امروز: جمعه، ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸ Friday, 19 August 2022

چرا بعضی از مردم هیچ‌گاه زیر بار بدهی نمی‌روند؟

چرا بعضی از مردم هیچ‌گاه زیر بار بدهی نمی‌روند؟

رسیدن به آزادی مالی برای همه امکانپذیر است، اما تنها افرادی به این موقعیت دست می‌یابند که برخی خصوصیات اخلاقی را در خود تقویت کنند. در این صورت فرقی نمی‌کند که چقدر درآمد داشته باشید، فقط کافی است برخی ویژگی‌ها را داشته باشید تا به آزادی مالی و زندگی بدون بدهی دست یابید.

:

به گزارش سایت خبری بینانیوز ، شاید شما هم یکی از افرادی هستید که مدام این سوال را از خود می‌پرسند که چطور برخی قادرند در تمام طول زندگی خود، بدون اینکه بدهی به بار آورند، بر وضعیت مالی خود کنترل کاملی داشته باشند؛ درحالی که عده‌ای دیگر مدام دچار قرض و بدهی می‌شوند؟ همه قادرند، فارغ از اینکه چقدر درآمد دارند، به آزادی مالی دست‌ یابند؛ اما سوال اینجاست که چه چیزی افراد فارغ از بدهی را از افراد همیشه بدهکار و مقروض جدا می‌کند؟ چطور ممکن است برخی خانواده‌ها بدون اینکه بدهی به بار بیاورند یا در بدترین حالت فقط اقساط وام مسکن دارند، می‌توانند کل هزینه‌های زندگی خود را با درآمد خانوار کمتر از 40 هزار دلار، پوشش دهند درحالی‌که برخی خانواده‌ها با درآمدهای میلیاردی بازهم به سختی زندگی خود را می‌گذرانند؟ درواقع یک ویژگی خاص برای تشخیص اینکه چه کسی با موفقیت می‌تواند بودجه خود را تنظیم کند و چه کسی نمی‌تواند، وجود ندارد. اما درمجموع، افرادی که می‌دانند چطور بودجه خود را به خوبی تنظیم کنند، برخی خصوصیات اخلاقی مشترک وجود دارند که در این گزارش به نقل از مجله تایم به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.
:

1- آنها جزئی‌نگر هستند
افرادی که در وضعیت مالی مطلوبی قرار دارند، همیشه توجه دقیقی به جیبشان دارند. آنها می‌دانند دقیقا چقدر درآمد دارند و به‌خوبی میزان مخارج خود و اینکه جزء به جزء پولشان به کجا می‌رود را به‌دقت زیرنظر دارند. آنها به دلیل اینکه توانسته‌اند کنترل خوبی بر وضعیت مالی خود پیدا کنند، کمتر دست به هزینه‌هایی می‌زنند که از عهده آن برنمی‌آیند.

:

2- آنها می‌دانند که بدهی، در آینده دینی بر گردن آنهاست
بدهی، نوعی از یک بردگی قراردادی است که به قیمت قربانی کردن در آمدهای آینده ما، برای فرونشاندن یک عطش آنی تمام می‌شود. افرادی که هوشمندی مالی بالایی دارند، در بسیاری از موارد، چنین معامله‌ای را معامله با شیطان می‌دانند.

:

3- آنها واقع‌بین هستند
اغلب اوقات، افراد فارغ از بدهی، آدم‌های واقع‌بینی هم هستند چراکه معنی ارزش را به‌خوبی می‌دانند. به‌عنوان مثال، آنها به خودرو به عنوان وسیله‌ای که آنها را از نقطه A به نقطه B می‌رساند، نگاه می‌کنند، بنابراین وقتی یک خودروی ارزان‌قیمت‌تر هم آنها را به این هدف می‌رساند، طبیعتا از خرید یک خودروی گران‌قیمت خودداری می‌کنند.

:

4- آنها به خود متکی هستند
بسیاری از افرادی که برای رسیدن به استقلال مالی سخت تلاش می‌کنند، به خوداتکایی‌شان می‌بالند. آنها روی پای خود می‌ایستند و با حداقل هزینه زندگی می‌کنند تا بتوانند پول بیشتری را برای روز مبادا پس‌انداز کنند.

:

5- آنها به خرید اعتیاد ندارند
بسیاری از افراد، با پول خرج کردن حس خوبی پیدا می‌کنند فرقی هم نمی‌کند که پولدار باشند یا خیر؛ از آنجا که چنین حس سرخوشی فیزیکی نیست، عادت کنترل‌نشده خرید تقریبا همیشه می‌تواند منجر به فاجعه مالی شود.

:

6- آنها صبورند
افرادی که بدهکار و مقروض نشده‌اند، اگر صبر نداشتند هرگز به این موقعیت نمی‌رسیدند. اگر پول‌شان برای خرید چیزی کافی نباشد، به‌جای قرض کردن، صبر می‌کنند و پس‌انداز می‌کنند تا پول کافی را برای خرید آن فراهم کنند.

:

7- آنها اعتمادبه‌نفس بالایی دارند
افرادی که از آزادی مالی برخوردارند، هرگز اجازه نمی‌دهند که ثروتشان به آنها شأن و منزل بدهد و موقعیت اجتماعی‌‌شان را تعیین کند. آنها خوب می‌دانند که شأن و منزلت‌شان، به‌جای پز دادن با پول و ثروت، با اعتماد به‌نفس، خیلی بهتر منتقل می‌شود.

:

8- آنها می‌دانند که قرض و خرید اقساطی مانند شمشیری دولبه است
افرادی که به‌خوبی امور مالی خود را کنترل می‌کنند، ترسی از اقساط ندارند. درواقع آنها احاطه خوبی بر خریدهای قسطی یا وام‌ها دارند. آنها به‌خوبی از مزایای این‌گونه وام‌ها یا خریدها باخبرند اما ازطرف دیگر خوب می‌دانند اگر اقساط خود را هرماه پرداخت نکنند، باید بهای سنگینی را بپردازند.

:

9- آنها به مسئولیت شخصی ایمان دارند
افرادی که مسئولیت مالی خوبی دارند، از بهانه‌جویی به دور هستند چراکه به‌خوبی وظایف خود را می‌دانند و می‌دانند که برای اتفاقات ناخواسته باید پول پس‌انداز کنند. بنابراین اگر این‌کار را نکنند، تنها کسی را که سرزنش کنند، خودشان است.

:

10- آنها مادی‌گرا نیستند
درست است که داشتن وسایل قیمتی و باارزش، زندگی را تجملی‌تر می‌کند، اما به چه قیمتی؟ افرادی که هرگز بدهی بالا نمی‌آورند، این نکته را به‌خوبی می‌دانند به‌همین دلیل است که زندگی ساده‌تری دارند و بیشتر تمرکز خود را روی خانواده‌شان می‌گذارند.

./.

توییت بینا

9:06 (۲ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۲ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۲ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۲ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۲ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۲ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۲ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۲ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۲ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۲ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۲ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۲ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۲ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۲ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۲ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۲ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۲ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۲ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۲ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۲ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید