امروز: چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۳۸ Wednesday, 17 July 2024

پزشکیان: عده ای برای اینکه خودشان را بالا بکشند، می‌گویند ما جبهه رفته‌ایم

پزشکیان: عده ای برای اینکه خودشان را بالا بکشند، می‌گویند ما جبهه رفته‌ایم

کسانی که در آن زمان، توانستند انقلاب را حفظ کنند، به فکر مردم، انقلاب و اعتقاد و باورشان بودند و دنبال پُست و اسم نشان نبودند و نگاه مادی نداشتند.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، دکتر مسعود پزشکیان با اشاره به هفته دفاع مقدس و روحیه ایثارگری رزمندگان در آن دوره حماسی خاطرنشان کرد: در آن دوران، فضای کشور فضای دیگری بود و اگر روحیه ایثارگری آن روزگار نبود، هم اکنون اینجا نبودیم، بسیاری ار خاک کشور رفته بود و بیشتر مناطق را تجزیه کرده بودند و در وضعیت بحرانی قرار داشتیم. وی تصریح کرد: کسانی که در آن زمان، توانستند انقلاب را حفظ کنند، به فکر مردم، انقلاب و اعتقاد و باورشان بودند و دنبال پُست و اسم نشان نبودند و نگاه مادی نداشتند. کسانی که به جبهه می رفتند نه تنها پول نمی گرفتند بلکه پول خودشان را هم خرج جبهه می کردند و کار و کاسبی خود را برای رفتن به میدان نبرد تعطیل می کردند. اما امروز چند نفر را در کشور پیدا می کنید که بگوید یارانه 45 هزارتومانی را نمی خواهد؟ با وجود اینکه ما برای پرداخت آن مشکل داریم و برخی از دریافت کنندگان آن نیز مشکل مالی ندارند! بنابراین روحیه آن دوران با روحیه ای که الان داریم، قابل قیاس نیست.
:
وی در پاسخ به سئوالی درباره روایت های مختلفی که از جنگ گفته می شود و خاطره سازی ها به جای بیان خاطرات واقعی از جنگ، یادآور شد: واقعیت این است که آن موقع، اوضاع و احوال دیگری بود و ما توانستیم در مقابل همه قدرت های دنیا که از عراق پشتیبانی می کردند، بایستیم. علی رغم اینکه جز خدا، هیچ کس از ما حمایت نمی کرد. به خاطر این بود که مردم در صحنه و پای کار بودند؛ بدون منت، بی توقع و بی ادعا. در حالی که مسائل و گرفتاری های ما برای این است که پرمدعا شده ایم، منت می گذاریم و توقع مان بالا رفته است.
:
پزشکیان همچنین در پاسخ به سئوال درباره هشدار رهبر معظم انقلاب و برخی چهره های سیاسی از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره خطر تحریف تاریخ دفاع مقدس، گفت: البته عده ای روایت درستی از جنگ دارند اما عده ای هم برای اینکه خودشان را بالا بکشند، حرف هایی می زنند که بگویند ما این کارها را انجام داده ایم.
:
این نماینده مجلس در ادامه با بیان خاطره کوتاهی از دوران حضورش در جبهه افزود:  همه کسانی که در این کشور زندگی می کردند در دوران دفاع مقدس، در صحنه بودند. ما هم  در آن سال ها در کنار مردم، مسئول اکیپ های اضطراری بودیم. هیچ عملیاتی لشکر عاشورا انجام نداده است که تیم  و اکیپ ما آنجا نبوده باشد. حتی اگر آن ها 10 نفر امدادگر و پزشک می خواستند ما 40 نفر اعزام می کردیم و  در نتیجه در آن عملیات ها بچه های ما حتما حضور داشتند و هیچ عملیاتی بدون حضور بچه های اورژانس که در این جبهه بودند، انجام نگرفته است.
:
نماینده مردم تبریز در خانه ملت تصریح کرد: در آن دوره، افراد دیگري هم در صحنه های مختلف و در پشت جبهه و قسمت های دیگر حضور داشتند. البته این افراد این کارها را نکرده اند که به اسم و رسم و نانی برسند. بلکه همه مردم در دوران جنگ در صحنه حاضر بودند و ما هم یکی از همین مردمی بودیم که در صحنه حضور داشتیم. اما وظیفه ما چیز دیگری بود.

./.

توییت بینا

10:34 (۹ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۹ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۹ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۹ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱ سال قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱ سال قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱ سال قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱ سال قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱ سال قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱ سال قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱ سال قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین