امروز: جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵ Friday, 19 August 2022

پیروزی ایران برابر ازبکستان در دیدار دوستانه

پیروزی ایران برابر ازبکستان در دیدار دوستانه

ایران بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق نخست بازی دو بار روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد. در یکی از بهترین موقعیت‌های بازی مهدی طارمی با نفوذ به محوطه جریمه پاس عرضی خوبی برای قوچان‌نژاد ارسال کرد اما مهاجم گلزن تیم ملی از دو قدمی دروازه نتوانست به خوبی به توپ ضربه بزند تا این فرصت از دست برود.
:
به گزارش سایت خبری بینانیوز ، تیم ملی فوتبال باز هم ازبکستان را در تاشکند شکست داد. در ترکیب تیم ملی در این بازی 10 بازیکن نخستین بازی ملی خود را انجام می‌دادند.
:
به گزارش ایسنا، دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر ازبکستان از ساعت 17 و 30 دقیقه در ورزشگاه بنیادکار تاشکند آغاز شد که تیم ملی با تک گل دقیقه 4+90 مهدی ترابی توانست برنده از بازی خارج شود.
:
ایران بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق نخست بازی دو بار روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد. در یکی از بهترین موقعیت‌های بازی مهدی طارمی با نفوذ به محوطه جریمه پاس عرضی خوبی برای قوچان‌نژاد ارسال کرد اما مهاجم گلزن تیم ملی از دو قدمی دروازه نتوانست به خوبی به توپ ضربه بزند تا این فرصت از دست برود.
:
در ادامه اما ازبک‌ها جلو کشیدند و تا دقیقه 20 بازی چند بار نزدیکی‌های محوطه جریمه ایران صاحب ضربه ایستگاهی شدند. مدافعان ایران در این دقایق به خوبی توپ‌ها را از دروازه خودی دور می‌کردند ولی در چندین صحنه با انجام خطا روی بازیکنان حریف ازبک‌ها را صاحب موقعیت گلزنی کردند.
:
دقیقه 34 وحید امیری با سرعت بالایی وارد زمین حریف شد و بازیکن روبه‌رویی‌اش را از دور خارج کرد اما پاس عرضی او را مدافع ازبکستان دور کرد. یک دقیقه بعد کنعانی‌زادگان شوت محکمی را روانه دروازه نسترف کرد که این دروازه‌بان آن را دور کرد.
:
دقایق 36 و 38 بازی کاملا از آن ازبک‌ها بود. در این دو دقیقه ازبکستان می‌توانست به گل برسد اما در بهترین فرصت میزبان از آغاز بازی تا آن لحظه، علیرضا حقیقی موقیعت تک به تک را از مهاجم ازبکستان گرفت.
:
نیمه نخست بازی پس از سه دقیقه وقت اضافه بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید.
:
نیمه دومبا آغاز این نیمه دو تیم تعویض‌های انجام دادند. برای ایران مهدی ترابی، مهدی شریفی، سردار آزمون، امید ابراهیمی و خسرو حیدری به میدان آمدند و رضا قوچان‌نژاد، مهدی طارمی، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و وحید امیری از بازی خارج شدند. با خروج تیموریان بازوبند کاپیتانی تیم ملی بر بازوی احسان حاج‌صفی بسته شد.
:
ازبک‌ها نیمه دوم را بهتر شروع کردند اما بهترین فرصت این تیم در دقیقه 66 به دست آمد. در این صحنه مهاجم ازبکستان با حقیقی تک به تک شد اما توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد.
:
دقیقه 71 باز هم ازبک‌ها می‌توانستند به گل برسند اما ترابی توپی را که به صورت تصادفی می‌رفت درون دروازه ایران جا بگیرد، دور کرد.
:
دقیقه 73 در این سوی زمین ایران می‌توانست به گل اول بازی برسد. خسرو حیدری با پاس زیبای غفوری وارد محوطه جریمه ازبکستان شد و پاس عرضی را هم ارسال کرد اما مدافع ازبکستان به سختی توپ را دور کرد. چیزی نمانده بود که مدافع ازبک به اشتباه دروازه خودی را باز کند.
:
دقیقه 76 سردار آزمون سه مدافع ازبک را داخل محوطه جریمه این تیم دریبل زد اما شوت محکم او به خسرو حیدری برخورد کرد و برگشت. در ادامه باز هم بازیکنان ایران صاحب فرصت گل شدند اما پاسکاری خوب و سریع بازیکنان و سانتر خوب غفوری حاصلی نداشت.
:
دقیقه 86 مهدی شریفی سانتر حیدری را با ضربه چکشی زیبایی راهی دروازه ازبکستان کرد اما نسترف توپ را دور کرد.
:
این بازی که در طول 90 دقیقه وقت قانونی خود گلی در برنداشت، هفت دقیقه وقت تلف شده داشت که برای تیم ملی ایران بسیار مفید بود. مهدی ترابی در چهارمین دقیقه از وقت‌های تلف شده نیمه دوم بازی توانست نخستین گلی ملی خود را در نخستین بازی ملی‌اش به ثمر برساند تا تیم ملی همانند رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2014 ازبکستان را در تاشکند با نتیجه یک بر صفر از پیش رو بردارد.

:
./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید