امروز: جمعه، ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷ Friday, 24 March 2023

پیش بینی سلطانی فر از سفر 20 میلیون گردشگر به ایران

پیش بینی سلطانی فر از سفر ۲۰ میلیون گردشگر به ایران

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: براساس سند چشم انداز 20 ساله پیش بینی شده تا سال 1404 شمار گردشگران خارجی به 20 میلیون نفر و درآمد حاصل از ورود گردشگر خارجی به 30 میلیارد دلار برسد.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز‌، به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در بازدید از مرکز کنترل راه های کشور اظهار داشت: اکنون درآمد کشور از گردشگران خارجی تنها نیم درصد از مجموع درآمدهای کشور است که با در نظر گرفتن ظرفیت گردشگری در بخش های فرهنگی، تاریخی، مذهبی، زیارتی و طبیعی باید به سه درصد برسد.
وی با بیان اینکه برای تحقق این هدف باید زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری ساماندهی شود، اضافه کرد: در بخش گردشگری داخلی نیز اکنون نظام آماری دقیقی وجود ندارد تا بتوان بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

:
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: درآمد گردشگر خارجی به کشور به ازا هر سفر هزار و 750 دلار محاسبه می شود اما به دلیل این که در ایران گردشگران خارجی از عرب تا افغانی متغیر است با توجه به این ترکیب، این درآمد به ازاء هر سفر هزار و 300 دلار محاسبه می شود.
:
6.5 میلیارد دلار درآمد گردشگری خارجی
سلطانی فر تصریح کرد: درآمد گردشگری خارجی در کشور ما بین شش تا 6.5 میلیارد دلار است در حالی که در آمد ارزی گردشگری کشورهای مختلف در سال 2013 میلادی هزار و 250 میلیارد دلار بوده است.

:
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: اکنون نظام آماری بر اساس اقامت مسافران در اقامتگاه های رسمی اعم از هتل ها، مهمانپذیرها، اماکن مربوط به وزارت آموزش و پرورش، خانه های مسافر و کمپ های موقت و دائمی محاسبه می شود این در حالی است که تمامی مسافران به ویژه در ایام نوروز در این مکان ها اقامت ندارند.
سلطانی فر افزود: بیش از 200 هزار ویلا در استان های مختلف کشور وجود دارد که اقامت در آن ها توسط هیچ نهادی ثبت نمی شود.

:

ثبت 36 میلیون شب اقامت
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار در 10 روز اول امسال تا پایان روز هشتم فروردین ماه، 36 میلیون شب اقامت در نقاط مختلف کشور به ثبت رسیده است البته این آمار، تعداد تمامی مسافرانی که در ایام نوروز سفر کرده اند را در بر نمی گیرد و باید با هماهنگی دستگاه های مختلف آمار گردشگران داخلی به گونه ای احصا شود که بتوان با استناد به آن اقامتگاه ها را ساماندهی کرد.

:
سلطانی فر افزود: هشت درصد از این مسافران در هتل ها و مهمانپذیرها، 14 درصد در اماکن مربوط به وزارت آموزش و پرورش، 15 درصد در خانه های مسافر، 15 درصد در اقامتگاه های دستگاه های مختلف و بقیه نیز در کمپ ها مستقر شده اند.
سلطانی فر توضیح داد: سال گذشته 462 ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان ها و شهرستان های کشور تشکیل شد و برنامه ریزی های لازم برای گذراندن تعطیلات نوروزی خوب و کم حادثه صورت گرفت.

:
وی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته با انعقاد قراردادی در زمینه نصب و راه اندازی هزار و 880 دوربین جدید در جاده های کشور قدم مثبتی برای بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی کشور برداشت که امید است با تامین منابع شاهد نصب این دوربین ها در سال جاری باشیم.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: ساماندهی و افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی، جاده ای، ریلی و هوایی مهم ترین رکن در زمینه توسعه گردشگری داخلی و خارجی است زیرا در زمینه گردشگری خارجی از زمانی که یک گردشگر وارد کشور می شود در مراحل مختلف سفر باید شبکه حمل و نقل مناسبی در اختیار او قرار گیرد.

:
سلطانی فر یادآورشد: در بحث گردشگر داخلی نیز سال های گذشته محدودیت های مربوط به حمل و نقل هوایی به دلیل تحریم ها را شاهد بودیم که امید است با شرایط جدید و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران بتوانیم مشکلات حمل و نقل هوایی را رفع کنیم.

./.

توییت بینا

11:22 (۳ روز قبل) ۱

امیرعبداللهیان: روزهای خوب⁩ در پیش است

11:48 (۵ روز قبل) ۲

مجوز ۲۰ هزار پرواز نوروزی صادر شده است

11:47 (۵ روز قبل) ۳

۱۷۶ نفر فوتی در ۴ روز نخست طرح سفرهای نوروزی

11:40 (۵ روز قبل) ۴

ورود ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار

16:07 (۶ روز قبل) ۵

۲ نفر از عاملین اصلی حمله تروریستی حرم شاهچراغ به اعدام محکوم شدند

16:06 (۶ روز قبل) ۶

مصرف بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسید

10:45 (۱ هفته قبل) ۷

ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه

10:45 (۱ هفته قبل) ۸

آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران ، چین و روسیه

10:45 (۱ هفته قبل) ۹

وزیر بهداشت: واکسن کرونا باید سالی یکبار تزریق شود

15:50 (۱ هفته قبل) ۱۰

۵۳ نفر از چهره‌های سرشناس ممنوع‌المعامله شدند

15:35 (۱ هفته قبل) ۱۱

پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هر مسجد از بودجه حذف شد

10:34 (۱ هفته قبل) ۱۲

پرواز موفقیت‌آمیز هواپیمای مسافربری با سوخت هیدروژنی

10:32 (۱ هفته قبل) ۱۳

حداقل ۶ بانک ایرانی مشمول ماده ۱۴۱ و ورشکسته اند

9:06 (۳ سال قبل) ۱۴

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۱۵

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۱۶

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۱۷

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۱۸

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۱۹

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۲۰

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

پربازدیدها

آخرین عناوین