امروز: شنبه، ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۵ Saturday, 2 December 2023

پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق ماهواره

پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق ماهواره

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا از پاتک پلیس به بزرگترین شبکه قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره خبرداد.

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز‌، به نقل از ایسنا : به گزارش خبرنگار «انتظامی» ،محمدمسعود زاهدیان صبح امروز در نشست خبری پیرامون انهدام بزرگترین باند توزیع و قاچاق تجهیزات دریافت از ماهواره‌ در کشور گفت: با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی و همچنین با اقدامات فشرده اطلاعاتی یک باند بزرگ تجهیزات ماهواره‌ای توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی شناسایی شد.

وی با بیان اینکه ماموران با نفوذ در این باند توانستند عناصر اصلی این شبکه را شناسایی کنند، گفت: این در حالی بود که 18 شبکه فرعی نیز در استان‌های کشور با این هسته مرکزی فعالیت می‌کردند.

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینکه اعضای این باند که 100 تن آنان دستگیر شده و شناسایی مابقی در استان‌ها ادامه دارد، حجم وسیعی از تجهیزات ماهواره‌ای را تحت پوشش‌های مختلف از مرزهای غربی کشور و با استفاده از خلاءهای موجود در این قسمت وارد کشور می‌کردند، گفت: علاوه بر معضلات فرهنگی این امر موجب پولشویی و خروج ارز از کشور می‌شد که ضربات اقتصادی به کشور وارد می‌کرد.

به گفته زاهدیان 11 هزار اقلام تجهیزات ماهواره‌ای از جمله رسیور، دیش، موتور گردان ال ان بی،‌ از اعضای این باند کشف و ضبط شد.

وی در مورد ارزش ریالی اقلام مکشوفه از این باند قاچاق تجهیزات ماهواره‌ای گفت: قیمت‌های این رسیورها از 150 هزار تومان آغاز و تا حدود 600 هزار تومان ادامه داشت که ارزش ریالی این کالاهای مکشوفه دو میلیارد تومان تخمین زده شد. امیدواریم مسئولان محترم در ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز در مورد این حجم قاچاق برخوردهای لازم نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعضای این باند به مدت دو سال فعالیت خود را ادامه می‌دادند، گفت: مسیر حرکت قاچاق این تجهیزات از لب مرز تا تهران توسط ماموران پلیس کنترل شده و این باند در پاتک پلیس منهدم شد.

تغذیه ماهواره استان‌های کشور از تهران

به گزارش ایسنا، رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا گفت: شیوه کار قاچاقچیان به گونه‌ای بود که این اقلام را در تهران دپو و پس از آن نسبت به تغذیه شهرهای مرکزی، شمالی و غربی اقدام می‌کردند.

انهدام یک کارگاه تولید دیش در غرب استان تهران

وی همچنین از انهدام یک کارگاه تولید دیش در غرب استان تهران طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: پلیس امنیت اخلاقی روز گذشته یک سوله تهیه و تولید تجهیزات ماهواره‌ای را مورد شناسایی قرار داد که در این کارگاه 200 قطعه دیش در حال آماده‌سازی و یک هزار قطعه نیز در حال توزیع بود که با این شبکه نیز که در مجموع هفت تن از اعضای اصلی آن دستگیر شدند، برخورد شد.

وی با هشدار جدی به قاچاقچیان، توزیع‌کنندگان و نصب‌کنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره‌ گفت: برخورد با این افراد در دستور کار پلیس امنیت اخلاقی قرار دارد و به این افراد توصیه می‌شود نوع فعالیت و کار خود را تغییر دهند در غیر این صورت سرنوشتی مشابه اعضای این باند خواهند داشت و پلیس در این رابطه اغماضی نخواهد کرد.

زاهدیان با اشاره به ارائه آگهی‌های تبلیغاتی به شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: افراد و صنوفی که نسبت به درج آگهی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام می‌کنند باید در نظر داشته باشند که ارائه آگهی به این شبکه‌های ماهواره‌ای غیرمجاز است و با مواردی که به این شبکه‌ها تبلیغات بازرگانی داده می‌شود برخورد می‌شود.

وی همچنین به هموطنان هشدار داد: کالاهایی که در این شبکه‌ها ارائه می‌شود، فاقد استاندارد و مجوز است و این صاحبان مشاغل سعی دارند با آگهی‌های اقواکننده و کاذب افراد را نسبت به خرید این‌گونه تبلیغات راغب کنند.

انسداد 6200 خط تلفن که برای آگهی‌های تبلیغاتی بود

وی همچنین از تعطیلی آرایشگاه‌هایی که اقدام به درج آگهی تبلیغاتی در شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کنند خبر داد و گفت: در سه سال اخیر بیش از 6200 خط تلفن که برای آگهی‌های تبلیغاتی بود مسدود شد و این مسدودسازی و تحت پیگیرد قرار گرفتن همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، زاهدیان با بیان اینکه وزارت بهداشت در موضوع آگهی‌های تبلیغاتی خود نیز شاکی پرونده است گفت: پلیس بدون اغماض با این افراد برخورد می‌کند.

 

 

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۵ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۵ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۵ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۶ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۶ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین