امروز: یکشنبه، ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۳ Sunday, 25 September 2022

پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق ماهواره

پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق ماهواره

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا از پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره خبرداد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، به نقل از ایسنا : به گزارش خبرنگار «انتظامی» ،محمدمسعود زاهدیان صبح امروز در نشست خبری پیرامون انهدام بزرگترین باند توزیع و قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره‌ در کشور گفت: با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی و همچنین با اقدامات فشرده اطلاعاتی یک باند بزرگ تجهیزات ماهواره‌ای توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی شناسایی شد.

وی با بیان اینکه ماموران با نفوذ در این باند توانستند عناصر اصلی این شبکه را شناسایی کنند، گفت: این در حالی بود که 18 شبکه فرعی نیز در استان‌های کشور با این هسته مرکزی فعالیت می‌کردند.

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینکه اعضای این باند که 100 تن آنان دستگیر شده و شناسایی مابقی در استان‌ها ادامه دارد، حجم وسیعی از تجهیزات ماهواره‌ای را تحت پوشش‌های مختلف از مرزهای غربی کشور و با استفاده از خلاءهای موجود در این قسمت وارد کشور می‌کردند، گفت: علاوه بر معضلات فرهنگی این امر موجب پولشویی و خروج ارز از کشور می‌شد که ضربات اقتصادی به کشور وارد می‌کرد.

به گفته زاهدیان 11 هزار اقلام تجهیزات ماهواره‌ای از جمله رسیور، دیش، موتور گردان ال ان بی،‌ از اعضای این باند کشف و ضبط شد.

وی در مورد ارزش ریالی اقلام مکشوفه از این باند قاچاق تجهیزات ماهواره‌ای گفت: قیمت‌های این رسیورها از 150 هزار تومان آغاز و تا حدود 600 هزار تومان ادامه داشت که ارزش ریالی این کالاهای مکشوفه دو میلیارد تومان تخمین زده شد. امیدواریم مسئولان محترم در ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز در مورد این حجم قاچاق برخوردهای لازم نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعضای این باند به مدت دو سال فعالیت خود را ادامه می‌دادند، گفت: مسیر حرکت قاچاق این تجهیزات از لب مرز تا تهران توسط ماموران پلیس کنترل شده و این باند در پاتک پلیس منهدم شد.

تغذیه ماهواره استان‌های کشور از تهران

به گزارش ایسنا، رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گفت: شیوه کار قاچاقچیان به گونه‌ای بود که این اقلام را در تهران دپو و پس از آن نسبت به تغذیه شهرهای مرکزی، شمالی و غربی اقدام می‌کردند.

انهدام یک کارگاه تولید دیش در غرب استان تهران

وی همچنین از انهدام یک کارگاه تولید دیش در غرب استان تهران طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: پلیس امنیت اخلاقی روز گذشته یک سوله تهیه و تولید تجهیزات ماهواره‌ای را مورد شناسایی قرار داد که در این کارگاه 200 قطعه دیش در حال آماده‌سازی و یک هزار قطعه نیز در حال توزیع بود که با این شبکه نیز که در مجموع هفت تن از اعضای اصلی آن دستگیر شدند، برخورد شد.

وی با هشدار جدی به قاچاقچیان، توزیع‌کنندگان و نصب‌کنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره‌ گفت: برخورد با این افراد در دستور کار پلیس امنیت اخلاقی قرار دارد و به این افراد توصیه می‌شود نوع فعالیت و کار خود را تغییر دهند در غیر این صورت سرنوشتی مشابه اعضای این باند خواهند داشت و پلیس در این رابطه اغماضی نخواهد کرد.

زاهدیان با اشاره به ارائه آگهی‌های تبلیغاتی به شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: افراد و صنوفی که نسبت به درج آگهی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام می‌کنند باید در نظر داشته باشند که ارائه آگهی به این شبکه‌های ماهواره‌ای غیرمجاز است و با مواردی که به این شبکه‌ها تبلیغات بازرگانی داده می‌شود برخورد می‌شود.

وی همچنین به هموطنان هشدار داد: کالاهایی که در این شبکه‌ها ارائه می‌شود، فاقد استاندارد و مجوز است و این صاحبان مشاغل سعی دارند با آگهی‌های اقواکننده و کاذب افراد را نسبت به خرید این‌گونه تبلیغات راغب کنند.

انسداد 6200 خط تلفن که برای آگهی‌های تبلیغاتی بود

وی همچنین از تعطیلی آرایشگاه‌هایی که اقدام به درج آگهی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کنند خبر داد و گفت: در سه سال اخیر بیش از 6200 خط تلفن که برای آگهی‌های تبلیغاتی بود مسدود شد و این مسدودسازی و تحت پیگیرد قرار گرفتن همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، زاهدیان با بیان اینکه وزارت بهداشت در موضوع آگهی‌های تبلیغاتی خود نیز شاکی پرونده است گفت: پلیس بدون اغماض با این افراد برخورد می‌کند.

 

 

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید