امروز: دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۰ Monday, 4 December 2023

پشت پرده سقوط پهپاد صهیونیست‌ها در ایران

پشت پرده سقوط پهپاد صهیونیست‌ها در ایران

اسرائیل می‌خواست این پیام را به گوش ایرانی‌ها برساند که “ما هستیم”، اما واکنش ایرانی‌ها به فارسی روان و با موشک‌های ضد هوایی داده شد که “اگر شما هستید، ما هم هستیم.”

:

به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ، پایگاه خبری المیادین در گزارشی به ساقط شدن یک پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در ایران به دست نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرده و نوشت که این اقدام بویژه در شرایط حساس کنونی که درگیری‌های ایران و اسرائیل تمام منطقه را در گرفته، پیام‌های خاصی دارد.
:
به گزارش تسنیم، این گزارش در تشریح ابعاد و پیامدهای این عملیات تاکید کرد که آسمان ایران محل امنی برای نفوذ نیست، این را مجموعه‌ای از تلاش‌ها از جمله در زمینه فرود آوردن پهپادهای فوق پیشرفته RQ170 و اسکان ایگل ثابت می کند. خبر ساقط کردن یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای نطنز نیز تنها یکی از حلقه‌های این زنجیره است که احتمالا پایانی نیز نخواهد داشت.
:
روابط عمومی کل سپاه دیروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.
:
بر اساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.
:
المیادین این عملیات را جنگی با پوشش های متعدد تکنولوژیکی و جاسوسی خواند و تصریح کرد که در بسیاری از موارد عامل دیگری به نام جنگ برای اثبات وجود نیز به آن اضافه می شود. اسرائیل می خواست این پیام را با صدای بلند به گوش ایرانی‌ها برساند که “ما هستیم” اما واکنش ایرانی‌ها به این پیام به فارسی روان و با موشک‌های ضد هوایی داده شد که “اگر شما هستید، ما هم هستیم.”
:
تهران به خوبی می داند که نفوذ اسرائیل به حریم هوایی خود در این زمان غیر مرتبط با جنگ غزه نیست، بویژه اینکه تل‌آویو نیز به خوبی با این واقعیت آشناست که موشک های مقاومت که امروزه از آسمان سرزمین های اشغالی عبور کرده و در شهرک های صهیونیستی فرود می آیند، ردپایی ایرانی دارند، این موشک ها یا در ایران تولید شده و یا ایران هزینه تولید آنها را داده است. اگر دو احتمال قبل هم نباشد، می توان گفت که این‌ها حاصل تلاش گروه‌های فلسطینی است که با تکنولوژی که جمهوری اسلامی ایران سالها به نخبه‌های فلسطینی آموخته است، تولید شده اند.
:
البته درگیری موجود بین ایران و اسرائیل منصر به موشک‌های شلیک شده از غزه یا درگیری در مرزهای لبنان یا فلسطین و یا حتی سوریه نمی‌شود، بلکه برنامه هسته‌ای ایران به خودی خود یکی از مهم‌ترین محورهای این درگیری است. تاسیسات هسته ای نظنر که این هواپیمای اسرائیلی در نزدیکی آن سقوط کرد، یکی از مهم ترین تاسیسات هسته ای ایران است که اسرائیل از سالها قبل سعی کرده نگرانی جامعه جهانی و کشورهای غربی در مورد آن را بر انگیزد.
:
حال این سوال مطرح است که آیا اسرائیل به دنبال فرار به جلو است؟ بویژه اینکه از خطرات ارسال پهپاد به منطقه‌ای با این حساسیت و پیامدهای آن آگاه است. سوال دیگری که در این راستا مد نظر است، اینکه مسیری که این پهپاد قبل از رسیدن به تاسیسات نظنز طی کرده، کجا بوده؟ آیا این پهپاد از فرودگاه های اسرائیل برخاسته یا اینکه نیاز به پیمودن این راه طولانی نداشته است؟ این ها سوالاتی است که احتمالا روزهای آینده پاسخ آن‌ها روشن خواهد شد.

./.

توییت بینا

10:34 (۱ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۱ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۱ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۱ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۶ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۶ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۶ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۶ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۶ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۶ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۶ ماه قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۶ ماه قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۶ ماه قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۶ ماه قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۶ ماه قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۶ ماه قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۷ ماه قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۷ ماه قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۷ ماه قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

آخرین عناوین