حکم مرجع قضائی در رسانه ها منتشر می شود.

 
رئیس پلیس تهران با بیان اینکه اقدامات اراذل و اوباش در 7 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش یافته است تاکید کرد: پلیس اقداماتی را در دستور کارش قرار داده است تا در کمترین زمان افرادی که دست به اقدامات ناهنجار می زنند شناسایی و دستگیر شوند. رئیس کلانتری موظف است پس از وقوع ناهنجاری در سطح منطقه اش موضوع را شخصاً رسیدگی کند در حال حاضر 90 درصد پرونده های اوباشگری در کمتر از 24 ساعت پیگیری و به نتیجه می رسد.

 
وی در مورد اینکه اراذل و اوباش در کدام مناطق فعالیت می کنند گفت: نمی توانیم محل خاصی را برای فعالیت این افراد مشخص کنیم اما هر نقطه ای که اراذل مرتکب جرم شوند پلیس بلافاصله وارد عمل می شود. روزی نیست که با این اشرار برخورد نکنیم.

 
ساجدی نیا با اشاره به اینکه اگرچه ممکن است اراذل و اوباش بار دیگر آزاد شوند تاکید کرد اگر این افراد دست از اقدامات مجرمانه برندارند پلیس بار دیگر با آنها برخورد می کند. ما مجرم را دستگیر و به همراه پرونده تحویل مرجع قضائی می دهیم و صدور حکم و رسیدگی به پرونده در حوزه اختیارات افراد دیگر است.

 
تمهیدات پلیس پایتخت برای ایام محرم

 

رئیس پلیس تهران در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص ایام محرم اظهار داشت: تمامی تمهیدات لازم پیش بینی شده است و با برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا هیات ها و تکایای عزاداری به راحتی به برنامه های خود بپردازند. جلسات مختلفی را روسای کلانتری در چند روز گذشته با مسئولان تکایا برگزار کرده اند و موضوعات لازم به این افراد گوشزد شده است. درباره اقدامات ترافیکی نیز سعی کرده ایم به جای محدودیت های ترافیکی تسهیلات ترافیکی را در نظر بگیریم تا عزاداران دچار مشکل نشوند.
وی افزود: در مورد ساعت فعالیتهیات ها نیز آنها همکاری لازم را با ما دارند و خودشان می دانند باید تا چه زمانی به عزاداری در خیابانها بپردازند.

انتهاي پيام/

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید