امروز: سه شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲ Tuesday, 6 December 2022

کاندیدای انتخاباتی سوریه: بشار اسد یک رهبر بزرگ است

کاندیدای انتخاباتی سوریه: بشار اسد یک رهبر بزرگ است

حسان النوری، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد که نحوه مدیریت جنگ در این کشور توسط بشار اسد ثابت کرده که او یک رهبر بزرگ است.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری بینانیوز به نقل از ایسنا ، حسان النوری، که رقیب بشار اسد، رئیس جمهوری کنونی سوریه در انتخابات است، در مقابل با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت اسد گفت: مقامات دولت بشار اسد مدیریت اقتصادی خوبی نداشته‌اند.

 

وی در مصاحبه‌ای سی دقیقه‌ای با خبرگزاری آشوشتید پرس قصد داشت خود را نماینده اکثریتی خاموش و یک کاندیدای بزرگ و رقیب قدرتمند بشناساند. حسان النوری تاکید کرد که در کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری سوم ژوئن جدی است.

 

 

از میان 20 نفری که قصد کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را داشتند 3 نفر توسط دادگاه قانون اساسی سوریه پذیرفته شدند که این افراد بشار اسد، النوری و ماهر حجار قانونگذار شهر حلب، هستند. النوری که قانون گذار سابق پارلمان سوریه بوده و 54 سال دارد، تحصیل کرده آمریکا است.

 

وی خاطرنشان کرد: من برای ریاست جمهوری کاندیدایی جدی هستم. من کم می‌خوابم و شب و روز به سختی کار می‌کنم تا بتوانم با کسب آراء در این انتخابات پیروز شوم. من هرگز تسلیم نشده و عقب‌نشینی نخواهم کرد.

 

النوری در این مصاحبه که در یک هتل در دمشق انجام شد، تصریح کرد: من کاملا معتقدم بشار اسد در زندگی سیاسی خود یک رهبر بسیار قدرتمند بوده است. هنگامی که شما رهبر مثل وی را می‌بینید که با این شکل از تروریسم باور نکردنی و این سطح از اقدامات تروریستی در هر نقطه از کشورمان مبارزه می‌کند، باید به کاری که وی انجام می‌دهد احترام بگذاری.

 

وی گفت: با این وجود من به بشار اسد می‌گویم شما در عرصه سیاسی بسیار خوب بوده‌اید اما من فکر می‌کنم که اقتصاددان‌ها و مقامات دولت شما در ده سال گذشته عملکرد خوبی نداشته‌اند.

 

النوری بخشی از تقصیر مشکلات اقتصادی سوریه را به قطر و ترکیه نسبت داد و گفت: دوحه و آنکارا پس از آنکه بشار اسد قتصاد سوریه را در سال 2000 به روی بازارهای جهانی و اقتصاد آزاد باز کرد، به اعتماد سوریه خیانت کردند.

 

وی تاکید کرد: آنچه که ما به ترک‌ها و قطری‌ها در بازارمان دادیم فرصت‌هایی باور نکردنی بود اما من نمی‌توانم تنها بشار اسد را مقصر کاری که انجام داد بدانم من خائنان را نیز مقصر می‌دانم زیر آن‌ها به شیوه‌ای سنجیده رفتار نکرده‌اند به ویژه قطری‌ها و ترک‌ها.

 

النوری همچنین درباره جنگ داخلی سوریه گفت: عملکرد من در قبال این جنگ تفاوتی نسبت به عملکرد بشار اسد و یا حجار نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: هر سه نفر ما صد درصد در تعامل با بحران سوریه از نقطه نظر سیاسی، نظامی توافق داریم.

 

این در حالی است که حجار رقیب دیگر بشار اسد نیز در اظهاراتی گفته که در خصوص مسائل مربوط به حاکمیت و مبارزه با تروریسم وی به همراه دو کاندیدای دیگر توافق کامل دارند.

 

وی در مصاحبه‌ای که از دمشق با خبرگزاری آسوشتیدپرس انجام داد گفت: من فکر نمی‌کنم که هیچ شخص عاقلی این مسائل را به حال خود رها کند. با این وجود حجار گفت که به نسبت دیگر برنامه‌های سیاسی که تاکنون روی میز بوده‌اند برنامه سیاسی وی متفاوت خواهند بود.

 

النوری در اظهارات خود جزئیات بیشتری را درباره طرح‌های پیشنهادی‌اش ارائه داد. وی خاطرنشان ساخت که به دنبال آن است که یک اقتصاد آزاد و هوشمند جدید ایجاد کرده و برای مبارزه با فساد و کاهش فقر اصلاحات دولتی گسترده را به اجرا درآورد.

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد: من می‌دانم در این انتخابات با رئیس جمهوری رقابت می‌کنم که 14 سال رهبر کشور بوده است. من می‌دانم که پدر وی قبل از او یک رئیس جمهور بزرگ بوده که 30 سال کشور را رهبری کرده و محبوب بسیاری از سوری‌هاست.

 

وی در انتها گفت: بنابراین صحبت مربوط به 44 سال نظام خانوادگی است که این بدان معنی است که من باید با فردی قدرتمند که توانسته در جامعه احترام بدست آورده و سوری‌ها به او اعتقاد دارند، رقابت کنم. متعاقد کردن سوری‌هایی که گرایشی دیگر دارند آسان نیست اما نباید شک به دل راه داد و برای پیروزی در انتخابات به تلاش نکرد.

 

انتهای پیام

 

توییت بینا

9:06 (۳ سال قبل) ۱

آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

8:33 (۳ سال قبل) ۲

پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی از امروز - اول اردیبهشت

8:30 (۳ سال قبل) ۳

در کشور کمبود خون داریم، مردم همچون گذشته خون اهدا کنند

8:27 (۳ سال قبل) ۴

ترامپ: ایران می‌خواهد آمریکا را صاحب شود!

8:26 (۳ سال قبل) ۵

سفرهای غیرضروری می تواند شیوع کرونا را تشدید کند

20:25 (۳ سال قبل) ۶

تعطیلی همه مسابقات ورزشی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

20:24 (۳ سال قبل) ۷

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

20:16 (۳ سال قبل) ۸

وام یک میلیونی یارانه‌بگیران قرض الحسنه شد

20:01 (۳ سال قبل) ۹

وزیر کار بخشنامه تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۹۹ را ابلاغ کرد

8:47 (۳ سال قبل) ۱۰

وزیر بهداشت: دانشگاه ها یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود

8:45 (۳ سال قبل) ۱۱

عربستان حج عمره به این کشور را محدود کرد

8:44 (۳ سال قبل) ۱۲

یک مورد مثبت کرونا در آذربایجان غربی

11:41 (۳ سال قبل) ۱۳

کلیات لایحه بودجه ۹۹ در مجلس تصویب نشد

11:41 (۳ سال قبل) ۱۴

مرز زمینی و هوایی ایران و ترکیه تا اطلاع ثانوی مسدود است

10:09 (۳ سال قبل) ۱۵

۷۲ مصدوم در زلزله آذربایجان غربی

10:08 (۳ سال قبل) ۱۶

سامانه بارشی جدید وارد کشور شد

10:08 (۳ سال قبل) ۱۷

کره هیچ قطعه لوازم خانگی به ایران ارسال نمی کند

10:07 (۳ سال قبل) ۱۸

«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر مالزی از سمت خود استعفا داد

10:06 (۳ سال قبل) ۱۹

میزان مشارکت در انتخابات مجلس ۴٢درصد ثبت شده است

10:06 (۳ سال قبل) ۲۰

سلطان ماسک هم دستگیر شد

پربازدیدها

آخرین عناوین

به کانال تلگرام بینانیوز بپیوندید