امروز: یکشنبه، ۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۰۴ Sunday, 26 May 2024

پاتک پليس به اراذل و اوباش پايتخت/تمهيدات پليس براي ايام محرم

پاتک پليس به اراذل و اوباش پايتخت/تمهيدات پليس براي ايام محرم

پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت از سوي اکيپ‌هاي عملياتي پليس امنيت عمومي و يگان امداد تهران بزرگ به اجرا درآمد.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، اجراي پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت به اجرا در آمد و طي آن تعدادي از افراد شرور و اخلالگر نظم عمومي شناسايي و يکي پس از ديگري بازداشت شدند.

 
بامداد امروز يکشنبه 12 آبان ماه پنجمين مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش در سطح پايتخت از سوي اکيپ‌هاي عملياتي پليس امنيت عمومي و يگان امداد تهران بزرگ در راستاي برقراري نظم و امنيت در سطح جامعه و برابر دستورات صادره از مقامات قضايي در سطح پايتخت به اجرا درآمد.
ماموران در اين عمليات، جلب و دستگيري متهماني که در سطح جامعه اقدام به سلب آسايش، امنيت جامعه، اخلال در نظم عمومي مي‌نمودند و با اعمال خرابکارانه خود در ميان نواميس مردم رعب و وحشت ايجاد مي‌کردند را دستور کار قرار داده و موفق شدند تعداد قابل توجه‌ايي از اراذل و اوباش به نام تهران را شناسايي و يکي پس از ديگري بازداشت نمايند.

** 53 تن از اراذل و اوباش دستگير شدند

 
سردار حسین ساجدی نیا روز یکشنبه در حاشیه پنجمین طرح برخورد با اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از طرح های مستمر پلیس برخورد با اراذل و اوباش است. شب گذشته ماموران پلیس امنیت و آگاهی موفق شدند 53 نفر از اراذل و اوباش سطح دو و سه را دستگیر کنند. این طرح اکنون نیز ادامه دارد و در یک منطقه ماموران با اراذل و اوباش درگیری مسلحانه پیدا کردند.

 
وی ادامه داد: در این طرح شناسایی افراد خاص که ضمن اوباشگری اقدام به سرقت هم می کردند در دستور کار قرار گرفت چرا که این افراد ضمن اقدامات رذیلانه دست به سرقت و ایجاد ناامنی می زدند.

 
ساجدی نیا از دستگیری یک متهم به کودک آزاری خبر داد و افزود: در عملیات شب گذشته پلیس آگاهی موفق شد شروری را دستگیر کند که ضمن اوباشگری اقدام به آزار و اذیت افراد کم سن و سال می کرد. تصویر این فرد به زودی به حکم مرجع قضائی در رسانه ها منتشر می شود.

 
رئیس پلیس تهران با بیان اینکه اقدامات اراذل و اوباش در 7 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش یافته است تاکید کرد: پلیس اقداماتی را در دستور کارش قرار داده است تا در کمترین زمان افرادی که دست به اقدامات ناهنجار می زنند شناسایی و دستگیر شوند. رئیس کلانتری موظف است پس از وقوع ناهنجاری در سطح منطقه اش موضوع را شخصاً رسیدگی کند در حال حاضر 90 درصد پرونده های اوباشگری در کمتر از 24 ساعت پیگیری و به نتیجه می رسد.

 
وی در مورد اینکه اراذل و اوباش در کدام مناطق فعالیت می کنند گفت: نمی توانیم محل خاصی را برای فعالیت این افراد مشخص کنیم اما هر نقطه ای که اراذل مرتکب جرم شوند پلیس بلافاصله وارد عمل می شود. روزی نیست که با این اشرار برخورد نکنیم.

 
ساجدی نیا با اشاره به اینکه اگرچه ممکن است اراذل و اوباش بار دیگر آزاد شوند تاکید کرد اگر این افراد دست از اقدامات مجرمانه برندارند پلیس بار دیگر با آنها برخورد می کند. ما مجرم را دستگیر و به همراه پرونده تحویل مرجع قضائی می دهیم و صدور حکم و رسیدگی به پرونده در حوزه اختیارات افراد دیگر است.

 
تمهیدات پلیس پایتخت برای ایام محرم

 

رئیس پلیس تهران در پاسخ به سوال خبرنگاري در خصوص ایام محرم اظهار داشت: تمامی تمهیدات لازم پیش بینی شده است و با برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا هیات ها و تکایای عزاداری به راحتی به برنامه های خود بپردازند. جلسات مختلفی را روسای کلانتری در چند روز گذشته با مسئولان تکایا برگزار کرده اند و موضوعات لازم به این افراد گوشزد شده است. درباره اقدامات ترافیکی نیز سعی کرده ایم به جای محدودیت های ترافیکی تسهیلات ترافیکی را در نظر بگیریم تا عزاداران دچار مشکل نشوند.
وی افزود: در مورد ساعت فعالیتهیات ها نیز آنها همکاری لازم را با ما دارند و خودشان می دانند باید تا چه زمانی به عزاداری در خیابانها بپردازند.

انتهاي پيام/

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱۲ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱۲ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱۲ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱۲ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱۲ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱۲ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین