امروز: سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱ Tuesday, 18 May 2021

پاسخ پزشکیان به دلواپسان و مخالفان برجام

پاسخ پزشکیان به دلواپسان و مخالفان برجام

عضو کمیسیون برجام و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مگر پنج سال قبل نگفتید قطعنامه‌ها کاغذ پاره هستند؟ پس چرا اکنون گیر داده‌اید که چرا تمامی قطعنامه‌ها را لغو نمی‌کنند؟ کاغذ پاره را که لغو نمی‌کنند! همه دیدیم که تحریم ها، کاغذ پاره نبودند و دمار از روزگار ما درآوردند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز، دكتر مسعود پزشکیان اظهار کرد: برجام دستاوردهای بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی دارد و به نوعی هم تضمین کننده منافع ایران و هم جهان است. وی با بیان اینکه رفع تمامی تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی، مهم‌ترین و بهترین دستاورد برجام است، افزود: خوشبختانه علی رغم فشارهایی که بر مقامات آمریکایی وجود داشت، آنان را به میز مذاکره کشانده و توانستیم تحریم‌هایی را که در سال‌های گذشته در سایه مدیریت غلط بعضی از مسئولان بر مردم مظلوم ایران تحمیل شده بود بشکنیم. پزشکیان ادامه داد: متاسفانه در دولت گذشته در اکثر مجامع و تریبون‌های بین‌المللی، علناً به برخی کشورها ناسزا می‌گفتیم، ولی انتظار داشتیم که این کشورها با ما برخورد مناسب‌تری داشته باشند.
:
وی ناآرام کردن منطقه را مهم ترین اولویت دشمن و استکبار جهانی در حال حاضر دانست و گفت: دشمن درصدد نا امن کردن منطقه است و می خواهد وحدت مسلمانان را با بحث های شیعه و سنی از بین ببرد. همچنین دشمن می‌خواهد برای ایجاد تفرقه بین هموطنانمان، از مباحث قومیتی سوء استفاده کند. وی با تاکید بر لزوم پرهیز از بحث و فعالیت‌های اختلاف افکن در بین اقشار مختلف جامعه، عنوان کرد: دشمن از این موارد برای تضعیف ما بیشتر از گذشته استفاده خواهد کرد و باید تلاش کنیم که وحدت خودمان را بیش از پیش حفظ کنیم.
:
پزشکیان به تبیین اثرات و نتایج برجام در جهان و نقش جمهوری اسلامی در منطقه، اظهار کرد: دستاوردهای برجام به حدی با ارزش و موثر در امنیت جهانی است که مسئول امنیت اتحادیه اروپا می گوید «این توافق امنیت اروپا را هم تامین می کند». وی با تاکید بر لزوم افزایش اتحاد بین جوامع اسلامی، اظهار کرد: ما نیز باید هر چه سریع‌تر همانند اروپا، اتحادیه‌ای برای کشورهای اسلامی تشکیل داده و در راستای افزایش وحدت بین مسلمانان بیش از پیش نقش آفرین باشیم و اگر این امر محقق شود، دشمن نمی تواند در برابر ما حرفی بزند و به همین راحتی وحدت ما را خدشه دار کند.

./.

۱ دیدگاه برای این خبر ثبت شده است.

  1. براي برد در زندگي(فردی و اجتماعی) باید چون يك وزنه بردار بود:
    در وزن خود مسابقه داد و مدال طلاي وزن خود را گرفت! طلا، طلاست، كسبش به وزن نيست به وسع است (لايكف الله نفسا الا وسعها). در برجام، ایران در وزن بالاتر ظاهر شد و طلای بیش از وسع و بیش از وزن خود را گرفت و این پاداش خدا بر مردمی است که تحریم دیدند و بدتر از تحریم افراد سودجوئی را دیدند که در آن روزهای سخت به جای همدردی با مردم مشغول غارت بیت المال بودند. جایگاه این قوم اخیر قعر جهنم است. شک نکنند اگر اموال را برنگردانند افسار گناه آنها را برخواهد گرداند(وَ کُلَّ إِنسانٍ أَلْزَمْناهُ طائِرَهُ فِی عُنُقِهِ- و هر انسانی، اعمالش را برگردنش آویخته‌ایم(اسرا 13). در علم امروز به این می گویند نشاندار کردن. خاک بروند قابل تشخیص اند، آب بروند قابل تشخیص اند، چند نسل بگذرد باز قابل تشخیص اند. آن دنیا هم جای خود دارد. منتها برای اینکه این برد-برد تبدیل به برد- باخت یا هر چیز دیگر نشود باید سه چيز را هم فراموش نكرد: كمربند، زانو بند و مچ بند. كمربند فرد مسلمان در همه حال سوره الم نشرح است. آن دو تای دیگر را دلواپسان خود در قرآن جستجو کنند. چقدر خوب است خود خودمان باشیم. ادا در نیآوریم. تربیت اسلامی ادا بردار نیست. ادای دمکراسی غربی را در آوردن برای ما بی معنی است. به ما می خندند. بزرگان عالم سیاست و اندیشمندان عالم معرفت مصلحت دیدند کفایت می کند. نباید فراموش کرد زندگي مشتمل بر چند فرصت طلائي و چند ضربه كاري است. فرصت ها استفاده نشوند دیر یا زود تبديل به ضربه های كاري مي شوند.
    جلوه کجا گشته ایم/جلوه خود گشته ایم/جلوه گری کار اوست/جلوه گهی کار ماست/ بی سببی کار اوست/بی جهتی کار ماست/ جلوه ما دیدن است/ نام خدا بردن است/ کار خدا کردن است/ شکرخدا کردن است/ دست دعا بردن است/نزد خدا ماندن است/ بهتر از این نیست خدا/ واحد و یکتا خدا است/ظاهر و باطن خداست/ دولت واحد جداست/ فاصله دادیم خدا/ فاجعه دیدیم جدا/ فاصله ها پیش ماست/فاجعه ها ریش ماست/ قرب خدا این ورید/حرف خدا عنقریب/حرف خدا اول است/حرف دگر دوم است/ حرف دگر سوم است/تا که و کی چندم است/ احسن او تا کجاست/افضل ما با خداست/اشرف خلق آدمی است/ اشجع ما عالمی است/یاد حسین زندگی است/ نوع پیام زینبی است/ روح خداست آن مسیح/ ابن خدا نیست مسیح/ روح خلیل هم مطاع/ روح رسول هم مشاع/ نام خدا رهنماست/ مطلب ما مصطفی است/ کمتر از این کار ماست/ نهضت حق با خداست/ نهضت بد بی خداست/ قوم سیه جامه نیست/ ملک دگر کاره نیست/ هاتف آیات اوست/هرکه طرفدار اوست/ قوم کجا می رود/سوی دگر می رود/حرف خدا می زند/ رنگ دگر می زند/ رحمت حق بر رسول/تابع حق آن رسول/راضی و مرضی خداست/جنت ما با خداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توییت بینا

9:06 (۱ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۱ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۱ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۱ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۱ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۱ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۱ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۱ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۱ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۱ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۱ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۱ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۱ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۱ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۱ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۱ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۱ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۱ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۱ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۱ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید