امروز: سه شنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۶ Tuesday, 28 May 2024

کاهش تحریم‌ها که هیچ از تحریم‌های جدید هم دریغ نمی‌کنیم

کاهش تحریم‌ها که هیچ از تحریم‌های جدید هم دریغ نمی‌کنیم

بررسي ويژه صادرات 30 ماهه کشور در بخش ميعانات نفت و گاز، واكنش فيس بوكي ظريف به بیلبوردهای جنجالی، مناظره در دانشگاه برسر کارنامه دولت پیشین و … از جمله مهمترین اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه بوده است.

 
به گزارش سایت تحلیلی و خبری بینانیوز ،

*کیهان

ارتباط نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار با رئیس اداره سوم ساواک

انتشار مقاله هتاکانه روزنامه زنجیره‌ای بهار، حساسیت‌سنجی برای تکرار تراژدی حمله به مقدسات در دوره اصلاحات بود.سایت نیمروز با انتشار این مطلب خبر داد که نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار (روزنامه وابسته به سعید پورعزیزی از مدیران دفتر رئیس دولت اصلاحات)، ضمن عضویت در گروهک نهضت آزادی، با ساواک رژیم پهلوی نیز در ارتباط بوده است.به نوشته این سایت، اقدام روزنامه بهار در انکار امامت و ولایت امیر مؤمنان(ع) آن هم در آستانه عید بزرگ غدیر، خاطره روزگار حرمت‌شکنی‌های دوره اصلاحات را زنده کرد. بسیاری از مردم فراموش نکرده‌اند که روزنامه دولتی ایران در 24 تیر 79 مدعی شد (نعو‌ذبالله) خدا فتنه‌گر است و به او هم می‌توان اعتراض کرد!

نیمروز آنگاه به مرور برخی از این هتاکی‌ها پرداخت و گزارش داد: محمد مجتهد شبستری، 15 دی 78 در روزنامه فتح مدعی شد «جوانانی که به مساجد روی می‌آورند یا کتب دینی را مطالعه می‌کنند، از نظر ساختار فکری و روانی ضعیف هستند»! روزنامه آفتاب امروز در تاریخ 2 شهریور 78 نوشت «باید مجوز راهپیمایی به همه گروه‌ها داده شود حتی علیه خدا و حتی علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد»! عبدالکریم سروش بهمن 77 در ماهنامه کیان ادعا کرد «ولایت منحصر در شخص نبی اکرم است و با رفتن او، ولایت نیز خاتمه می‌یابد؛ او خاتم نبوت و ولایت بود و ولایت پیامبر، بعد از او به کسی منتقل نمی‌شود»! و همچنین سروش در روزنامه نشاط (12/3/78) نوشت «فرهنگ شهادت خشونت‌آفرین است».

اکبر گنجی در روزنامه صبح امروز (23/2/78) ادعا کرد «پیامبر در بدر و حنین و… شمشیر زد…اما آیا جنگ‌های جبهه حق علیه باطل پیامدهای ناخواسته یا آثار وضعی به دنبال ندارد؟… خشونت فرزند خشونت است و درخت خشونت میوه‌ای جز خشونت به بار نمی‌آورد. هیچ‌کس حق ندارد به صرف اینکه خود را حق و دیگران را باطل می‌داند، دست به خشونت بزند و در صدد نابودی مخالفان خود از طریق حذف فیزیکی برآید» و روزنامه دولتی ایران در تاریخ 24/4/79 نوشت «به خود خدا هم می‌توان اعتراض کرد و او را فتنه‌گر نامید.»! و…

این گزارش همچنین حاکی است علی‌اصغر غروی نویسنده مقاله موهن روزنامه بهار فرزند سید جواد غروی است. به شهادت کتاب اسناد ساواک (کتاب نوزدهم، صفحات 194 و 195) سید جواد غروی در سال 56 به ساواک دعوت شده و در آنجا خود را فردی شاه‌دوست معرفی می‌کند و ساواک نیز او را از روحانیون مثبت و علاقمند به رژیم شاه معرفی کرده است. امام خمینی درباره عقاید انحرافی وی درباره معراج پیامبر(ص)، شفاعت و حضرت زهرا(س) نوشتند: «با صحت مطالب فوق چنین شخصی منحرف از مذهب اهل بیت است و لازم است مؤمنین از او احتراز کنند و حضور در جماعت و منبر این شخص حرام و در معرض گمراهی است. خداوند مسلمین را از شر این عناصر فاسده حفظ فرماید.»

مرحوم آیت‌الله خوئی(ره) نیز در این باره مرقوم نمودند: «شخص مزبور از مصادیق واضحه ضال و مضل است و ترویج چنین شخصی به حضور منبرش یا غیر آن فضلا از اقتداء به او جائز نیست و بر مؤمنین لازم است که از ترویج عقاید فاسده او جلوگیری نمایند.» غروی (پدر) 8 سال پیش از دنیا رفت.

اما سید علی‌اصغر غروی پسر سید جواد و عضو گروهک نهضت آزادی، در مدت تحصیل در لبنان ارتباط نزدیکی با سرلشکر منصور قدر سفیر شاهنشاه آریامهر!! ‌در لبنان برقرار می‌کند. به نحوی که سرلشکر قدر در دیباچه جلد سوم کتاب «فلسطین و اسرائیل» از مساعدت‌های بسیار ارزنده و همکاری‌های پرارزش یکی از دانشجویان دوره دکترای دانشگاه لبنان آقای علی‌اصغر غروی تشکر و قدردانی نموده است.

سرلشکر قدر با درجه سرهنگی به ساواک رفت و در قسمت اطلاعات خارجی (اداره کل دوم) مشغول به کار شد. منصور قدر پس از مدتی به عنوان مامور ساواک به سفارت ایران در دمشق رفت و سپس به عنوان دبیر اول سفارت ایران در بیروت برگزیده شد. همچنین وی توانست پس از یک سال حضور در سفارت ایران در بیروت، در سال 1340 هـ .ش به ریاست اداره خاورمیانه در سازمان اطلاعات خارجی ساواک برسد. در سال 1340 هـ .ش به مدیریت اداره کل دوم ساواک (اطلاعات خارجی) رسید. در سال 1342هـ..ش دوباره به لبنان سفر کرد و به عنوان رایزن درجه دو سفارت ایران در شهر بیروت مشغول به کار شد. در همین زمان همزمان با کار در سفارت ایران در لبنان، مسئول اداره ساواک در کشور سوریه نیز بود. در هنگام پیروزی انقلاب، سفیر رژیم پهلوی و از مخالفان سرسخت امام موسی صدر در لبنان بود.

گفتنی است روزنامه بهار در انتخابات ریاست جمهوری مدعی حمایت از محمدرضا عارف و اصلاح‌طلبان بود اما به خاطر برخی آلودگی‌ها رسما به تریبون سران گروهک نهضت آزادی تبدیل شده بود. این روزنامه چند ماه پیش در سرمقاله‌ای به قلم یکی از مشاوران مرکز تحقیقات استراتژیک (ناصر-ه) خواستار ابتکار یکجانبه و دادن امتیاز به آمریکا در مذاکرات هسته‌ای شد!

توهین‌های مقامات آمریکا علیه ملت ایران کی شدت می‌گیرد؟

بررسی زمانبندی توهین آمریکایی‌ها به مردم ایران از «محور شرارت بوش» تا «فریبکاری ژنتیکی شرمن» نشان می‌دهد این توهین‌ها نسبت مستقیم با ادبیات انفعالی دارد.به گزارش رجانیوز، اظهارات شرمن در فریبکار ژنتیکی خواندن ایرانیان بار دیگر به خوبی الگوی رفتاری مقامات آمریکایی در مقابل ایران را به نمایش گذاشت؛ الگویی که ناشی از خودبرتربینی مقامات آمریکایی در مواجهه با ایران است و اتفاقا تیم فعلی دستگاه دیپلماسی پیش از این و در زمان حضور در دولت خاتمی این رفتار توهین‌آمیز را تجربه کرده است.

در ژانویه سال 2002 میلادی بود که جورج بوش رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا در گزارش سالیانه خود به مجلسین و مردم آمریکا برای اولین‌بار از اصطلاح «محور شرارت» استفاده کرد و ایران، عراق و کره‌شمالی را از اجزای اصلی این محور نامید.اظهار تاسف خاتمی به علت گروگان‌گیری اعضای سفارت آمریکا در ایران در جریان مصاحبه با کریستین امانپور، اظهار همدردی دولت وی با آمریکا پس از انفجار برج‌های دوقلو، کمک اطلاعاتی دولت اصلاحات به آمریکا در جریان حمله به مواضع طالبان در افغانستان، ادبیات منفعلانه برخی مقامات دولت به ویژه رئیس‌جمهور درباره آمریکا در کنار اظهارنظر کارشناسان و چهره‌های سیاسی و رسانه‌های دوم خرداد درباره نزدیکی به آمریکا از جمله اقدامات دولت وقت برای نزدیکی با آمریکا بود.

البته پاسخ آمریکا به پالس‌های فرستاده شده قرار دادن ایران در محور شرارت و تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی بود. پاسخ توهین‌آمیزی که نشان داد آمریکا در برابر گام‌های عقب کشیده دولت وقت رویکرد تهاجمی گرفته و برای تحت فشار قرار دادن ایران چند گام به جلو برداشته است.رویکردی که دو سال بعد در موضوع هسته‌ای نیز خود را نشان داد.رجانیوز خاطر نشان کرد: اکنون نیز پس از مذاکرات ژنو و علی‌رغم گام‌های «نابجا» دولت برای نزدیکی به آمریکا، وندی شرمن، نماینده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، در توهین آشکار به مقامات و مردم ایران گفته است: «ما می‌دانیم که فریب‌کاری جزیی از دی.ان.ای. ایرانیان است». این در حالی بود که در چند ماه اخیر دستگاه دیپلماسی لحن و رویکرد «مصالحه‌جویانه» با آمریکا را در دستور کار قرار داده است.

البته پیش از این، باراک اوباما سه روز پس از مکالمه تلفنی با آقای روحانی صراحتا لفظ حمله نظامی را به کار برد و گفته بود: «حمله نظامی» علیه ایران همچنان روی میز است.به عقیده کارشناسان دولت ایران با هر قدم عقب‌نشینی، مقامات آمریکایی را برای دستیابی به امتیازات بیشتر «جسورتر» و با به کارگیری «ادبیات انفعالی» آنها را برای به کارگیری لحن «گزنده‌تر» ترغیب می‌کند.

نگاه دوگانه افراطیون به فرصت‌ها و ناکامی‌ها دولت روحانی

عضو سازمان متحد مجاهدین انقلاب می‌گوید شکست روحانی به هیچ وجه به معنای شکست گفتمان اصلاح‌طلبی نخواهد بود.عبدالله ناصری این سخنان را در حالی مطرح کرده که بر اساس برخی خبرها از محافل داخلی اصلاح‌طلب، افراطیون معتقدند فرصت‌های دولت روحانی عاید اصلاح‌طلبان شده اما در عین حال این طیف شریک ناکامی‌ها و هزینه‌های تحمیلی به روحانی نخواهند بود و به وقت مقتضی می‌توانند، فرار نهایی را شروع کرده و روحانی و دولت وی را جا بگذارند یا حتی تبدیل به منتقد و مخالف آن شوند.عضو سازمان مجاهدین در مصاحبه با روزنامه آرمان با بیان اینکه آقای روحانی شخصاً به لحاظ تشکیلاتی عضو یک نهاد غیر اصلاح‌طلب بوده و به یک عبارت اصلاح‌طلب نبود اما گفتمان اصلاح‌طلبان را دنبال کرده، افزود: چون اصلاحات گفتمان نهادینه شده در کشور دارد، بنابراین من معتقد نیستم که دکتر آقای روحانی موفق نشود، عدم موفقیت ایشان به معنای شکست گفتمان اصلاح‌طلبی خواهد بود.

وی با دفاع از مذاکره با آمریکا و ادعای اینکه این مذاکرات به تأخیر افتاده اذعان کرد که طبق نظرسنجی‌ها درباره اصلاحات، 72 درصد مردم با بدبینی به اهداف و منویات آمریکا نگاه می‌کرده‌اند.

کاهش تحریم‌ها که هیچ از تحریم‌های جدید هم دریغ نمی‌کنیم!

دو سناتور پرنفوذ آمریکایی اعلام کردند کنگره درخواست تعویق در تصویب برخی تحریم‌های جدید علیه ایران را نخواهد پذیرفت مگر اینکه غنی‌سازی در ایران تعلیق شود.پیش از این شبکه رسانه‌ای عنکبوت در چارچوب عملیات روانی آمیخته با فریب چنین القا کرده بود که رژیم آمریکا آماده «لغو» برخی تحریم‌ها در ازای اقداماتی نظیر تعلیق غنی‌سازی 20 درصد و اجرای پروتکل الحاقی است اما جان مک‌کین و لیندسی گراهام تأکید کرده‌اند که حتی درخواست عدم تصویب تحریم‌های جدید را نیز نمی‌پذیرند و آن را مشروط بر توقف اصل غنی‌سازی می‌دانند. این دو سناتور ضمن مقاله‌ای در واشنگتن پست نوشتند: کنگره فقط به شرطی با درخواست قریب‌الوقوع کاخ سفید برای «تعویق تصویب تحریم‌های جدید» علیه ایران موافقت خواهد کرد که ایران غنی‌سازی را تعلیق و در طول برگزاری مذاکرات هسته‌ای فعالیت سانتریفیوژها را متوقف کند.

این دو می‌افزایند: بزودی در این ماجرا از ما خواسته خواهد شد که در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران دست نگهداریم. ما بدین وسیله اعلام می‌کنیم که تنها به این شرط با این درخواست موافقت خواهیم کرد که ایران غنی‌سازی را معلق گذارد. هرگز نباید قبول کنیم مادامی که دیپلمات‌ها مشغول گفت‌وگو هستند، سانتریفیوژها بچرخند.

مدیریت فامیلی هم نوعی تدبیر است!

فرزندان رئیس دانشگاه آزاد مدیریتی شبه خانوادگی را در این دانشگاه به اجرا گذاشته‌اند.

به گزارش «ندای انقلاب» فرزندان حمید میرزاده در حالی در سطوح مدیریتی دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت شده‌اند که پیش از این نیز فرزندان هاشمی رفسنجانی به ویژه در زمان مسئولیت 31 ساله جاسبی، در این دانشگاه پست‌های مختلفی داشته‌اند. رئیس دانشگاه آزاد که چندی پیش به رویه مدیریت 31 ساله جاسبی بر دانشگاه آزاد، مدیریت واحد علوم تحقیقات این دانشگاه را خود در دست گرفت، در اقدامی عجیب کلیه امور این واحد مهم دانشگاه آزاد را به پسر خود واگذار کرده است.

سلمان میرزاده پس از واگذاری ریاست واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد به پدر، به صورت غیر رسمی اداره این واحد را به عهده گرفته و فعالیت‌های آموزشی و مالی دانشگاه مذکور زیر نظر وی اداره می‌شود.

در همین زمینه گفته شده پسر دیگر سرپرست جدید دانشگاه آزاد به نام احسان میرزاده به رتق و فتق امور پدرش در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مشغول است.به گزارش «ندای انقلاب» در حال حاضر یاسر هاشمی رفسنجانی، محسن هاشمی رفسنجانی و فاطمه هاشمی رفسنجانی به ترتیب به عنوان رئیس دفتر رئیس هیات امنا، معاون عمرانی و استاد علوم سیاسی در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند.ندای انقلاب همچنین از تحرکات فائزه هاشمی برای انتصاب برخی از افراد نزدیک به خود در پست‌های کلیدی وزارت اقتصاد خبر داد و نوشت: شماری از انتصابات در این وزارتخانه با فشار فائزه هاشمی رفسنجانی در حال انجام شدن است.

بر اساس این گزارش، فائزه هاشمی در تماس‌های مکرر با برخی مسئولین وزارت اقتصاد و دارایی خواستار به کارگیری چند نفر از افراد وابسته به خود در پست‌های کلیدی این وزارتخانه شده است.

پیش از این هاشمی رفسنجانی از تاخیر دولت در انتصاب استانداران جدید انتقاد کرده و خواستار تعجیل در این امر شده بود.

*خراسان

رکورد شکني جالب آخرين جلسه دولت پيش از تحليف روحاني

بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، در حالي که هيئت دولت در آخرين جلسه خود پيش از تحليف حجت الاسلام روحاني که در روز يکشنبه 6 مرداد و چهارشنبه 9 مرداد برگزار شد، پيشنهادهاي مختلفي تصويب و به دستگاههاي مربوطه ابلاغ کرده ، تعداد قابل توجهي از اين مصوبات يا توسط نهادهاي نظارتي و هيئت تطبيق مصوبات دولت با قوانين با ايرادات متعدد قانوني مواجه شده يا توسط دولت يازدهم لغو شده است که اين موضوع يک رکورد محسوب مي شود.

بررسي ويژه صادرات 30 ماهه کشور در بخش ميعانات نفت و گاز

بر اساس درخواست يک نهاد نظارتي از دستگاههاي ذي ربط در امر صادرات، مقرر شده به علت اهميت بررسي ويژه فرآورده هاي مربوط به ميعانات نفت و گاز که از ايران به مقاصد مختلف صادر شده اند ظرف مدت يک هفته، آمار صادرات قطعي فرآورده هاي مذکوردر سالهاي 91،90 و 6 ماهه نخست سال جاري به تفکيک تاريخ، نام صادرکننده، نوع کالا و وزن خالص محموله و ارزش آن تهيه و به اين دستگاه ارائه شود تا نسبت به اقدامات انجام شده طرف مدت 30 ماه اخير کنترل جامعي صورت بگيرد.

*ایران

واكنش فيس بوكي ظريف به بیلبوردهای جنجالی

خبر اول اين كه وزير امور خارجه با انتشار مطلبي در صفحه فيس بوك اش به بيلبوردهاي «صداقت امريكايي» و حوادث روز عيد غدير واكنش نشان داد. ظریف بعد از يك هفته استراحت درماني يا به گفته خود «دوركاري» در اين باره نوشت: در روزهاي گذشته شاهد تحولات مختلفي بوديم. مهرورزي‌هاي فراواني به صورت مستقيم و غيرمستقيم به بنده و سياست خارجي حتي در معابر عمومي پايتخت ابراز شد! که البته نگراني زيادي از آن نيست. خوشحالم که مردم و مسئولين عاليرتبه کشور از سياست خارجي حمايت مي‌کنند و در اين دو روز هم تأييدهاي محکم و مجددي از اين حمايت‌ها را دريافت کردم که موجب دلگرمي بنده و همکارانم شد.

اميدوارم که بتوانيم با حمايت مردم و مسئولين باري را از دوش کشور و مردم برداريم و در مقابل اين همه بزرگواري شما شرمنده نشويم. وي افزود: نکته ديگر آنچه در روز عيدغدير اتفاق افتاد براي همه تلخ بود. نظرات و انتقادات شما را هم در اين زمينه ديدم و گرچه توقع دوستان براي موضعگيري پيرامون مسائلي که از حوزه مسئوليت من خارج است را غيرواقع‌بينانه مي‌دانم، ولي از اينکه صفحه مرا براي اظهارنظرهاي خود قابل مي‌دانيد خوشحالم و از همه شما سپاسگزار، که حتي در پاره‌اي از موقعيت‌ها، اگرچه با تلخي، بازهم به ياد من هستيد.

مناظره در دانشگاه برسر کارنامه دولت پیشین

خبر ديگر اين كه محمد حسين صفار هرندي وزير دولت نهم ديروز به دانشگاه علم و صنعت رفت تا در نشست پرسش و پاسخ دانشجويي كه درباره رابطه يا عدم رابطه با امريكا برگزار شده بود شركت كند. نشستي كه به جاي پرسش و پاسخ به مناظره بين صفار هرندي و علم و صنعتي‌ها تبديل شد. به گزارش مهر در اين نشست يكي از دانشجويان براي طرح پرسش خود به روي سن آمد و گفت: بعد از انتخابات انتظار داشتيم پيام 24 خرداد شنيده شود. كساني كه خودشان در اتفاقات 8 سال گذشته نقش داشته‌اند نبايد بيايند دانشگاه. سخنان اين دانشجو با اعتراض و تشويق‌هاي گسترده برخي از دانشجويان مواجه شد. وي ادامه داد: انتخابات 24 خرداد نشان داد سياست شما جواب نمي‌دهد.

صفار هرندي در پاسخ به سؤال اين دانشجو گفت: اتفاقاً در نقد عملكرد آن هشت سال بنده چهار سال مدام سخنراني كردم ولي نمي‌دانم چرا به گوش شما نمي‌رسد. عضو مجمع تشخيص مصلحت در بخش ديگري از سخنانش گفت: اگر دوستان اصلاح‌طلب مي‌دانستند فردي بين خودشان مثل معاون اول اصلاحات رأي مي‌آورد چرا حاضر شدند نامزد حداكثري خود را قرباني نامزد حداقلي كنند. يكي از دانشجويان هم در مقام پاسخ بر آمد كه: پيام 24 خرداد يعني اين‌كه جليلي 4 ميليون رأي آورد، ما افتخار مي‌كنيم آقاي عارف اين طور كنار كشيد، اگر شما راست مي‌گوييد چرا هاشمي را رد صلاحيت كرديد زيرا همه اصلاح‌طلبان از هاشمي حمايت كرده بودند. صفار هرندي هم در پاسخ به وي گفت: كجاي پيشاني من نوشته شده من نماينده يكي از نامزدها يا آقاي جليلي هستم.

نامه خادم امام(ره) به هاشمي رفسنجاني

شنيديم كه عيسي جعفري – خادم امام خميني(ره) – برخي اظهارات منتسب به وي در مورد آيت‌الله هاشمي رفسنجاني را تکذيب کرد. عيسي جعفري معروف به حاج عيسي در نامه‌اي خطاب به رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نوشت: «بسمه تعالي. حضور سرور گرامي جناب حضرت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني (دامت توفيقاته) اينجانب حاج عيسي جعفري به استحضار مي‌رساند که راجع به حضرتعالي درخصوص آمدن شما به جماران، در زمان حضرت امام گفته‌ام که ايشان شما را نزديک خود در جماران آورد، جهت مشاوره درخصوص کارهاي مملکتي و هرگونه صحبتي غيراز اين راجع به شما از قول من گفته‌اند تکذيب مي‌کنم و من همچون سابق ارادتمند شما هستم.»

ارجاع پرونده اشراقی به دادسراي رسانه

با خبر شديم كه پرونده شکايت جمعي از خانواده شهدا از نعيمه اشراقي، نوه بنيانگذار انقلاب براي رسيدگي به شعبه چهار دادسراي فرهنگ و رسانه ارجاع شد. به گزارش مهر، دبير هيأت شهدا و ايثارگران علت شكايت را انتشار مطالبي درباره خانواده شهدا در صفحه فيس بوك اشراقي عنوان كرد. نعيمه اشراقي روز شنبه با انتشار نامه‌اي سرگشاده خطاب به خانواده شهدا رسماً اعلام كرد متن مورد اشاره را ننوشته است اما به خاطر ايجاد فضايي كه در آن برخي معاندان اجازه سوءاستفاده يافتند عذر‌خواهي كرد.

ديدار انجمن اسلامي دانشگاه تهران با خاتمي

دست آخر اين كه انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران و علوم پزشکي تهران با سيدمحمد خاتمي ديدار كرد. محمد رهبري، سخنگوي انجمن خبر داد اختتاميه اردوي انجمن اسلامي با سخنراني سيدمحمد خاتمي رئيس‌جمهور پيشين کشورمان برگزار شد.

*تهران امروز

پرونده نعيمه اشراقي در دادسراي رسانه

داوود براتي، دبير هيات شهدا و ايثارگران در گفت‌وگو با مهر اعلام كرد: طي روز‌هاي گذشته و به‌دنبال اظهارات «نعيمه اشراقي» نوه دختري حضرت امام(ره) و اعتراض تعدادي از خانواده‌هاي شهدا، بيش از هزار خانواده شهيد و صد موسسه، گروه، تشكل، مسجد و هيات مذهبي با امضاي طوماري ضمن محكوم كردن اين اظهارات و منتسب كردن آن به حضرت امام خميني(ره) از قوه قضائيه، مجازات نعيمه اشراقي را خواستار شدند. وي افزود: بر اساس اين طومار شكايتي مبني بر نشر اكاذيب و توهين به خانواده شهدا و امام خميني(ره) در شعبه 4 دادسراي فرهنگ رسانه اعلام وصول شده است. همچنين اين هيات طي نامه‌اي به رئيس دادسراي ناحيه 31جرائم رايانه‌اي تقاضا كرده است كه به دليل انتشار مطالب نعيمه اشراقي درباره خانواده شهدا و امام راحل رحمه‌الله در صفحه فيس‌بوك وي، موضوع در دستور كار رسيدگي اين دادسرا قرار گيرد.

4 مشاور براي يك استاندار!

به گزارش مهر، در ادامه تغييرات در استانداري خوزستان، عبدالحسن مقتدايي استاندار خوزستان چهار نفر ديگر را به عنوان مشاور خود منصوب كرد تا تعداد مشاوران جديد در يك هفته اخير به ۱۴ نفر برسد.

قطع رابطه با آمريكا نبايد به پاي مسئولان ايران نوشته شود

به گزارش مهر، محمدحسين صفارهرندي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت نهم در جمع دانشجويان دانشگاه علم و صنعت با تاكيد بر اينكه ابتدا در سال 59 آمريكا تصميم گرفت رابطه خود را با ايران قطع كند، گفت: نبايد قطع رابطه به پاي مسئولان ايراني نوشته شود، ما تا سال 59 رابطه را حفظ كرديم حتي بعد از قطع رابطه مبادلات اقتصادي انجام مي‌داديم ولي آن‌ها با تحريم‌هاي خود مانع اين امر شدند.

دولت دست ماست!

سيدحسين مرعشي در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسش خبرنگار كه از وي پرسيد، چرا بر خلاف گفته‌هاي پيشين خود كه گفته بوديد، فرق نمي‌كند چه كسي وزير يا استاندار شود در نشست هفته گذشته با جمعي از اهالي رسانه كرمان خواستار جوسازي در مورد يكي از گزينه‌هاي استانداري كرمان شديد، افزود: من در اين زمينه جوسازي نكردم و استاندار كرمان بدون موج هم تعيين مي‌شود. اين فعال سياسي اذعان داشت: دولت كه در اختيار ماست و ما ‌عليه دولت خودمان جوسازي نمي‌كنيم.

امام جمعه شدنم شايعه است

به گزارش ايسنا، حيدر مصلحي وزير پيشين اطلاعات در حاشيه مراسم ختم همسر آيت‌الله حائري شيرازي كه در مسجد نور تهران برگزار شده بود، در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران مبني بر اينكه در حال حاضر در كجا مشغول به كار هستيد؟ گفت: «هيچ‌جا» وي در برابر اينكه گفته شده شما قرار است به عنوان امام جمعه شرق تهران معرفي شويد، پاسخ داد: «چنين مباحثي شايعه است.»

*جمهوری اسلامی

* سقف قانوني مجوز استخدام در منطقه آزاد چابهار 150 نفر بوده اما جذب 800 نفر از كارگر ساده گرفته تا كارمند عالي‌رتبه در اين سازمان، پرداخت حقوق و مزاياي آنان را مشكل كرده است. حامد علي مباركي كه جديداً به عنوان مدير عامل منطقه آزاد تجاري صنعتي چابهار منصوب شده در جلسه شوراي اداري استان سيستان و بلوچستان با اعلام اين مطلب گفت: مجوز احداث 80 كارخانه صنعتي در منطقه آزاد چابهار صادر شده است كه تاكنون 26 واحد آن فعال بوده و بقيه غيرفعال شده‌اند بطوري كه برخي از آنها قابل احيا نيستند. وي افزود: براي اجراي 13 طرح در منطقه آزاد چابهار طي سال جاري اعتباري وجود ندارد. مباركي در عين حال گفت: اين منطقه مزيت‌هاي كم نظيري به لحاظ استراتژيك، ترانزيت، گردشگري و آثار طبيعي خدادادي دارد كه بايد از آنها براي بهتر شدن شرايط اقتصادي مردم بهره گرفت.

* شهردار يكي از كلان شهرهاي شمال غرب كشور كه توسط شوراي اسلامي شهر انتخاب شد كسي است كه در چند ماه گذشته قرعه طرح قطع درخت و تخريب فضاي سبز شهري و سپس احداث پاركينگ و بازار در يكي از گران‌قيمت‌ترين مناطق شهري و سپس تملك چندين ده ساله اين طرح به نام فرزند وي ثبت شده بود. هر چند با نظارت صحيح دادستان شهر، اين طرح متوقف شد؛ اما اشتهار خانوادگي شهردار جديد و علايق آنها به داشتن مغازه در فضاهاي سبز عمومي و برنده بودن آنها در مناقصات شهرداري از سال‌هاي گذشته زبانزد مردم شهر بوده است. حال كه شهردار هم شده، خدا به داد برسد!

* مرگ مشكوك دو جوان در بيمارستان اميرالمؤمنين شهر گناوه موجب اعتراض و ايجاد نگراني‌هائي در ميان مردم اين شهر بندري در استان بوشهر شده است. اخيراً دو بيمار گناوه‌اي پس از اعلام بهبودي نسبي از بيمارستان ترخيص شدند ولي جان خود را از دست داده‌اند. خانواده‌هاي اين بيماران، سهل انگاري پزشكان و كادر پزشكي اين بيمارستان را عامل مرگ فرزندان خود مي‌دا نند. انتقاد مردمي از بيمارستان اميرالمؤمنين شهر گناوه درحالي صورت مي‌گيرد كه امام جمعه گناوه نيز بارها از وضعيت مراكز درماني اين شهرستان انتقاد كرده و وضعيت نابسامان دو بيمارستان اميرالمؤمنين(ع) و سوانح و سوختگي اين شهرستان را ناشي از مسئول نداشتن دانست.

*قدس

وعده امنیتی پورمحمدی درباره تروریستها

فردا: حجت الاسلام مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری در مراسم ختم همسر آیت ا… حائری شیرازی در مسجد نور میدان فاطمی تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات انجام شده برای جلوگیری از حادثه تروریستی سراوان گفت: با تدابیر انجام شده حرکت‌های تروریستی در کشور فروکش خواهد کرد.

تحصن طلاب، یک کنسرت‌ را لغو کرد

مهر: تحصن برخی طلاب در اعتراض به کنسرت موسیقی یکی از خوانندگان، مسؤولان امر را مجبور کرد این کنسرت که قرار بود یکشنبه شب در آبادان برگزار شود، لغو کنند.

ترکان گزینه‌ وزارت ورزش

فرارو: با وجود مطرح شدن اسامی همچون محسن مهرعلیزاده، احمدرضا دستغیب، مصطفی هاشمی طبا، بیژن ذوالفقار نسب، امیررضا خادم، محمد دادکان و سعید فائقی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آخرین گمانه زنیها از معرفی اکبر ترکان به مجلس برای این وزارتخانه حکایت دارد.

اظهار نظر وزیر ارشاد درباره توقیف «بهار»

ایسنا: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ توقیف روزنامه‌ «بهار» گفت: متأسفانه روزنامه‌ «بهار» در یک‌ونیم سال گذشته، چند مورد تخلف داشته و در این رابطه، تذکرات کتبی به آن داده شده، اما این روزنامه توجهی نکرد.

شکایت از اشراقی در شعبه 4 دادسرا

جهان: پرونده شکایت جمعی از خانواده شهدا از نعیمه اشراقی برای رسیدگی به شعبه چهار دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد.

ممنوع الخروج شدن پگاه آهنگرانی

جهان: در پی انتشار خبری مبنی بر بازداشت پگاه آهنگرانی، منیژه حکمت مادر این بازیگر گفت: پگاه آهنگرانی بازیگر سینما در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه به 18 ماه حبس تعزیری محکوم شد.وی با بیان اینکه این بازیگر بازداشت نشده افزود: این بازیگر سینما حدود سه سال است که از طرف دادسرای امنیت تهران ممنوع الخروج است. آهنگرانی در آشوب های خیابانی فتنه سال 88 حضوری فعال داشت و در یکی از این آشوب‌ها بازداشت موقت شد.

دادگاه علنی برای مجرمان سیاسی

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تشریح جزییات لایحه جرم سیاسی گفت: جلسات دادگاه برای تعیین تکلیف مجرمان سیاسی باید به صورت علنی برگزار و هیات منصفه نیز تشکیل شود.

اظهارات خصمانه چنی علیه ایران

ایسنا: دیک چنی ،معاون پیشین رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری ای.بی.سی در اظهاراتی خصمانه گفت: من به اینکه دولت بتواند از طریق مذاکرات به توافق هسته ای با ایران دست یابد، اطمینان زیادی ندارم. فکر می‌کنم تحریمها کمی شانس سر به راه کردن ایران را دارند. با دوستانم در این بخش از منطقه صحبت کرده‌ام. من هنوز بسیاری از آنها را می‌شناسم و آنها نگران این هستند که موضوع ایران مانند موضوع سوریه تمام شود و با وجود اظهارات جسورانه دولت (آمریکا) در تحلیل نهایی، هیچ اقدام مؤثری درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت نگیرد.

صدور قبض 108 میلیونی برای مسکن مهر

مهر: صدور قبض 108 میلیونی حق انشعاب فاضلاب برای پروژه مسکن مهر محمودآباد، متقاضیان این طرح را شگفت زده کرد.

14مشاور برای یک استاندار!

جهان: در ادامه تغییرات در استانداری خوزستان، عبدالحسن مقتدایی چهار نفر دیگر را به عنوان مشاور خود منصوب کرد تا تعداد مشاوران جدیدش در یک هفته اخیر به 14 نفر برسند.

نتایج جالب یک نظرسنجی

قدس آنلاین: نتایج نظرسنجی سایت خبری ایسنا نشان داد که 83 درصد شرکت کنندگان معتقدند، جزییات مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 برای رسیدن به نتیجه باید محرمانه بماند.

تاکتیک جدید اروپا برای تحریم‌ ایران

تسنیم: روزنامه وال استریت ژورنال با بررسی تاکتیک جدید اتحادیه اروپا برای حفظ رژیم تحریم‌ها علیه ایران نوشت: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران،‌ بانک بین المللی پرشیا و شرکت کشتیرانی گودلاک مجددا در فهرست تحریم این اتحادیه قرار می‌گیرند.

طیب نیا: دخل وخرج نمی خواند

مهر: علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه همایش بین المللی صندوق توسعه ملی در جزیره کیش در جمع خبرنگاران، گفت: بحث خزانه خالی که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، دارای یک مفهوم روشن بوده و برای کسانی که با الفبای ادبیات اقتصادی آشنایی دارند، روشن است. منظور درآمدها و هزینه های عمومی دولت است که در سال جاری بودجه با محدودیت‌های بسیاری مواجه است.

طیب نیا افزود: از 210 هزار میلیارد تومان منابعی که در قانون بودجه سال جاری پیش بینی شد تا پایان سال حداکثر 100 هزار میلیارد تومان مبلغ قابل وصول است و این به آن معنا است که کل منابع بودجه کفایت هزینه های جاری دولت که 128 هزار میلیارد تومان است را نمی کند و رئیس جمهور به این مطلب اشاره کرد که یک واقعیت است. وی تاکید کرد: حال برخی افراد منابع کشور را با ذخایر ارزی بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی اشتباه می گیرند.

تغییر در تیم مذاکره کننده آژانس

فردا: روز گذشته ریاست هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی در مذاکرات با ایران برای اولین بار بر عهده ترو واریورانتا، معاون دبیر کل آژانس بود که از یکم اکتبر جایگزین هرمان ناکارتس در این سمت شده است.

اجرای حکم اعدام عضو گروهک ریگی

فردا: یک محارب در شهرستان خرم آباد لرستان به جرم عضویت و همکاری با گروهک عبدالمالک ریگی، نگهداری جلیقه انفجاری و خروج غیرمجاز به دار مجازات آویخته شد.

توییت بینا

10:34 (۷ ماه قبل) ۱

کشف محموله ۸۷۶ کیلوگرمی مواد مخدر در مرز بازرگان

10:33 (۷ ماه قبل) ۲

پیامک‌ ثبت‌نام واریز سود سهام عدالت جعلی است

10:33 (۷ ماه قبل) ۳

ورود ۲۵هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

10:32 (۷ ماه قبل) ۴

توربین نیروگاه برق خرمشهر را دزدها برده اند

11:55 (۱۱ ماه قبل) ۵

ایران هیچ اغراقی در توان موشکی خود نمی کند

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۶

درخواست مجلس از وزیر صمت برای ابطال انتخابات غیرقانونی اتاق بازرگانی

11:53 (۱۱ ماه قبل) ۷

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

16:29 (۱۲ ماه قبل) ۸

رهبر انقلاب: توافق اشکالی ندارد اما زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای نباید دست بخورد

16:28 (۱۲ ماه قبل) ۹

دستگیری اعضای باند اسکیمر در ارومیه

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۰

کارکنان یک بانک ۱۱ بار وام قرض الحسنه دریافت کردند

14:15 (۱۲ ماه قبل) ۱۱

قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو امروز انجام می‌شود

15:12 (۱ سال قبل) ۱۲

سلطان عمان وارد تهران شد

17:03 (۱ سال قبل) ۱۳

رئیس‌جمهور سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

16:59 (۱ سال قبل) ۱۴

ترکیه: ۹۶ کیلومتر از دیوار مرزی با ایران تکمیل شد

16:58 (۱ سال قبل) ۱۵

نیروهای طالبان اقدام به تیراندازی به پاسگاه ساسولی کردند

16:57 (۱ سال قبل) ۱۶

بازنشستگان برای وام ۳۰میلیونی نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند

16:56 (۱ سال قبل) ۱۷

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودرو به ۱ میلیون نفر رسید

9:22 (۱ سال قبل) ۱۸

کرایۀ حمل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت

9:19 (۱ سال قبل) ۱۹

تروریست ها ۵ مرزبان را در سراوان شهید کردند

8:32 (۱ سال قبل) ۲۰

تمامی کارت های ملی تا سال ۱۴۰۵ اعتبار خواهند داشت

پربازدیدها

آخرین عناوین